Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Jocuri JAVA pe SAMSUNG!

- - - - -
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#73
MrBAM

MrBAM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2007

View PostMrBAM, on Mar 11 2008, 18:39, said:

deci, daca ai bluesoleil, stabilesti prima oara conexiune seriala cu telefonu, dup-aia dai activate ppp ;)
nu stiu cum o aparut reply-u asta, da na... si e invers chestia cu activate ppp si legatura seriala....

#74
costdragos

costdragos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2008

View PostMrBAM, on Jan 13 2008, 22:01, said:

pai e simplu, daca ai bluesoileil. iti iei softik ppp si java uploader si faci urmatoarele:
1. dai activate ppp de la softik
2. alegi conexiunea serial de la bluesoleil
3. rulezi java uploader si dai add la un .jad
4. tastezi pe telefon *#52828378#(*#JAVATEST#)si iti apare un meniu. Alegi serial test, ppp up, alegi bluetooth, dupa care dai serial download.

o sa ti se mai restarteze telefonu, atunci astepti sa isi revina telefonu, alegi din nou conexiunea serial bagi codul javatest ala si dai numai serial download

ce e softik????

#75
MrBAM

MrBAM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2007

View Postcostdragos, on Mar 22 2008, 21:38, said:

ce e softik????
E un program folosit la sa stabilesti o conexiune calculator-pda. Pana acum numai cu programele astea poti sa iti pui jocuri pe un telefon samsung, adica cu samsung java uploader, softik ppp, si soft-ul de la dogle-ul tau bluetooth sau soft-ul de la cablul de date. Sper ca te ajuta cumva.

Edited by MrBAM, 23 March 2008 - 09:59.


#76
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View PostMrBAM, on Jan 13 2008, 22:01, said:

pai e simplu, daca ai bluesoileil. iti iei softik ppp si java uploader si faci urmatoarele:
1. dai activate ppp de la softik
2. alegi conexiunea serial de la bluesoleil
3. rulezi java uploader si dai add la un .jad
4. tastezi pe telefon *#52828378#(*#JAVATEST#)si iti apare un meniu. Alegi serial test, ppp up, alegi bluetooth, dupa care dai serial download.

o sa ti se mai restarteze telefonu, atunci astepti sa isi revina telefonu, alegi din nou conexiunea serial bagi codul javatest ala si dai numai serial download
a reusit cineva sa instaleze ceva prin aceasta metoda? ca mie tot mi se reseteaza telefonul

#77
Dotuletz2

Dotuletz2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 14.11.2007
INSTALARE JAVA PENTRU SAMSUNG E210

1 TRANSFERATI FISIERELE .jad SI .jar IN FOLDERUL "other files" AL TELEFONULUI
2 TASTATI CODUL *#9998*4678255# (*#9998*INSTALL#)
VA APAREA MESAJUL ACTIVAT
3 TE DUCI PE FISIERUL .jad AL JOCULUI SI DAI OPTIUNI. (optiuni ! multi dau direct ok :( )
VEI FI INTREBAT DACA DORESTI SA INSTALEZI. RASPUNZI "DA"

PENTRU DEZACTIVARE TASTEZI ACELASI COD *#9998*4678255# (*#9998*INSTALL#)

working @ e210 pe cosmote (multi ziceau k cei de la cosmote au codat telefoanele prin firmware ... bleah )

#78
LiriC

LiriC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2008
jocurile pt  e250   merg si pt e250v ?  am bagat jocurile care erau in primu totic cu cardul ... si nu merg  <_<

#79
kozminel

kozminel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.08.2007
e250 si e250v e acelasi telefon.. e250v e de la vodafone .. :) .... jocurile nu le bagi cu cardu ci cu bluetooth ..folosind o conexiune seriala facuta cu bluesoleil si utilizand softick ... am scris eu la pagina 2 cum..:) ..

#80
LiriC

LiriC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2008
am citit...dar problema este ca eu nu am bluetooth in PC .. pt k nu am nevoie de el... tot ce am avut de bagat in Tele.. am folosit un card special.. care bagam cardul de la tele si apoi il bagam direct in PC.. si deacolo luam tot ce aveam nevoie...  muzica , video  ..filme etc..  

Alta posibilitate nu este ?

#81
MrBAM

MrBAM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2007

View PostLiriC, on Apr 12 2008, 17:49, said:

am citit...dar problema este ca eu nu am bluetooth in PC .. pt k nu am nevoie de el... tot ce am avut de bagat in Tele.. am folosit un card special.. care bagam cardul de la tele si apoi il bagam direct in PC.. si deacolo luam tot ce aveam nevoie...  muzica , video  ..filme etc..  

Alta posibilitate nu este ?
nu... nu se poate decat prin bluetooth sau cu cablu de date... dar pentru cate jocuri sunt pentru e250... poti sa imprumuti de la cineva un dongle bluetooth pentru vro 2-3 ore ;)

Edited by MrBAM, 12 April 2008 - 17:54.


#82
LiriC

LiriC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.04.2008
hmm.. ok  multumesc mult :)

#83
catyutza

catyutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.08.2007
cand incerc sa imi instalez imi apare nepermis :(( ce sa fac:(((((((((

#84
r0thEn

r0thEn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.04.2008
pe mine nu ma lasa sa downloadez jocurile alea arhivate ce le`ati pus voi :| dc ?

#85
mynameisionut

mynameisionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.12.2007
eu am samsung e590....are cineva.......sau stie cum se face???
am incercat indicatiile pt e250 si mi se restarteaza tel cand vrea sa se instaleze....
si am incercat de vreo 10 ori si tot asa face :cursing:
help!!! :worthy:

#86
mynameisionut

mynameisionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 27.12.2007
si mai o intrebare : daca fac transferul prin usb trebuie sa setez pe modem sau stocare de masa (daca dau pe stocare de masa nu mai pot sa fac nimic pe tel)

#87
omaremagarie

omaremagarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2008
Ajutatima va rog foarte mult .!! am un samsung sgh e250 si vreau sa instalez orice joc pe el cum pot sa fac am cablu de date.

#88
MrBAM

MrBAM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2007
bai... da voi chiar nu cititi? ce mama dreacu? :fyou:

#89
laur177

laur177

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.04.2008

View Postsebastian98, on Dec 12 2007, 16:03, said:

DA...merge varianta lui Want3d...am pus jocuri pe un E250. Dar...dupa ce ati pus jocuri nu mai inchide-ti si deschide-ti Softpick-ul ala din bara... Il inchide-ti si il deschide-ti doar daca telefonul se restarteaza...

Mai are cineva jocuri pentru Samsung in special 128x160?
Sal si eu tot Samsung E250 am si eu am incercat varianta lui Want3d si mi se da restart la telefon de fiecare data si degeaba nu se instaleaza nimic,mi-a iesit peri albi,te rog eu ajuta-ma si pe mine spune-mi si mie cum ai facut u pe mess id meu este miu_laur_89.

#90
martinu

martinu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.05.2008

View PostRaduxxxx, on Mar 7 2008, 15:32, said:

mi-am luat un sgh-j600, cum pot baga jocuri pe el?
same problem here, cum pot baga jocuri prin cablu de date pe un sgh-j600?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate