Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Sony-Ericsson K550i

- - - - -
  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#19
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,359
  • Înscris: 13.01.2007
Vezi ca la Germanos K750-u e 100 Ron la abonamentul de 180 de minute si 599 Ron la liber.

#20
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
si la eurogsm e 570 la liber, si cred ca sunt mai de incredere decat germanos
k550 e 630 tot la ei si tot la liber, a scazut mult de la  ~800 cat era pana nu demult, se apropie de o valoare realista.
In cazul asta, depinde daca vei folsi internetul mobil, daca da iei k550 pt ca are edge, daca nu iei k750 si mai raman si ceva lei.

Edited by bleh, 21 July 2007 - 10:21.


#21
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007
mai bine mai astept sa se mia ieftineasca k550i-u ms mult de ajutor

#22
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005
am k550 de 1 luna..l-am testat de l-a luat dracii..:)) se aude super si tare..la casti nu mai zic..pozele ies super.Este considerat un upgrade mai slim pt k750..sa ii continue succesul.se preconizeaza ca s-ar putea sa il intreaca..imbunatatiri la soft..din cauza ca este slim au scazut marimea focalizarii de la 4.8 cat il are k750 a scazut la 3.8...deci pozele sunt mai sensibile la lumina..pe intuneric ies mai slab.are functii de cybershot deci ziua pot iesi mult mai bune decat k750..am testat..are matering mode etc..pozele sunt super,ecran tft super de 1.9',se aude super,arata super si bateria mai tine si vre-0 5 zile,jocuri java si aplicatii/In concluzie l-am testat si comparat..e un telefon reusit..pt cei care vor poze reusite seara ..sa opteze alceva w810,k800,eventual k750...sau camera digitala :)) :D in comparatie cu concurenta nokia[6300,6233,6234] k750,w610,k550 ies mult mai bine la raport performanta pret!!

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
gstblack: ai testat cat te tzine bateria daca nu il folosesti deloc? si cand il freci mai mult? merg fisierele .txt?

#24
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006
mie mi se pare slaba camera fata de K750/W800 etc...subscriu cu cei de la gsmarena care spun ca este o strategie de marketing...lipseste blitz-ul xenon caracteristic celorlalte telefoane din seria Cyber-shot K800/K810/K850,din start nu merita sa scrie pe el Cyber-shot,nu mai zic de distanta focala mai mica fata de restul telefoanelor SE cu 2MP.In concluzie o alegere mai buna este K750

#25
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005

View PostMembruAnonim, on Jul 27 2007, 17:02, said:

gstblack: ai testat cat te tzine bateria daca nu il folosesti deloc? si cand il freci mai mult? merg fisierele .txt?
bateria 4-5 zile vorbit la greu ..daca te joci incontinuu si asculti la boxe,faci transfer bluetooth nici un tel la ora actuala nu te va tine mai mult de 2 zile maxim..din cauza capacitatii acumulatorilor.Si da merg si fisierele .TXT

#26
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005

View PostAlex86, on Jul 27 2007, 23:31, said:

mie mi se pare slaba camera fata de K750/W800 etc...subscriu cu cei de la gsmarena care spun ca este o strategie de marketing...lipseste blitz-ul xenon caracteristic celorlalte telefoane din seria Cyber-shot K800/K810/K850,din start nu merita sa scrie pe el Cyber-shot,nu mai zic de distanta focala mai mica fata de restul telefoanelor SE cu 2MP.In concluzie o alegere mai buna este K750
omu..deci treaba e urmatoarea..nu are xenon ca nu e din seria k8.. e din seria mainstream adika trebuie sa se incadreze intr-un buget de 250euro,si inca ceva ..repet camera nu e mai slaba  are distanta focala mai mica..adika e mai sensibila la lumina..dar are functii de cybershot cum ar fi matering mode si ajuta substantial.
am si un k750..sa zic diferente ar fi..k550 e slim..k750 nu ,k550 e mai usor,k550 are player walkman 1,k750 nu...k550 are matering mode si ajuta la poze pe timpul zilei ... pozele realizate cu matering sunt mai clare   eventual daca vrei sa dai zoom se vad mai clare detaliile. adevarul ca nu se compara cu k750 pe intuneric..k550 are ecranu mai mare..meniul pt albumul photo e diferit..cum poti vedea pozele ..asezate dupa zile ,luni etc si mai sunt mai multe detalii. momentan un k550 pe internet e 650ron..fara card in magazin nu scade de 830ron ..oricum consider ca k550  v-a fi un real succes pentru sony ericsson.

#27
Lapy

Lapy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2007
vreau si eu un tel dasta dar discutiile de pe acest forum mau cam dat peste cap...acuma nu mai stiu ce sa aleg intre k550 si k750, desi sincer imi place mai mult k550...help me plz cu o parere ...tnx anticipat  ^_^  :D

#28
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
k550i fara discutie...

#29
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005

View PostLapy, on Jul 31 2007, 21:26, said:

vreau si eu un tel dasta dar discutiile de pe acest forum mau cam dat peste cap...acuma nu mai stiu ce sa aleg intre k550 si k750, desi sincer imi place mai mult k550...help me plz cu o parere ...tnx anticipat  ^_^  :D
deci :)) k550 e peste k750 la tot inafara la calitatea pozelor facute seara.

#30
Lapy

Lapy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2007
mersi  :coolspeak:

#31
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005
care imi zice din folderul DPOF numele fisierului ca l-am sters pe al meu si nu mai pot intra in jocuri si aplicatii..menu/file manager/DPOF

#32
Mr.G

Mr.G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 12.07.2004
salut all

am achizitionat si eu un SE k550i recent la liber.Dar ma confrunt cu niste probleme si as dori pareri in legatura cu ceea ce va voi spune:

1> Cand scriu un SMS, are tendinta si chiar se blocheaza la un moment dat, in sensul ca daca apas pe aceea tasta in continuare nu mai imi scrie absolut nimic si trebuie sa apas pe o alta tasta.PLus ca daca vreau sa trec la o litera pe pozitia a doua, H de exemplu  imi pune doar G dar mai departe nu trece.

2>Uneori cand vreau sa il deblochez , apas pe steluta normal dar nu imi apare opriune de Unlock deloc

3>Am impresia ca setarile care le fac in Media Player ( bass la maxim de ex) au influenta si cand vorbesc la tel...daca dau tare pur si simplu se aude vocea infundata.

4>Bateria..l-am incarcat ieri la 14 si acum mai am 27% si nu am facut cine stie ce..

5>Tel era conectat la computer prin USB si deodata am primit o eroare ca telefonul nu mai era conectat..am apasat pe toate butoanele ,nimic parca era inchis.Cand am scos cablul din el si-a revenit la normal.

Firmware ul meu este R1KG001 si telefonul imi zice ca e ultimul firmware desi am mai vazut  R6CA001 CID52 dar din cate am vazut ar fi pentru orange.

As fi recunoscator daca imi puteti spune ce firmware aveti voi ceilalti posesori de k550i si daca va confruntati cu una din problemele mele :-)

Mentionez ca am avut k700i si nu am avut absolut nici o problema ca cele evidentiate mai sus

Edited by Mr.G, 14 August 2007 - 21:20.


#33
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005

View PostMr.G, on Aug 14 2007, 22:14, said:

salut all

am achizitionat si eu un SE k550i recent la liber.Dar ma confrunt cu niste probleme si as dori pareri in legatura cu ceea ce va voi spune:

1> Cand scriu un SMS, are tendinta si chiar se blocheaza la un moment dat, in sensul ca daca apas pe aceea tasta in continuare nu mai imi scrie absolut nimic si trebuie sa apas pe o alta tasta.PLus ca daca vreau sa trec la o litera pe pozitia a doua, H de exemplu  imi pune doar G dar mai departe nu trece.

2>Uneori cand vreau sa il deblochez , apas pe steluta normal dar nu imi apare opriune de Unlock deloc

3>Am impresia ca setarile care le fac in Media Player ( bass la maxim de ex) au influenta si cand vorbesc la tel...daca dau tare pur si simplu se aude vocea infundata.

4>Bateria..l-am incarcat ieri la 14 si acum mai am 27% si nu am facut cine stie ce..

5>Tel era conectat la computer prin USB si deodata am primit o eroare ca telefonul nu mai era conectat..am apasat pe toate butoanele ,nimic parca era inchis.Cand am scos cablul din el si-a revenit la normal.

Firmware ul meu este R1KG001 si telefonul imi zice ca e ultimul firmware desi am mai vazut  R6CA001 CID52 dar din cate am vazut ar fi pentru orange.

As fi recunoscator daca imi puteti spune ce firmware aveti voi ceilalti posesori de k550i si daca va confruntati cu una din problemele mele :-)

Mentionez ca am avut k700i si nu am avut absolut nici o problema ca cele evidentiate mai sus
deci eu am r1kc001 cid 52..r6vs001 e ultima versiune..o poti instala foarte simplu..cu site-u de la sony ericsson..nu e normal absolut deloc sa ai problemele alea..e nou deci mergi la garantie..vestea proasta ca la noi in romania  daca il dai la service ramai fara el vre-o 2 saptamani.  <_<  deci mai bine mergi la un service si il resoftezi.din cate am citit pe alte site-uri..nu prea am intalnit modele sa aibe inca problemele tale[cele cu tastele,si cu media playeru :))]cu bateria ce sa iti zic..ma tine 3 zile daca vorbesc si ascult muzica ..sa nu zic ca folosesc camera des.in rest ..m-a dus si la 5 zile :)).succes

Edited by gstblack, 19 August 2007 - 03:45.


#34
mess0804

mess0804

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 18.10.2006
Buna, mi-am luat si eu un K550 ieri  B)  Ma invart de cateva ore pe aici sa descoper cum sa fac sa pun alte jocuri pe el (as vrea niste jocuri nu foarte complicate)  vad ca sunt pareri impartite unde se pun ... Deci trebuie sa gasesc vreun .jar pe forum (de care, merg alea de la K750?)    si unde sa-l pun, cum sa-l instalez?
Eu si tehnologia... baba si mitraliera ...

#35
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
intrebare pt cei care l-ati luat de la vodafone.
V-au dat aia card? sau ati ramas cu memoria de 64 interna numai
Si in legatura cu faza cu eroarea la fisierul .jar , cei de la vodafone au dat vreo solutie? sau singura varianta ramane resoftarea telefonului?

ms

#36
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005

View Postmess0804, on Sep 7 2007, 11:23, said:

Buna, mi-am luat si eu un K550 ieri  B)  Ma invart de cateva ore pe aici sa descoper cum sa fac sa pun alte jocuri pe el (as vrea niste jocuri nu foarte complicate)  vad ca sunt pareri impartite unde se pun ... Deci trebuie sa gasesc vreun .jar pe forum (de care, merg alea de la K750?)    si unde sa-l pun, cum sa-l instalez?
Eu si tehnologia... baba si mitraliera ...
orice jar ..bagi in folderul other sau alt folder vizibil de pe telefon..gen music pictures etc..iti merge orice joc jar de la orice telefon..cat timp e si rezolutia care trebuie adika 176x220

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate