Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Zapp vs Cosmote, interconectare suspendata timp de 36 ore

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#19
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

View Posttcu, on Mar 2 2007, 20:24, said:

Cine termina mai multe minute ? Zapp termina mai mult in Cosmote dar pana acum era invers. Acum zapp vrea sa termine pe nimic in Cosmote dar asa ceva nu se poate.
vai cat esti de incompetent :) cu ce sa termine minute bre cu cei 1.350.000 de cartelari? :) nu, nu-mi raspunde, ca te pun pe medicamente.

Edited by zahei, 02 March 2007 - 21:53.


#20
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postzahei, on Mar 2 2007, 21:52, said:

vai cat esti de incompetent :) cu ce sa termine minute bre cu cei 1.350.000 de cartelari? :) nu, nu-mi raspunde, ca te pun pe medicamente.



de mine era vorba ca sunt incompetent ca ma conectez, cand sunt in timisoara sau arad cu "aginturili straine":)) saracul telefon  e prea destept pt mine.....si repet, sunt asa de incompetent ca nu ma baga in roaming cu satelitii chiar daca sunt in romania........

si abia astept sa vad dupa "revolutia cosmorom (pardon cosmo...te)" cati cartelari vor mai ramane:)) la cartela e ceva sigur: cumpara lumea dar nu se stie cat timp vor mai face reincarcari....am mai comparat cosmote cu wind din italia....dar parca ala avea servicii mai bune, ca retea pauza:))

Edited by Diabolik, 02 March 2007 - 22:01.


#21
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostCo_rector, on Mar 2 2007, 22:29, said:

Spre deosebire de tine ... eu chiar stiu ce vorbesc .  :D

100.000 - numarul total al cartelelor vandute de Cosmote in urma campaniei „2.000 de minute in retea pentru trei euro“
http://www.businessm...rbe-5289-1.html
Connex-ul tau a ajuns la 3 milioane de clienti impartind cartele moka in mai toate caminele studentesti (vezi topicurile vechi). Clienti sa fie , ca vine si profitul .


si tot nu fac 1 400 000:))
dar connexul meu a ajuns unde a ajuns adica Vodafone, cosmote nu o sa ajunga nicaieri..ii mai dau cel mult 1 an si o sa se intample ca si cosmorom:))

si apropos, inca mai e subventionat , tacit, de romtelecom:)) (stiu ce vorbesc)

#22
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005
Parca la sfarsitul lui decembrie zapp avea in jur de 470.000 de utilizatori.Cum se face ca acum se vorbeste doar de 400.000?

Edited by jovan, 02 March 2007 - 23:08.


#23
Co_rector

Co_rector

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2007
Utilizatorii mai vin , mai pleaca , mai vin , mai pleaca , mai pleaca , mai pleaca , mai pleaca ... si tot pleaca .  :D

#24
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
Sunt aproape 500.000 la Zapp ;posibil sa se anunte destul de curind.Deci cresc,mai ales de cind cu net unlimited si fixtel.De unde o tot scoateti cu 400.000 ?Lasati-i pe cei care sunt nemultumiti si vorbesc din diverse frustrari.
Sa revenim la subiect:interconectul a fost suspendat de Zapp deoarece expirase contractul si Cosmote nu dorea sa scada la 10c i.Scazind interconectul,tarifele erau oricum in avantajul clientilor...deci tot nu pricep de ce fanii Cosmote "pina la moarte " nu realizeaza  ca asta e interesul lor pina la urma.

Edited by Philips, 02 March 2007 - 23:28.


#25
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostPhilips, on Mar 2 2007, 23:27, said:

Sunt aproape 500.000 la Zapp ;posibil sa se anunte destul de curind.Deci cresc,mai ales de cind cu net unlimited si fixtel.De unde o tot scoateti cu 400.000 ?Lasati-i pe cei care sunt nemultumiti si vorbesc din diverse frustrari.
Sa revenim la subiect:interconectul a fost suspendat de Zapp deoarece expirase contractul si Cosmote nu dorea sa scada la 10c i.Scazind interconectul,tarifele erau oricum in avantajul clientilor...deci tot nu pricep de ce fanii Cosmote "pina la moarte " nu realizeaza  ca asta e interesul lor pina la urma.



perfect de acord cu tine!


asa cum am spus in alte topicuri. mie mesajul  zapp cand apelai un nr cosmote mi s-0a parut de bun simt.
pe cand mesajul cosmote a fost tipic "marketing pe picioare" si revin la ideea mea de baza ca a mai scazut foarte mult cu asta cosmoteul in fata mea...scazuse cu serviciile......

#26
tcu

tcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.03.2007
hai sa fim obiectivi.....daca tot stiti cum stau lucrurile de ce nu spuneti cate firme renunta la Zapp ?

#27
Co_rector

Co_rector

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2007
De 2-3 ani ... Zapp nu ne-a mai comunicat ce ARPU are ...  :o

Poate ca nu mai au cu ce sa se laude.

#28
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View PostCo_rector, on Mar 3 2007, 01:00, said:

De 2-3 ani ... Zapp nu ne-a mai comunicat ce ARPU are ...  :o

Poate ca nu mai au cu ce sa se laude.
este cel mai mare de pe piata ... si nimeni nu il contesta ... decat poate voi 2 ...

#29
Co_rector

Co_rector

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.03.2007

View PostSpiritul, on Mar 3 2007, 01:02, said:

este cel mai mare de pe piata ...

Nu zic ca nu e . Vreau doar sa stiu cat ! Si nu cifre de acu` 2 ani ...

Pariu ca a scazut ?   :P

Edited by Co_rector, 03 March 2007 - 01:06.


#30
tcu

tcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.03.2007
a scazut ...asa ca nu-l mai spun.

#31
cosmin19_21

cosmin19_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 25.04.2006
Dintre toate retelele de telefonie mobila din Romania, Zapp are cel mai mare tarif de interconectare cu cosmote-ul.
Nu cred ca e corect din partea cosmote-ului sa faca diferentiere intre zapp, vodafone si orange.

#32
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
e foame de bani bre. cosmote se transforma intr-un operator-parazit care isi castiga painea din interconect. ca din convorbiri nu-si iau 3 beri. parerea mea. si cum n-au tupeu sa se dea la Vodafone si Orange, incearca sa traga 2 arginti in plus macar de la astia mai mici, sunt bani importanti pentru greci daca intelegeti ce vreau sa zic. singurii care pierd cu adevarat sunt clientii, interconectul se va reflecta in continuare in tarife. o afacere sanatoasa nu se dezvolta prin metode speculative, dar pentru unii asta chiar nu conteaza. la urma urmei nici macar nu e atat de grav, cine are un cosmote are cu siguranta si un Vodafone sau un Orange. suma si calitatea serviciilor oferite de fiecare operator in parte le-au atras exact clientii pe care ii merita. si e valabil si pentru anii urmatori. noi sa fim sanatosi, ca boala vine singura.

Edited by zahei, 03 March 2007 - 09:22.


#33
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Posttcu, on Mar 3 2007, 00:51, said:

hai sa fim obiectivi.....daca tot stiti cum stau lucrurile de ce nu spuneti cate firme renunta la Zapp ?


din pacate peentru tine, firmele mari care au avut abonamente , si-au facut  inclusiv contracte pt internet....cele care renunta or fi cu 2-3 telefone, care nu pot sa isi plateasca nici angajatii, firmele mici...

tarifele  practicate de cosmote pt inerconecatre sunt discriminatorii....

#34
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

View Posttcu, on Mar 3 2007, 01:25, said:

a scazut ...asa ca nu-l mai spun.
Normal ca a scazut pt ca au venit utilizatorii persoane fizice.De exemplu eu platesc pe doua telefoane in jur de 30 $ pe luna deci media in cazul meu este de 15 USD/telefon, mai mare decat cea Vodafone/Orange/Cosmote dar mai mica decat media zapp in general.

View PostPhilips, on Mar 2 2007, 23:27, said:

Sunt aproape 500.000 la Zapp ;posibil sa se anunte destul de curind.Deci cresc,mai ales de cind cu net unlimited si fixtel.De unde o tot scoateti cu 400.000 ?Lasati-i pe cei care sunt nemultumiti si vorbesc din diverse frustrari.
Sa revenim la subiect:interconectul a fost suspendat de Zapp deoarece expirase contractul si Cosmote nu dorea sa scada la 10c i.Scazind interconectul,tarifele erau oricum in avantajul clientilor...deci tot nu pricep de ce fanii Cosmote "pina la moarte " nu realizeaza  ca asta e interesul lor pina la urma.
Cea mai inteligenta chestie ar fi sa se semneze un contract intre zapp si cosmote si sa reduca interconectarea la 5 centi/min, asta ca riposta la respingerea de catre Vodafone si Orange a ideei de a scadea tariful.Astfel ar putea sa reduca tariful zapp-cosmote comote-zapp la 10-12 centi/min si i-ar face si pe cei doi mari sa scada.

Edited by jovan, 03 March 2007 - 09:45.


#35
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
exact.
daca ar oferi tarife intre zapp-cosmote undeva la 7-9 centi pt orice ab, probabil ca asta ar atrage atentia.
dar, pe de alte parte vorbim de doua bisnisuri facute pe de o parte de greci si pe  de alta parte de arabi...
n-o sa vedeti

#36
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006

View Posttcu, on Mar 2 2007, 20:24, said:

se spune ca zapp ar mai avea 300 de mii clienti.


View PostDiabolik, on Mar 2 2007, 22:35, said:

[...]cosmote nu o sa ajunga nicaieri..ii mai dau cel mult 1 an si o sa se intample ca si cosmorom:))

Sincer, voi nu vedeți că nici unul nu aveți dreptate?  :o
Se spune că, cred eu că.. Povestea cu dacă și cu parcă

Edited by roșu, 04 March 2007 - 06:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate