Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Problema 7600GT

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Cristi_AN

Cristi_AN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.01.2006
Am luat o placa 7600GT de la Leadtek 256MB/128biti si cand vreau sa dau un 3DMark'05-'06 dupa primul test mi se inchide monitorul. Am bagat everestul ca sa ma uit daca e overclockata dar cand dau sa ma uit nu-mi afiseaza nimic. In jocuri merge impecabil si in orice aplicatie.

Poate stie cineva care ar fi problema? :cursing:

Sistemul pe care functioneaza placa : PB: Gigabyte GA-7VT600-L, CPU: Amd Athlon(Barton) 2500+, DDR: 2x512 Apacer /400MHz, HDD:200G WD ATA, DVD-RW SONY, placa retea , tuner tv si restul nu cred ca mai conteaza......toate astea puse intr-o carcasa Termaltake cu sursa 360W PurePower.

Am incercat orice, va rog daca stiti o solutie?

Multumesc. :peacefingers:

#2
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Drivere? In jocuri cum face?

#3
Cristi_AN

Cristi_AN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.01.2006

 cods, on Jan 26 2007, 14:50, said:

Drivere? In jocuri cum face?

Ultimele drivere de la Nvidia.....in jocuri perfect nu sacadeaza, nu se blocheaza....absolut perfect

#4
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Incearca cu ultima versiune de everest ca e posibil ca versiunea ta sa nu "stie" de placa asta video. Placa asta video presupun care are o alimentare separata. Este conectata? La capitolul drivere cum stai? Pune-le pe cele de pe siteul Nvidia ca cele de la Leadtek lasa de dorit. O solutie ar mai fi sa scoti placa din slot si sa o conectezi iar, vezi prin bios sa pui setarile optimizate. Multa bafta. B)

#5
Cristi_AN

Cristi_AN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.01.2006

 apollo_expert, on Jan 26 2007, 14:53, said:

Incearca cu ultima versiune de everest ca e posibil ca versiunea ta sa nu "stie" de placa asta video. Placa asta video presupun care are o alimentare separata. Este conectata? La capitolul drivere cum stai? Pune-le pe cele de pe siteul Nvidia ca cele de la Leadtek lasa de dorit. O solutie ar mai fi sa scoti placa din slot si sa o conectezi iar, vezi prin bios sa pui setarile optimizate. Multa bafta. B)


Are alimentare separata si e conectata. Poate nu stie everestul de placa asta dar nici 3dmark'06?

#6
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Pai 3DMark 2006 da niste informatii sumare si uneori eronate. De aceea e bine sa apelezi la un soft specializat. Deschide Everest mergi la sectiunea Video si apoi GPU. Posteaza un screeshot aici sa vedem si noi. Ciao. B)

#7
Cristi_AN

Cristi_AN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.01.2006
Mersi mult apollo_expert. Pana la urma a fost devina alimentarea. Cablu y care a venit cu placa nu a fost bun.
Mersi inca odata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate