Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Se incinge rau de tot. ajutatima

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dodokyd

dodokyd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.01.2007
deci fara nici o explicate incepe sa mi se blocheze/retsrteze in anumite jocuri care cer un pic mai mult
a inceput in timp ce jucam Lineage m-a scos de cateva ori apoi nu a mai vrut sa mai intre
In NFS Carbon apuc sa ma plimb putin cu masina '' aprox 1 min '' apoi se blocheaza
am desfacut calcu si am observat ca placa video se incinge de nici nu poti sa pui mana pe ea

Placa video nvidia geforce fx 5200, proc pentium 2400, doua memori 256 ddr , doua HDD 40 gb, sursa 500w
cooler pe proc iar altul pe carcasa in lateral care baga aer pe proc, placa video nu are cooler, MB asus p4p800

Am reinstalat windows sp 1, Dx 9c, driver la placa video de la nvidia , asta de vreo 4, 5 ori



Am intrat in bios si la agp apreture am dat 4 mb si in nfs a inceput sa o ia adica se blocheaza cam 20 sec dupe care revine si pot sa joc iar. asta pana isi da restart .      Acum setarile bios sunt DEFAULT

Deja ma gandesc sa imi cumpar placa video. si imi este frik k nu cumva sa fie de cipset sau de la altceva si sa dau banii aiurea pe o noua placa video cand asta probabil k nu are nimic .

Posibil sa aiba un tacanit la Mouse ??????


AAA si daca imi cumpar placa video... care e dif intre AGP si PCI EXPRES ?  cum aflu daca sunt compatibile cu placa mea de baza asus p4p800

#2
CONtrax

CONtrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 10.12.2005

View Postdodokyd, on Jan 22 2007, 00:05, said:

...daca imi cumpar placa video... care e dif intre AGP si PCI EXPRES ?  cum aflu daca sunt compatibile cu placa mea de baza asus p4p800


Daca zici ca placa video a inceput asa din senin (adica fara overclocking) sa se incalzeasca, este posibil ca aceasta sa fi patit ceva la nivelul cipsetului. Nu este exclus ca in timp sa-si dea obstescul sfarsit dar la fel de bine isi poate reveni in mod miraculos. Am intalnit o astfel de problema iar finalul a fost unul fericit, in timp si-a revenit la normal.

La a doua intrebare a ta, conform sitului producatorului, placa ta de baza este echipata cu AGP 8X.

#3
dodokyd

dodokyd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.01.2007
Deci da fara overclock, cred ka la ce jocuri vreau io sa joc cu ea daca mai ii dau si overclock bubuie sigur.
singuru joc care l-am incercat si nu mi-a mers e oblivion

#4
AZOMISS

AZOMISS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 23.05.2006
Daca placa grafica nu are cooler incearca sa-i pui tu unul.

Si eu am un 5200 si nu am avut nici o problema cu ea + ca are racire pasiva(e de la inno3d)

#5
MarianCornel

MarianCornel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 01.04.2006
Ce inseamna "nu pot sa pun mana pe ea"? Ai racire activa sau pasiva la placa? Daca ai racire activa...se invarte cooler-ul? Poate e mort si atunci e de asteptat sa "fiarba" placa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate