Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

6800gs modding?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
alin'mus

alin'mus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 20.03.2006
sal,
am o placa vid palit 6800gs pe agp si ma intereseaza o modare a pipelinurilor, mai precis din 12/5 in 16/6, respectiv din gs in gt. am citit pe net si stiu k exista multe de site-uri care arata f bine pasii ce trebuiesc urmati folosind riva tuner pt a reusi. tot acolo primul lucru scris este k o fac pe propria-mi raspundere intrucat pot arde placa vid si am vazut cateva imagini "terifiante". inainte de acest 6800gs am avut un ati x800 pe agp caruia am incercat si am reusit sa ii rescriu biosul fara sa ii fac ceva placii de vreo 15 ori. ideea este ca aveam de la capu locului lectia stiuta:cu ATI TOOL puteai sa iti dai seama dak functioneaza sau nu modarea inainte sa o  faci.
SI abia acum vine intrebarea mea:"Pot sa aflu dak restul de 4 pipe de pe 6800gs-ul meu sunt activabile sau nu, INAINTE sa fac modarea cu riva tuner??????

#2
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Pai Riva tuner o sa-ti arate daca daca e posibil sa le deblochezi, de asemenea o sa-ti arate si versiunea chip-ului .

Si, postati in thread-ul ala sticky, ca nu sta acolo degeaba .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate