Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 

Matrix 4 ???

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#1
Gyeh

Gyeh

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 02.01.2004
Ati observat ca la sfarsitul lui Matrix Revolutions intins pe jos este unu care nu seamana cu Neo, iar cand Oracolul il intreaba pe arhitect ce se va intampla cu cei din afara matricei?
Arhitectul ii spne ca ii va invia sau asa ceva, in concluzie, se poate ca viitorul film din aceasta serie sa existe ??? (se subintelege Matrix 4)
Eu zic ca nu, deoarece nu mai exista nici un subiect, pt ca s-a incheiat pace intre Lumea masinilor shi cea a oamenilor(subiectul filmului in general).
Ar mai exista o posibilitate, ca regizorii sa gaseasca un alt subiect "tras de par", care sa fie booring shi care sa ii nemultumeasca pe fanii serie.
Voi ce parere avetzi???

#2
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 260
  • Înscris: 26.05.2003
Continuare ar putea sa existe intrucat atunci cand Sati o intreaba pe oracol daca o sa-l mai vada vreodata pe neo ea a raspuns ca nu stie....si pana sa intrebe acest lucru arhitectul a spus ceva de genu "crezi ca pacea asta va tine la infinit?"...asa ca nu-i exclus sa se mai scoata niste bani  :)

#3
jotte_ct

jotte_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 551
  • Înscris: 19.06.2003
Trilogie de obicei inseamna 3. Daca Matrix n-a reusit sa fie cea mai buna trilogie de pana acum, poate se gandesc sa castige la cea mai buna quadrilogie! Acolo cred ca nu ar avea candidat... :D

#4
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.279
  • Înscris: 28.11.2001
Cum să nu... seria Alien e doar una la care mă gândesc..

#5
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 563
  • Înscris: 02.09.2003
Matrix Revolutions a fost super... mult peste Reloaded, si sincer mi-ar place sa existe o continuare, dar sa se schimbe anumite elemente...
Sa apara o echipa total noua de persoanje/actori, sa apara o a treia forta in acest razboi... idei ar fi multe si se poate face o urmare a acestei trilogii...

#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 8.563
  • Înscris: 09.12.2001
@bertino: o a treia forta a aparut... n'ai remarcat? inca din reloaded, Agent Smith e de capu' lui...

So, avem Rebelii, Masinile & Friends si Agent Smith... trei

ce echipa noua mai baiete? cum crezi ca acum Neo poate fi inlocuit... asta era tot spilul in matrix... pe cine sa'l puna.... pe Danny DeVito?

ce n'ai inteles e ca povestea din matrix are o foarte mare asemanare cu povestea biblica... pana si multe nume sunt alese deloc intamplator.... Morpheus, Persefone, etc....

am senzatia ca scenaristii au plecat cu o idee intai si apoi s'au tot razgandit, pe parcurs si probabil din cauza bugetelor... greu de zis, insa filmul prim a fost mult mai bun decat al doilea si al treilea si aici nu vorbesc de efecte speciale sau costume si muzica.. ma refer la poveste, care era mult mai bine inchegata, evident pe un laitmotiv Lewis Carrol dar asta e alta poveste....

din reloaded au dat'o biblic... si povestea nu numai ca a devenit greu de urmarit si inteles.. . ci si gresita.. adica trasa de par nerealist.... revolutions mai drege ce'a stricat reloaded insa cred ca vorbim aici de Matrix si apoi Reloaded cu continuarea Revolutions.

Loc de inca o parte exista... cu un final previzibil... masinile sunt puse la locul lor, sa spele rufe si sa prajeasca pâine... iar omenirea triumfa... probabil hocuspocus in efecte speciale si o muzica bestiala, insa asta nu cred ca pe mine ma va mai trage in sala de cinema.

#7
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.134
  • Înscris: 18.12.2003
dupa ce am citit mai multe reviewuri am inteles ceva simplu
in matrix neo este om, in reloaded este om -masina 50-50% iar in revolutions e 100% masina deci in 4 e clar il va inlocui pe arhitect va face din matrice un open-source iar aia din zion se vor conecta si ei la internet prin noul program internet explorer 26.3.2 Beta fcut de bill gates direct din matrice
acum sincer mi s-a parut ca au mers din prost in mai prost cu ultimele filme
sunt un fan matrix am reusit sa iau si posterul original de la revolutiona dar nu as vrea inca un matrix consider ca poate era mai bine sa nu fi facut cele 2 urmari desi ultima a meritat

#8
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Eu zic ca desi e o diferenta de story intre prina si a doua ,...
putin dreasa in a trei ...totusi E BINE CA LE-AU FACUT :lol:
Chestia care m-a surpins cam nepacut , cel putin atunci a fost ruptura prea brusca intre a 2-a si a 30a parte ..
Adica toata lumea statea disperata sa vada de ce cazuse Neo cind incercase sa opreasca masinile alea (care sunt numa bune de prajit paine si eventual spalat chilooooooooooti :)) si deci isi inchipuia ca waw a prin New Puteri... si cind colo poctronc sa rupt filmu' ... de parca se trminase nu numai bugetu' , dar si roola... :wink:
Oricum sper sa aiba o fi finalizare misto ...
Insa ce as astepta eu ar fi nu numai sa devina arhitect ..insa sa bage niste showri cu supra puterile lui - impotriva unui evetual nou inamic - unu sau mai multi .. in care sa iasa victorios , sa elibereze(trezeasca!) pe toti si la final casa faca HEPPYEND ar trebuii s-o "regenereze" pe TRINITY :lol:
Asta da Finalizare de FILM !!!!!

#9
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.366
  • Înscris: 07.12.2002

Quote

Originally posted by Bertino
Matrix Revolutions a fost super... mult peste Reloaded

Ce-a fost asa de misto in Revolutions? Nimic, doar atunci cind s-au batut cu santinelele. Reloaded a fost cu cel mai mult continut, nu ca abureala care a fost in primul sau in Revolutions.

#10
stalin

stalin

    Banned

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 268
  • Înscris: 08.11.2003
Sa-l ia dracu' de ma-trix

#11
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.149
  • Înscris: 09.09.2003
asa ziceam si eu...

#12
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.366
  • Înscris: 07.12.2002
A fost prea greu de inteles pentru voi doi, nu?

#13
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.134
  • Înscris: 18.12.2003
cred ca nu a fost greu de inteles dar ce discutam noi acum chiar ca este
aseara a fost iar matrix la PRost TV si iar m-am uitat a 125 oara dar cred ca m-as mai uita o data
matrix 4 ar fi prea mult
ce vreti sa vedeti pe neo bunic jucand table cu pensionarii sau agentul smith dirijand circulatia sau masinile taiind iarba la caini

#14
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.366
  • Înscris: 07.12.2002
frunza la ciini

#15
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.322
  • Înscris: 21.08.2003
ce ma oftica..............hrrrrrrrrrrr...mai degraba lotr cu toate ca stiu ca apare hobbitul..dar inainte de asta King Kong(nu asta e continuarea)

#16
wildsnake

wildsnake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 06.01.2004
Eu nu cred ca mai are rost sa faca inca un matrix.NE-au enervat destul cu ultimele 2.

#17
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004
cum a zis si @wildsnake ultimile 2 au fost de kkt. Primu a fost cel mai fain.
Nu cred ca va aparea matrix 4.

#18
Ilila

Ilila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 57
  • Înscris: 14.11.2003
De aparut, nu cred ca va mai apare... dar continuarea poate fi facuta (subiect este din belsug).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate