Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

PS3 sau Xbox 360?

- - - - -
  • Please log in to reply
1356 replies to this topic

Poll: PS3 sau Xbox 360? (1394 member(s) have cast votes)

Ce ati alege daca ar fi amandoua in magazin acum, lasand la o parte pretul ?

  1. PS3 (680 votes [48.75%])

    Percentage of vote: 48.75%

  2. Xbox 360 (611 votes [43.80%])

    Percentage of vote: 43.80%

  3. Nintendo Wii (alternativa low budget, great expectations) (104 votes [7.46%])

    Percentage of vote: 7.46%

Vote Guests cannot vote

#1351
j0cher90

j0cher90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 24.02.2008
Am fost la doua magazine si doi baieti mi-au spus doua lucruri diferite. Primul mi-a zis ca PS3 se mai blocheaza din cand in cand in jocuri, celalalt ca xbox se blocheaza in jocuri. Amandoi au testat ambele console, cica. Apoi mi s-a mai spus ca filmuletele din joc, cele de prezentare, de dinainte de misiuni etc, se vad mai slab la xbox..in comparatie cu PS3. Este adevarat? Acum ideea este ca eu am gasit XBox 250 Gb cu fifa 13, Battlefield3, Forza la 11 milioane, nou, in magazin. PS3 Slim, am gasit doar pachetul de 320 GB cu gran turismo si un controller gratis, la 13 milioane. Sunt in mare dubiu, daca erau amandoua la acelasi pret, alegeam clar PS3, imi place mai mult, UI, maneta. Insa in situatia de fata, ar insemna sa imi cumpar si battlefield si fifa(jocuri pe care eu vreau sa le joc), si as ajunge la un pret prea mare. Asa la xbox sunt deja incluse in pret.
In alta ordine de idei, dintre Kinect si PS move, care e mai bun? care are acuratete mai mare? la care este experienta mai buna? Spre exemplu in Dance star, sau in Virtua Tennis?
Multumesc, Cristi.

#1352
j0cher90

j0cher90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 24.02.2008
UPDATE: am fost iar sa le testez, la PS3 era COD Black Ops iar pe xbox era Halo4. Ceea ce mi s-a parut ciudat a fost faptul ca la PS3 sensivitatea era foarte mare chiar si dupa ce am setat`o la minim. In comparatie, la xbox sensivitatea 5, adica jumatate, era controlabil, foarte ok. Acum intrebarea mea, pentru cine stie sau are ambele ocnsole, Poate fi de la joc, fiecare joc in parte sa perceapa altfel sensivitatea?? Sau pur si simplu asta este sensivitatea de la PS3?? adica foarte mare?

#1353
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View Postj0cher90, on 26 noiembrie 2012 - 16:29, said:

Am fost la doua magazine si doi baieti mi-au spus doua lucruri diferite. Primul mi-a zis ca PS3 se mai blocheaza din cand in cand in jocuri, celalalt ca xbox se blocheaza in jocuri. Amandoi au testat ambele console, cica. Apoi mi s-a mai spus ca filmuletele din joc, cele de prezentare, de dinainte de misiuni etc, se vad mai slab la xbox..in comparatie cu PS3. Este adevarat? Acum ideea este ca eu am gasit XBox 250 Gb cu fifa 13, Battlefield3, Forza la 11 milioane, nou, in magazin. PS3 Slim, am gasit doar pachetul de 320 GB cu gran turismo si un controller gratis, la 13 milioane. Sunt in mare dubiu, daca erau amandoua la acelasi pret, alegeam clar PS3, imi place mai mult, UI, maneta. Insa in situatia de fata, ar insemna sa imi cumpar si battlefield si fifa(jocuri pe care eu vreau sa le joc), si as ajunge la un pret prea mare. Asa la xbox sunt deja incluse in pret.
In alta ordine de idei, dintre Kinect si PS move, care e mai bun? care are acuratete mai mare? la care este experienta mai buna? Spre exemplu in Dance star, sau in Virtua Tennis?
Multumesc, Cristi.
Nu se blocheaza nici una dintre ele in mod normal, daca se intampla asa ceva inseamna ca are un defect.
La grafica depinde de joc, unele arata mai bine pe PS3 altele pe Xbox 360.
Costul de productie al consolei Xbox este mai mic decat al PS3, dar la xbox trebuie sa platesti pentru multiplayer .
PS move are mai multa acuratete decat kinetic pentru ca ai ceva fizic in mana, iar jocurile pentru move avand o gama mai variata, dar kineticul avand un farmec foarte mare pentru captarea in intregime a miscarilor corpului. (Pentru Virtua Tennis e mai bun move pe cand pentru Dance star mi se pare mai bun kineticul)

P.S. Sensibilitatea depinde de la joc la joc.

Edited by Thor3, 26 November 2012 - 20:35.


#1354
j0cher90

j0cher90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 24.02.2008
Am inteles, m-ai lamurit in ceea ce priveste comparatia. Insa despre faza cu sensivitatea, stii ceva?

#1355
j0cher90

j0cher90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 24.02.2008
Multumesc mult.

#1356
alexqw

alexqw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 21.11.2012
Ce e mai bun la multiplayer?Vreau sa imi i-au sa joc assasin creed 3

#1357
Thor3

Thor3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2009

View Postalexqw, on 30 noiembrie 2012 - 17:37, said:

Ce e mai bun la multiplayer?Vreau sa imi i-au sa joc assasin creed 3
Amandoua sunt la fel, depinde ce iti place tie mai mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate