Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

802.11b

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
mereu vin pe la mine amici sau clienti care au cu ei laptopuri  sau pda'uri 802.11b.

singurele probleme care apar sunt la conectarea unui powerbook, care arata senzational altfel.. insa retea.. pas.

omul are echipament 802.11b la el acasa, dat de apple (si mai scump de 5x decat ce am eu) si treaba merge. eu cu ale mele 802.11b'uri ma conectez pe punctul lui de access apple cand sunt acolo fara nici o problema.

nu filtrez mac adress, cheia este corect aplicata... in afara de acel powerbook, nu a existat nici o problema niciodata, indiferent despre ce a fost vorba.

tind sa cred ca macul e cu bube pe undeva... nu am incercat ALT powerbook pt ca nu am de unde. cand o fi altul am sa va spun care e treaba...

are cineva ceva idei cum se poate remedia?

#2
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Incearca sa faci update la AirPort , se pare ca are un bug (dealfel cum era shi primul update de la 10.2.8 ) shi vezi daca functioneaza...

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
fratele meu, notebookul nu e al meu. nu am cum sa'i fac nici un update. Tipul nu stie sa faca nici un update... si din moment ce la el acasa merge, inseamna ca functioneaza.

credeam ca 802.11b inseamna 802.11b indiferent ca te cheama Apple, Intel sau whatever... se pare ca nu e chiar asa...

#4
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
Citeshte aici moshule Apple Link shi vezi poate gaseshti rezolvarea... Explica-i omului ca nu e greu da facut update, daca are 10.3  este sub MAR  (Uite aici) , daca are 10.2  sau 10.1  este in system preferences...

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
iam mailed omului linkurile, in definitiv e problema lui nu a mea...

#6
WebMan

WebMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.01.2002
HA HA HA... important e sa rezolve problema....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate