Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...

Identificare/transfer Android<...
 Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!
 

Lipsa Driver MA-660

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#1
x2x

x2x

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 16.11.2005
Daca ma poate ajuta cineva cu un driver (care sa si mearga) pt IrDa MA-660.

Multumesc anticipat!

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006

Vizualizare mesajx2x, pe Nov 16 2006, 00:45, a scris:

Daca ma poate ajuta cineva cu un driver (care sa si mearga) pt IrDa MA-660.

Multumesc anticipat!


Incearca cu asta: Fișier atașat  MA620driver.zip   249,24K   2352 download-uri

#3
x2x

x2x

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 16.11.2005

Vizualizare mesajMarius3k, pe Nov 16 2006, 08:52, a scris:

Incearca cu asta: Atașament attachment


Ms Marius, am si eu ceva asemanator da nu-mi merge:selectez limba , apoi imi apare "The USB device driver for the Mobile Action MA-620 is copied to the system.You need to restart the system and insert the MA-620 into USB port to complete the device driver installation process.Do you want to restart system now?"
Dau restart pun Irda in USB si zice ca nu gaseste driverul.

Nush ce sa mai incerc. :(

#4
Virtual3oy

Virtual3oy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 142
  • Înscris: 03.07.2006

Vizualizare mesajx2x, pe Nov 16 2006, 14:26, a scris:

Ms Marius, am si eu ceva asemanator da nu-mi merge:selectez limba , apoi imi apare "The USB device driver for the Mobile Action MA-620 is copied to the system.You need to restart the system and insert the MA-620 into USB port to complete the device driver installation process.Do you want to restart system now?"
Dau restart pun Irda in USB si zice ca nu gaseste driverul.

Nush ce sa mai incerc. :(

Si yo am avut problema asta dar pana la urma i-am dat de cap:
1. Pur si simplu intri in [MA620XP] (din fisierul pus la download de mi sus) si o sa gasesti un fisier cun numele [ma620-2000xp]
2. Il copiezi pe desktop sau intr-un alt fisier.
3. Conectezi adaptorul irda (Ma-620)si o sa apara: Find new device....... Dai sa instalezi driverul nu din CD-rom ci sa selectezi tu un folderul unde ai pus [ma620-2000xp] . S-ar putea sa iti apara o chestie, dar dai continue anyway (SA NU DAI STOP).
4. Acum ar trebui sa zica: New Device ready to use. Cam asta e tot


La fel se face si pentru MA-620 si pentru MA-660 (se procedeaza la fel si merg cu acelasi driver)

Hai ca am pus eu la download ce trebuie.

Fișiere atașate



#5
x2x

x2x

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 16.11.2005

Vizualizare mesajVirtual3oy, pe Nov 17 2006, 14:42, a scris:

Si yo am avut problema asta dar pana la urma i-am dat de cap:
1. Pur si simplu intri in [MA620XP] (din fisierul pus la download de mi sus) si o sa gasesti un fisier cun numele [ma620-2000xp]
2. Il copiezi pe desktop sau intr-un alt fisier.
3. Conectezi adaptorul irda (Ma-620)si o sa apara: Find new device....... Dai sa instalezi driverul nu din CD-rom ci sa selectezi tu un folderul unde ai pus [ma620-2000xp] . S-ar putea sa iti apara o chestie, dar dai continue anyway (SA NU DAI STOP).
4. Acum ar trebui sa zica: New Device ready to use. Cam asta e tot
La fel se face si pentru MA-620 si pentru MA-660 (se procedeaza la fel si merg cu acelasi driver)

Hai ca am pus eu la download ce trebuie.


Am incercat si asa cu zici tu si sa-l caut manual , din pacate rezultatul a fost acelasi.Nu stiu ce ar putea fi , am citit pe undeva ca sunt pe piata adaptoare contrafacute.Asta pare cat se poate de autentic.

#6
trex2002ro

trex2002ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 21.10.2004
Am atasat driver-ul de Xp
Acum vreau ceva sa mearga adaptorul pe Vista
Ma poate ajuta cineva?

Fișiere atașate



#7
thebeing

thebeing

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 03.12.2006
si eu am aceeashi problema...am instalat driverul, dar imi zice "Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39)".     ...ciudat este ca, acum 2 zile, am instalat acelashi driver, si a mers... ieri am instalat windowsul din nou....si nu mai vrea... ceva pareri, sugestii? ca nu ash vrea sa instalez IAR winu'.....

#8
te-dude

te-dude

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 28.10.2006
am avut aceeasi problema am luat driverul de pe siteul producatorului ( www.mobileaction.com ) si am instalat numa fis "ma620-2000xp.inf" cica 'device ready for use' ; sa mai vedem
nu cumva sa folositi chestia aia ce instaleaza driverul. nu functioneaza, am incercat de cateva ori si chiar nu merge

#9
radurock2006

radurock2006

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 22.02.2007
io am tot irda si trb sa cauti fisieru pe google scrii numele lui il downloadezi si il pui in sistem32 din C://windows

#10
Pepsimax

Pepsimax

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 27.02.2007
exista vreun driver care sa faca MA-660 -ul sa merga cu vista?

#11
tudorchelaru

tudorchelaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 12.03.2007
am instalat ma-620.
nu imi da nici o eroare dar nu trimite ( "nu s-a gasit nici un dispozitiv")
cand dau pe safely remova hardaware --> properties  imi arata :

Device type:    Infrared Devices
Manufacturer:Mobile Action Technology Inc.
Location: Location 0 (USB- Serial Controller)

Oriunde as pune acest adapter ( am 4 porturi USB ) imi spune acelasi location.
cred ca de aici e buba    dar nu stiu ce sa ii fac.
Pls help.

Multumesc mult.

#12
petrica05

petrica05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 103
  • Înscris: 10.06.2006
Am gasit eu in sfarsit driver care merge.

Fișiere atașate



#13
nemonavicusrino

nemonavicusrino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 31.10.2006

Vizualizare mesajpetrica05, pe Apr 16 2007, 01:12, a scris:

Am gasit eu in sfarsit driver care merge.


E fantastic...Mi-a scos perui albi si m-a facut sa ajung degeaba la tara unde speram sa ma leg la net cu ajutorul lui si al unui tel cu gprs si infrarosu( si modem desigur ) am incercat driverul de pe cd..cu care in trecut a mers din cite imi aduc aminte...acum orice driver i-as pune...le-am incercat pe toate care le-ati pus si voi aici...si imi da aceeasi eroare la nesfirsit...The specified location does not contain information about your hardware...simt ca o iau razna...
Any ideea ?

#14
petrica05

petrica05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 103
  • Înscris: 10.06.2006

Vizualizare mesajnemonavicusrino, pe Apr 22 2007, 18:27, a scris:

E fantastic...Mi-a scos perui albi si m-a facut sa ajung degeaba la tara unde speram sa ma leg la net cu ajutorul lui si al unui tel cu gprs si infrarosu( si modem desigur ) am incercat driverul de pe cd..cu care in trecut a mers din cite imi aduc aminte...acum orice driver i-as pune...le-am incercat pe toate care le-ati pus si voi aici...si imi da aceeasi eroare la nesfirsit...The specified location does not contain information about your hardware...simt ca o iau razna...
Any ideea ?

Curios ..mie imi merge.
Din cate am mai citit trebuie mai intai sa instalezi driverul original de pe cd si dupa aceea sa bagi irda-ul in portul usb, daca mai intai bagi irda-ul si apoi driverul nu o sa-ti mearga niciodata. incearca la un calc care nu a mai avut bagat irda-ul sau formateaza-l pe al tau , instalezi driverul, bagi irda-ul in usb si trebuie sa-ti gaseasc driverul automat.

#15
pit_iulian

pit_iulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 23.04.2007

Vizualizare mesajpetrica05, pe Apr 23 2007, 21:28, a scris:

Curios ..mie imi merge.
Din cate am mai citit trebuie mai intai sa instalezi driverul original de pe cd si dupa aceea sa bagi irda-ul in portul usb, daca mai intai bagi irda-ul si apoi driverul nu o sa-ti mearga niciodata. incearca la un calc care nu a mai avut bagat irda-ul sau formateaza-l pe al tau , instalezi driverul, bagi irda-ul in usb si trebuie sa-ti gaseasc driverul automat.
Mai eu mam chinuit 3 zile ca sal instalez si pana la urma am reusit totul era foarte simplu am reusit totul cu ajutorul manualului de instalare original cel gasit pe cd.Cu tote ca si cu el mam chinuit oleaca solutia pentru a instala draiveru de la MA-660 sau orce MA este urmatoare:
1-se copeie folderul cu drivere de pe cd sau de pe sait pe desktop
2-se iau toate fisirele din folder si se pun pe desktop
3-se dezarhiveaza toate fisierele tot acolo
4-te duci in control panel si dezactivezi "windows firewall" (il gasesti la security center)
5-bagi useb-eul de la irda in port si atuncea trebuie sa se auda ceva sau sa apara ceva pe monitor sau in coltul drept jos langa ora(o icoana)
6-dai click pe el
7-trebuie sati apara pe monitor (iti cere sa instalezi noul draiver)
8-acolo la obtiuni alegi sa instalezi din dintrun loc specificat (ai 2 obtiuni recomandat unde el cauta automat dar el no sa gaseasca nimic si a doua pe care dai click si next)
9-acolo dai click pe cautare intrun loc specificat dai browse si dai pe descktop
10-dai next si il lasi sa caute si te asigur ca o sa gaseasca driverul corect (daca se intampla sa gaseasca mai multe drivere il alegi pe primul daca nu merge nici asa treci la urmatorul,celalalt il stergi-pentru a sterge un driver te duci in si dai click pe start>>click dreapta>>propietati (click)->acolo dai click pe hardware->click pe device manager si il gasesti acolo -presup ca la network adapter cu insemnul "!" sau oriunde vezi acest insemn si in propietati dai uninstal)
11-daca draivarul sa instalat corect atunci langa ora iti va aparea ca draivarul sa instalt corect si cai gata de functionare
12-activezi inapoi firewall-ul si gata
Din pacate am incercat sa va fac viata cat mai usoara si am explicat foarte amanuntit ca sa poate instala si un bebe
Daca nici asa nu sa rezolvat  :o  atunci aruncal la gunoi inseamna ca nui bun sau mai exista o solutie sa cauti alt draiver si sa urmezi iar acesti pasi B)
DE LA PIT PENTRU VOI SPER CA O SA FOLOSEASCA   :rolleyes:  :P

#16
radu_radu

radu_radu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 19.12.2004

Vizualizare mesajpit_iulian, pe Apr 23 2007, 23:36, a scris:

Mai eu mam chinuit 3 zile ca sal instalez si pana la urma am reusit totul era foarte simplu am reusit totul cu ajutorul manualului de instalare original cel gasit pe cd.Cu tote ca si cu el mam chinuit oleaca solutia pentru a instala draiveru de la MA-660 sau orce MA este urmatoare:
1-se copeie folderul cu drivere de pe cd sau de pe sait pe desktop
2-se iau toate fisirele din folder si se pun pe desktop
3-se dezarhiveaza toate fisierele tot acolo
4-te duci in control panel si dezactivezi "windows firewall" (il gasesti la security center)
5-bagi useb-eul de la irda in port si atuncea trebuie sa se auda ceva sau sa apara ceva pe monitor sau in coltul drept jos langa ora(o icoana)
6-dai click pe el
7-trebuie sati apara pe monitor (iti cere sa instalezi noul draiver)
8-acolo la obtiuni alegi sa instalezi din dintrun loc specificat (ai 2 obtiuni recomandat unde el cauta automat dar el no sa gaseasca nimic si a doua pe care dai click si next)
9-acolo dai click pe cautare intrun loc specificat dai browse si dai pe descktop
10-dai next si il lasi sa caute si te asigur ca o sa gaseasca driverul corect (daca se intampla sa gaseasca mai multe drivere il alegi pe primul daca nu merge nici asa treci la urmatorul,celalalt il stergi-pentru a sterge un driver te duci in si dai click pe start>>click dreapta>>propietati (click)->acolo dai click pe hardware->click pe device manager si il gasesti acolo -presup ca la network adapter cu insemnul "!" sau oriunde vezi acest insemn si in propietati dai uninstal)
11-daca draivarul sa instalat corect atunci langa ora iti va aparea ca draivarul sa instalt corect si cai gata de functionare
12-activezi inapoi firewall-ul si gata
Din pacate am incercat sa va fac viata cat mai usoara si am explicat foarte amanuntit ca sa poate instala si un bebe
Daca nici asa nu sa rezolvat  :o  atunci aruncal la gunoi inseamna ca nui bun sau mai exista o solutie sa cauti alt draiver si sa urmezi iar acesti pasi B)
DE LA PIT PENTRU VOI SPER CA O SA FOLOSEASCA   :rolleyes:  :P


deci are cineva driverele pentru vista?
eu nu-l pot pune nicicum :(

#17
alecsutzu91

alecsutzu91

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 19.05.2007
salut am shi eu un cablu de date pe un SE P900 shi nu imi merge cablu d de fiecare data ca nu gaseste nush ce c***t de unde as putea lua si eu un driver pt cablu de date pt p900 sau ce tre sa fak?ms mult

#18
mundakitzz

mundakitzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 25.08.2007
driver MA-660... pliss !!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate