Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Cabinet stomatologic BUCUREȘTI

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#127
cristian4u2

cristian4u2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.08.2004

View Postanicutzzza, on 19th March 2010, 01:19, said:

@cristian4u2. Ce parere ai de medicul acesta peste care ai dat in locul Dr. Stanescu? Are mana usoara si priceputa ? Cum sunt conditiile in cabinet? Cum sunt preturile? M-ar interesa si pe mine pentru o plomba si inca o maselutza busita rau.Imi poti da mai multe detalii, te rog?As avea mai multa incredere intr-un barbat, nu de alta, dar ultima doctorita la care am mers, si-a rupt un surub cu care imi curata canalul la mine in canal...si acolo l-a lasat ,ca nu avea putere  :thumbdown:  asa ca sunt cam sceptica...

Pai ce pot sa iti spun....e foarte rebdator, de treaba, in ciuda faptului ca e destul de inalt...sincer nu are mana grea...parca incep sa merg de placere...Cabinetul este ...nush cum sa spun cochetzel, preturile decente..o plomba de exemplu este intre 30 si 80 de ron...in functie de cat de mare si cat material se consuma...Ce sa iti mai spun .... poti sa treci oricand pe acolo si vezi despre ce e vorba.
numai bine

#128
clauCh

clauCh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.11.2009

View Postpuricele, on 4th August 2005, 02:20, said:

Si care e dentista ta geniala ? Si de ce ?

Am intrebat in toate partile..am cautat pe tot internetul si pana la urma am ales un cabinet.

Eu am fost de vreo patru cinci ori si mi-am rezolvat toate problemele pe care le aveam (plombe/curatare canale) + detrartare.
Materialul plombelor este foarte bun. Imi scapa acum denumirea dar este printre cele mai rezistente si ti le pune la culoarea dintilor si nu se obs nicio dif.Sunt 2 dr in permanenta si au o mana foarte buna.

Cabinetul stomatologic este pe Strada Radu Boiangiu, nr. 8, bl.38, Sc. C, ap. 90, parter, Sector 1, Bucuresti in zona Piata Victoriei.
Nu pot sa dau link deci poti cauta pe GOOGLE: cabinet stomatologic bucuresti strada radu boiangiu.

Recomand cu caldura.

#129
anicutzzza

anicutzzza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2010
cristian4u, zi-mi te rog si cum il cheama , o sa merg si eu la el ! mi-am facut curaj

#130
cristian4u2

cristian4u2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 08.08.2004

View Postanicutzzza, on 11th April 2010, 13:37, said:

cristian4u, zi-mi te rog si cum il cheama , o sa merg si eu la el ! mi-am facut curaj

Buna, Bogdan Dumitrescu il cheama. Mergi cu incredere, eu am terminat lucrarile si sunt fff multzumit

#131
Iulia_Enke

Iulia_Enke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2010
Daca e de recomandat..poate ajut si eu pe cineva. Per total am fost la trei dentisti: unul in orasul meu de bastina alti 2 in bucuresti. La primul din bucuresti am ajuns in decembrie 2009 intrand la intamplare in cabinetul lui. Desi cabinetul e intr-o zona buna din Bucuresti el mi-a lasat o impresie proasta: cam neingrijit si foarte grabit. Am zis: bun, aparentele insala..cu totii stim ca marile genii au o aparenta mai..demodata :)). M-am lasat pe mana lui pentru un detartraj ( mi l-a facut in 7-8 minute) si pentru o lucrare in parta din dreapta jos lateral.
  De la canin mai am doar un dinte in spate ( nu maseaua de minte..ci maseaua din fata ei ). M-a programat la pilire de dinti, a zis ca nervul e bun si ca trebuie sa stea pe loc si mi-a pilit dintii. Am mers acasa si in intervalul de timp pana la urmatoarea programare ( 4 zile ) m-au durut destul de rau dintii slefuiti cand beam apa si mancam. Apoi cand m-am dus a pus lucrara si mi-a spus ca dintii de sus care calca pe astia de jos sunt prea inalti si deci...mi-a mai luat din ei un pic si apoi a intrat lucrarea.
  Nu am studii de specialitate dar am realizat ca nu e normal asa d-abia dupa..cand a inceput sa ma doara gingia si sa ma manance. Era nasol..nu puteam sa mananc pe lucrare pentru ca ma durea si gingia si dintii imbracati.
Ajuns inapoi la dr mi-a spus ca asa e normal: gingia se retrage iar dintii imbracati care tin lucrarea se adapteaza prin..DURERE !!!!!. Acum realizeeeeez ce proasta am fost:((( pe dintii mei.
  I-am servit-o in fata si dupa cateva minute de vorbit in contradictoriu a rugat asistenta sa ma pofteasca afara el avand treaba. M-am simti ca o proasta..am inghitit in sec dar am si plans un pic ca m-a afectat..si am plecat acasa.
  Am mai stat asa trei saptamani si am intrebat si eu colegii de serviciu daca imi pot recomanda pe cineva competent. Superioriul meu mi-a vorbit foarte frumos despre un medic tanar, Cristian Neagu care lucreaza in zona Stefan cel Mare. Ca sa nu mai lungim vorba...m-am dus la el ( mi-a facut o programare la telefon ) si pe scurt...mi-a placut de el in totalitate ( si nu numai pentru ca sunt FEMEIE !!! :)

- m-a consultat, a constatat si el ca lucrarea nu e Ok, mi-a si explicat de ce + ca dupa aceasta vizita la el am plecat cu cunostiinte bune privind o proteza d-asta ( mi-a exlplicat mai pe larg ce inseamna..cum se face...ce face medicul..ce face laboratorul...mi-a aratat si cateva exemple etc)
- foarte curat si medicul si cabinetul ( eu tin la asta )
- schimbat manusi frecvent ( de vreo 6 ori intr-o sedinta..da am numarat)
- preturi rezonabile..nu sunt mici dar nici nu te bagi la banca ca sa iti platesti dintii..sunt medii si te lasa sa platesti in rate dupa ce dai un avans
- are mana usoara, mi-a lucrat in etape, are siguranta pe el  si prestatie
- desi nu sunt doctorita, mi-a lasat impresia ca stie meserie si ca nu o face strict ptr bani
- in fiecare sedinta mi-a acordat timp si inainte si dupa manevrele stomatologice, m-a intrebat, mi-a explicat ce si cum vla bla bla
- cabinetul curat, aparatura noua, toate sculele erau scoase in fata mea din  pungi d-alea verzi de sterilizare
- mi-a omorat nervii ( la dinti imbracati ) si nu am simtit nici o durere , deloc, nici la anestezie nici la plomba.


Desi eu acum nu mai sunt in Bucuresti, recomand cu placere si cu incredere pe acest doctor tanar dar care si tine la pacientii lui.  Daca merge cineva la el si e nemultumit de ceva sa imi zica si mie.

Edited by ripper, 01 July 2010 - 07:43.
fără telefon


#132
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Se închide!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate