Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Pentru o agentie imobiliara trebuie atestat de agent imobiliar ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
izzy058

izzy058

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.10.2006
Salut ,

As dori si eu un sfat profesionist legat de infiintarea unei agentii imobiliare , stiu pasii care trebuie parcursi pentru a deschide un S.R.L dar nu stiu daca am nevoie de un atestat sau ceva similar pentru a deschide o agentie imobiliare ca asociat unic .

Daca cineva e in masura sa imi raspunda ii multumesc anticipat .

.Z

#2
NUTaaa

NUTaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.12.2005

 izzy058, on Oct 24 2006, 19:53, said:

Salut ,

As dori si eu un sfat profesionist legat de infiintarea unei agentii imobiliare , stiu pasii care trebuie parcursi pentru a deschide un S.R.L dar nu stiu daca am nevoie de un atestat sau ceva similar pentru a deschide o agentie imobiliare ca asociat unic .

Daca cineva e in masura sa imi raspunda ii multumesc anticipat .

.Z

Vrei sa te imbogatesti pe prostia oamenilor?
De ce nu te inscri intr-un partid?

#3
izzy058

izzy058

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.10.2006
NUTaaa mersi pentru post dar scuza-ma te rog daca tu ai o gandire din epoca comunista, noi traim in capitalism ca vrem ca nu vrem si fiecare face ce se pricepe mai bine sa traiasca mai bine . Nu vreau sa iau banii de pe oameni prosti si chiar vreau sa-i ajut sa-si vanda mai bine casele , apartamentele pentru ca eu de 3 luni ma chinui sa vand o casa si nu reusesc doar cu ziarul , azi am apelat la o agentie si iti voi comunica cand am reusit .

Agentiile imobiliare pot fi de folos , important e sa le alegem pe cele care sunt agentii , nu toti teparii cu un S.R.L .

#4
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

eu de 3 luni ma chinui sa vand o casa si nu reusesc doar cu ziarul

Scuza-ma ca ma bag in vorba dar daca nu reusesti sa vinzi propria marfa cum ai sa o vinzi pe a altora?

#5
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

 tihomir, on Oct 26 2006, 02:51, said:

Scuza-ma ca ma bag in vorba dar daca nu reusesti sa vinzi propria marfa cum ai sa o vinzi pe a altora?

Touche..  :D

#6
NUTaaa

NUTaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.12.2005

 izzy058, on Oct 25 2006, 12:19, said:

NUTaaa mersi pentru post dar scuza-ma te rog daca tu ai o gandire din epoca comunista, noi traim in capitalism ca vrem ca nu vrem si fiecare face ce se pricepe mai bine sa traiasca mai bine . Nu vreau sa iau banii de pe oameni prosti si chiar vreau sa-i ajut sa-si vanda mai bine casele , apartamentele pentru ca eu de 3 luni ma chinui sa vand o casa si nu reusesc doar cu ziarul , azi am apelat la o agentie si iti voi comunica cand am reusit .

Agentiile imobiliare pot fi de folos , important e sa le alegem pe cele care sunt agentii , nu toti teparii cu un S.R.L .
Auzi da de ce nu scazi pretul la maghernita aia de o numesti casa, ia sa vezi cum o vinzi. Daca ceri mult pe o cocioaba te miri ca nu vinzi, pentru asta nu iti trebuie SRL.

#7
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
La  :death:  cu agentiile imobiliare. Foloseste si tu un PORTAL de imobiliare. Exista mai multe. Lasa agentziile..

#8
vjnookie

vjnookie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 29.02.2004
mda, omul a intrebat ceva si voi faceti panarama de el! colectionari de posturi! sa va dati mari cat de mult sunteti voi activi pe forum. daca omul vrea sa isi deschida un magazin in care sa vanda ciuperci din australia si nu stie legislatia ce trebuie sa faceti voi misto de obiectul lui de activitate? el a intrebat ceva precis!

#9
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006
Poti incepe cerand detalii aici:

www.unim.ro

#10
stroe

stroe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.06.2006
Nu iti trebuie nici un atestat. Trebuie sa ai doar in obiectul de activitate "agentii imobiliare - cod CAEN 7031".

Succes!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate