Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Help!!!!!?????

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
geky

geky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 19.02.2002
Sa incep cu ... inceputul.
Am la servici net pe cablu de la Astral, canal share(8IP/canal) de
64 down/ 32up Kbps. Pana aici toate bune si frumoase...dar
de vreo doua saptamani au aparut problemele...ce probleme? imediat le spun..
netul merge f. prost uneori adica in valuri, nu mai spun de download care abia se taraie(nu am probleme la soft). Inainte dimineata(06.45-08.30) aveam o viteza la down de nu-mi venea sa cred(cum spuneam intr-un post de pe acest forum 100Mb in 40min) practic ce aveam nevoie de pe net trageam in flashget si dimineata cand era viteza mare descarcam.
Mentionez ca ma vorbit cu adminu de la Astral Braila si dupa verificari mi-a spuis ca totul e OK....?????!!!!!! :rolleyes: !!!!!!????
dupa  o mare abureala :blah:  precum ca e traficul aglomerat etc....nu il cred ...de ce? pentru ca nici dimineata cand teoretic ar trebui sa mearga struna nu merge.
Acum ce vreu eu, pe langa sfaturile si parerile voastre, vreau un program(daca exista)cu care sa vad cati din banda mea fac trafic si ce fac(up, down) si daca se poate cine sunt ei. Stiu ca sunt pe canal cu doua licee  mai departe nu mai stiu.
Multumiri anticipate :cya:

A..era sa uit canalu e cu alocare dinamica(pentru cei care nu stiu, canalul se imparte la cati useri fac trafic, daca sunt doi au 32/16 etc)
Impresia mea este ca cineva gatuie canalul si Astralul nu zice nimic, profitand de nestiinta abonatilor.
Si inca ceva....valorile de trafic pe care le raporteza browserul si download managerul au spus ca nu sunt bune :rolleyes:  :rolleyes:

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Vezi aici : http://www.softnews....ltele/bwm.shtml si parca mai erau pe site si altele...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate