Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Sfat achizitionare sistem...gata facut sau configurat?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
The_Komrade

The_Komrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.01.2006
As vrea sa stiu ce as putea sa iau in limita a 1600-1700 RON...Avand in vedere ca am ramas in urma rau cu lumea IT,nu mi-am facut o configuratie anume din start...Dar iata cam ce as vrea sa iau:

Procesor: Intel Pentium D 805 2x2,6 GHz
Sistem de operare: O.S. FreeDos(presupun ca nu are preinstalat)
Memorie:1024(2 x 512Mb)
Cache: 2 Mb
Hard Disk: 200 Gb
Video: Video board dedicated ATI All in Wonder 128 Mb
Sunet: onboard 6 channels
Unitate optica: DVD-RW Double Layer
Altele: Motherboard ???
          Card reader
          6 porturi USB 2.0
          Tunner TV

Asta ar costa 460 Euro...Este un sistem gata facut din Spania...cel mai probabil va iesi din ecuatie...Unii useri spuneau ca as putea sa iau ceva mai bun pe banii aia la noi in tara...Ce anume?

Iata cam ce ma intereseaza la el:
-  Important!  sa fie usor de upgradat...nu vreau sa schimb un complex intreg doar pt o componenta nouadin cauza incompatibilitatii & co. !!!
- sa fie rapid(fara blocaje,fara incetiniri...sa poata rula mai multe aplicatii in acelasi timp)
- jocuri...nu am nevoie de ultimele aparitii dar trebuie sa faca fata majoritatii si ultilizarii indelungate...
- racire...nu as vrea sa am probleme legate de overheating...apropo,cat de mult utilizati voi sistemele voastre pe zi,pana apar problemele?
- Dual Core vs. Single Core...care e mai potrivit?
- cer prea multe?
Orice configuratie/sugestie (in limita bugetara) este bine venita!

As putea sa mai astept totusi pana prin ianuarie...Nu este o urgenta sa imi cumpar unul chiar acum,voi ce spuneti?

Thanks!

Edited by The_Komrade, 23 September 2006 - 11:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate