Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Probleme cu Elite K7S4A si WinXP

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
criss72

criss72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2003
Am  o placa Elite ECS K7S54 si un procesor AMD K7 1.2 GHz

Stie cineva "solutia magina" pt. o instalare curata si stabila la Win XP  SAU Win2000 ???

Daca reusesc o instalare curata,dupa citeva zile de rulare apare am eroare la incarcarea SystemsDriversMup.sys( in Safe Mode) si practic se blokeaza aici

Un alt mesaj ciudat la instalare, la prima bootare de pe disk: Windows could not start because the following file is missing or corrupt : windowssistem32configsystem.sav

Am facut Diseable ( sugestii de pe net)

USB Function Support
USB Function for DOS
Power management

Astept niste sugestii/solutii de la persoane care au avut aceleasi experiente !!!!

Multumesc anticipat !!

#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cred ca ai nevoie de ultimul firmware (bios) pentru ea... placa asta in varianta "PRO" e superba, extrem de stabila. "PRO"ul a fost introdus tokmai din cauza problemelor pe care le aveau...

am auzit ca UNDERCLOCKAREA procesorului rezolva problemele...

Eu am un "PRO" shi n'are nici o problema...

#3
criss72

criss72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2003
am scos in cele din urma si Fire Wire Card-ul(Pinnacle) de pe placa de baza
calc. a bootat normal, in conditiile in care inainte raminea blocat la incarcarea DriversMup.sys !!!!

sub Win98SE nu am avut nici o problema

este o problema doar in WinXp ??

cineva a avut aceeasi problema si a rezolvat-o prin scoaterea card-ului USB de pe placa de baza

exista o explicatie ??

multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate