Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Masini de spalat vase (2005-2018)

* * * - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5847 replies to this topic

#5257
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
E o glumă. O să te coste cât coșul nou.

#5258
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 Bursul, on 23 martie 2017 - 14:54, said:

Si o alta intrebare. De ce as da 450 euro pe o masina in loc de 300 euro? La o prima privire peste lista de functionalitati parca toate sunt la fel.
Ca sa te lauzi la prietenii care vin in vizita......

 madax21, on 27 martie 2017 - 19:29, said:

Buna seara!
am si eu o problema la masina de vase. cosul a ruginit pe alocuri si as dori sa il vopsesc. imi puteti recomanda o vopsea in acest caz?
va multumesc
Si la mine a ruginit...practic a sarit vopseaua si a aparut rugina.....Cat timp cosul nu e rupt nu vad nici o problema decat estetica ...in rest rugina e sanatoasa pentru organism daca nu-i in exces....

Edited by Clovis, 29 March 2017 - 17:21.


#5259
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
120 cos nou este ok. Apropo, nu este inclus in garantia msv?

#5260
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006
am senzatia ca rugina cosurilor va deveni un indicator indirect al calității materialelor folosite de diversele marci. personal nu mi se pare ok ca in primii 5 ani cel putin sa apara asemenea probleme.  nu am studiat insa cred ca rugina poate afecta rezultatele spălării in special pt pahare: matuire/zgariere si uzura mecanica. oricum forumul de msv abia acum incepe sa se "maturizeze" si in cca 2 ani putem vedea si rezultatele de fiabilitate (similar cu ce e pe partea de rufe - dupa nr celor ce se plang de o marca iti poti face o prima impresie)

#5261
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,572
  • Înscris: 30.10.2003
Am revenit.

... and the winner is Siemens SR25E207EU [Energy Class A+]

Model - SR25E207EU
Product Dimensions - 60 x 45 x 84.5 cm
Standard Capacity Cycle - 9 Place Settings
Noise Level  46 dB


Are 5 programe, AquaStop, Asistenta dozaj, "la pretul incredibil de numai 404 euro"!  Pretul asta seamana cu eroarea aia de la internet explorer Posted Image

Am comandat-o marti si inca astept sa vina. Probabil samabata ii fac proba.


P.S. ieri am cumparat sare de la DM, marca proprie, 2kg la 0.75 euro. Nici nu-i mult :D


[ http://media3.bsh-group.com/Product_Shots/435x515/MCSA00878772_F3321_SR25E203EU_511174_def.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 30 March 2017 - 07:58.


#5262
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Bun preț pentru un Siemens.

#5263
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,572
  • Înscris: 30.10.2003
Am luat-o de pe amazon. Cica pretul initial era de vreo 580 euro, dar nu ma uit la asa ceva, daca imi convine pretul dau, daca nu, nu. Pana la urma am luat-o ca sa nu fie incorporabila sau semi, ca bucataria e veche si nu cred ca gaseam placa de aceasi culoare.
Sa speram ca-si face treaba. Partea buna e ca firma producatoare e la mine in oras.

#5264
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
felicitari si sa-ti fie de folos. sa ne tii la curent cu impresiile dupa primele utilizari.

#5265
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,572
  • Înscris: 30.10.2003
Mersi! Acum citesc manualul luat de pe net.

#5266
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,982
  • Înscris: 25.06.2007

 swtm, on 30 martie 2017 - 11:09, said:

Bun preț pentru un Siemens.
Au si modele chiar mai ieftine, de exemplu aici un Siemens IQ100 costa doar 298 euro. Intr-adevar, nu are decat 4 programe si nu are afisaj.

In alta ordine de idei, de vreo luna eu sunt la a doua msv Bosch, prima (Made in Germany) a tinut 7 ani, dar acum a vrut sa iasa la pensie.

#5267
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,280
  • Înscris: 02.05.2008
Karhu ce anume a picat la ea de a iesit la pensie?
Si eu scot Hotpoint-ul meu la pensie la urmatoarea defectiune ce depaseste 100 euro reparatia.

#5268
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009

 plimbaretul, on 29 martie 2017 - 23:17, said:

am senzatia ca rugina cosurilor va deveni un indicator indirect al calității materialelor folosite de diversele marci. personal nu mi se pare ok ca in primii 5 ani cel putin sa apara asemenea probleme.  nu am studiat insa cred ca rugina poate afecta rezultatele spălării in special pt pahare: matuire/zgariere si uzura mecanica. oricum forumul de msv abia acum incepe sa se "maturizeze" si in cca 2 ani putem vedea si rezultatele de fiabilitate (similar cu ce e pe partea de rufe - dupa nr celor ce se plang de o marca iti poti face o prima impresie)

in legatura cu fiabilitatea electrocasnicelor, un articol interesant. nimic nu mai este ca pe vremuri, dom'le :-)))
http://stirileprotv....-fenomenul.html

#5269
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Dacă știrile ProTv au ajuns o sursă credibilă...
Într-o anchetă jurnalistica se specifica mai multe detalii. Asa nu are nici o probă de veridicitate.

#5270
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,572
  • Înscris: 30.10.2003
Off topic: asta e tare:

Sindromul uzurii rapide se vede si la masini. Sunt cunoscute in istorie companii care au dat faliment dupa ce au facut autoturisme care nu se mai defectau. De exemplu, proprietarul unui autoturism a rezistat doar cu mici revizii obisnuite.
Petrica Funie: "Placute de frana, ulei, filtrele, filtru de polen. Are exact 20 de ani si uitati cum arata."


Attached File  61875899.jpg.png   464.96K   73 downloads

Posted Image Posted Image

#5271
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
mie nu imi afisa poza in articol. sorry ca l-am adus in discutie Posted Image , chiar ca nu merita sa-i dai atentie.

#5272
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
SI eu sunt curios exact de treaba asta:

 relu11051, on 30 martie 2017 - 17:24, said:

Karhu ce anume a picat la ea de a iesit la pensie?


#5273
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 plimbaretul, on 29 martie 2017 - 23:17, said:

am senzatia ca rugina cosurilor va deveni un indicator indirect al calității materialelor folosite de diversele marci. personal nu mi se pare ok ca in primii 5 ani cel putin sa apara asemenea probleme.  nu am studiat insa cred ca rugina poate afecta rezultatele spălării in special pt pahare: matuire/zgariere si uzura mecanica. oricum forumul de msv abia acum incepe sa se "maturizeze" si in cca 2 ani putem vedea si rezultatele de fiabilitate (similar cu ce e pe partea de rufe - dupa nr celor ce se plang de o marca iti poti face o prima impresie)
Poti pune si cos facut de Klingonieni...la cat de "tari" sunt detergentii pastila pentru MSV tot va rugini....la mine s-au decolorat toate farfuriile.....si sunt din alea facute de romani cu simt de raspundere inainte de rascoala......

#5274
abru

abru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2005
La mine cosul nu are nici o urma, după 4-5 ani cu vreo 4 spălari săptămânal. Așadar cca 1000 spălări.

Vasele la fel, nici un semn, scrisul de pe fund e ca nou.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate