Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Receivere Satelit - HELP!

- - - - -
  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#127
danieltunea

danieltunea

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.11.2008

View Postdoktorofsat, on Mar 14 2009, 19:37, said:

webulxpert, danieltunea, cos-min23,franta e prima si ultima data cand va avertizez sa nu mai vorbiti aici despre decodari, deblocare digi, akta, key, decodare programe codate .cipri63 bine ca tu macar intelegi despre ce e vorba.smv nu a inteles si i-am dat pauza de o luna :) .Nu inteleg de ce nu cautati pe googlesi pe forumurile straine sau autohtone care se ocupa cu asa ceva.Promit ca voi fi mai atent ce se scrie aici si deacum trimit la odihna instantaneu


         :nonobad:  Desi nu retin despre ce decodari am vorbit , as putea sa intreb si eu ce informatii se pot transmite si se pot primi pe acest thread ???? :wacko:
                              THANK YOU !!!!! :clapping:

Pt atitudinea ta de "fac ca ploaua" domnule danieltunea va avertizez pt ultima data .Exista regulament il cititi si apoi discutam.Sper ca am fost pe intelesul tuturor! :coolspeak:

Edited by doktorofsat, 30 March 2009 - 14:15.


#128
cipri63

cipri63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 28.08.2008

View Postdanieltunea, on Mar 29 2009, 22:32, said:

:nonobad:  Desi nu retin despre ce decodari am vorbit , as putea sa intreb si eu ce informatii se pot transmite si se pot primi pe acest thread ???? :wacko:
                              THANK YOU !!!!! :clapping:
Ai dat link spre un site (si inca unul cu patchuri si alte chestii  !!),si asta contravine regulamentului softpedia.Se poate discuta aproape orice legat de receptia prin satelit,exceptind receptia fara subscriptie a programelor(keys, patch si toate celelalte).Bafta Maxima!!! :)

#129
danieltunea

danieltunea

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.11.2008

View Postcipri63, on Mar 30 2009, 13:50, said:

Ai dat link spre un site (si inca unul cu patchuri si alte chestii  !!),si asta contravine regulamentului softpedia.Se poate discuta aproape orice legat de receptia prin satelit,exceptind receptia fara subscriptie a programelor(keys, patch si toate celelalte).Bafta Maxima!!! :)


                  :coolspeak: AAAAAAAA!!!!! MAN!!! Thankyou!!! Acum am priceput ( m-am facut parte la ilegalitate prin "instigare" spre lucruri inadmisibile pe acest forum ).

         Regret sincer si imi cer scuze !
                    Recunosc ca nu am prea citit regulamentul forumului in profunzime!
        
           Pe viitor o sa fiu foarte atent ce scriu.

           Apropo!!!
                    Despre downloadul offline este permis sa discutam indiferent de pe ce satelit il facem ?
                    THANKS! SI INCA ODATA MII DE SCUZE!!  :worthy:

#130
cipri63

cipri63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 28.08.2008

View Postdanieltunea, on Apr 5 2009, 19:16, said:

:coolspeak: AAAAAAAA!!!!! MAN!!! Thankyou!!! Acum am priceput ( m-am facut parte la ilegalitate prin "instigare" spre lucruri inadmisibile pe acest forum ).

         Regret sincer si imi cer scuze !
                    Recunosc ca nu am prea citit regulamentul forumului in profunzime!
        
           Pe viitor o sa fiu foarte atent ce scriu.

           Apropo!!!
                    Despre downloadul offline este permis sa discutam indiferent de pe ce satelit il facem ?
                    THANKS! SI INCA ODATA MII DE SCUZE!!  :worthy:
Odata ce are topic separat ,care se cheama "Pescuit ............,"bineinteles ca da ,nu cred ca exista restrictii in ceea ce priveste satelitul de pe care se face download.Cat despre domeniile interzise , sunt suficiente site-uri care abordeaza aspectele alternative.Aici este normal sa ne conformam regulilor impuse .Bafta maxima!!!  :peacefingers:

#131
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
am aflat, relativ simplu si de la straini, ce e FECul. ceea ce n-am reusit nici cum sa aflu, este cum sau unde il configurez. eu am un globo 6010 dar zau ca n-am reusit sa gasesc niciunde optiune pt FEC. ce-mi scapa?

#132
cipri63

cipri63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 28.08.2008

View Postciuly, on May 19 2009, 10:29, said:

am aflat, relativ simplu si de la straini, ce e FECul. ceea ce n-am reusit nici cum sa aflu, este cum sau unde il configurez. eu am un globo 6010 dar zau ca n-am reusit sa gasesc niciunde optiune pt FEC. ce-mi scapa?
Nu-ti scapa nimic.Sunt unele receptoare in care poti introduce manual parametrii fec(1/2',3/4 etc)sau receptoare care isi trag fecul automat,globo fiind din ultima categorie!!

#133
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
OOOO domnule ciuly bine ai revenit pe arie !!
vad ca te confrunti iara cu probleme  :)

ine zice cipri fa asa

ciuly daca am drum luna viitoare in manastur trec pe la tine bineinteles daca doresti sa-ti rezolv necazurile care .. e grele ..le ai de ceva vreme :P

#134
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
merci cipri si merci doctore :P
interesanta propunere, ma mai gandesc. eu prefer sa fac treaba singur :D ca as putea sa chem pe unu de la o firma care se ocupa cu montari akta, dar dispare farmecu ;)
amu ma pregatesc sufleteste pt eutelsat w2. evident, o sa fie o improvizatie, dar nu-mi mai pasa :P

#135
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postciuly, on 19th May 2009, 20:38, said:

merci cipri si merci doctore :P
interesanta propunere, ma mai gandesc. eu prefer sa fac treaba singur :D ca as putea sa chem pe unu de la o firma care se ocupa cu montari akta, dar dispare farmecu ;)
amu ma pregatesc sufleteste pt eutelsat w2. evident, o sa fie o improvizatie, dar nu-mi mai pasa :P

ciuly pana la urma ai reusit sa rezolvi cu w2? :rolleyes:

#136
tabache

tabache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 08.11.2006
Am pus pe un echo 791 versiunea 3.59.Dupa ce s-a incarcat nu se mai vede nimic.Mai exact se tot rebooteaza.Apare Boot:Appl:----.Nici macar nu mai apare ecranul negru sau albastru care arata ca este un aparat pus pe av la televizor.Se vad doar puricii.Am scos si din priza si l-am oprit si de la butonul din spate.Nu a avut nici un efect,bot-eaza in continuu fara sa se vada nimic.Ce-i de facut ?

#137
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2006

View Postdoktorofsat, on 14th February 2009, 17:26, said:

Iata ce iti recomand eu acum cand piatza este in mare schimbare si evident nu merita sa investeti mult mai ales ca esti la inceput de drum.

RECEPTOR

http://www.elstar.ro...378580dbdb586b9

ANTENA

http://www.elstar.ro...bfbc034343e19c9

LNB

http://www.elstar.ro...ca813b4796c2bf4


MOTOR H-H

http://www.elstar.ro...580f7e09b014ba7

Nu mai au receptorul. Te rog mai spune odata ce model era, sau :naughty: poate ai alte ""propuneri".

Multam.

#138
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View PostMagicaSTEAUA, on 17th August 2009, 00:48, said:

Nu mai au receptorul. Te rog mai spune odata ce model era, sau :naughty: poate ai alte ""propuneri".

Multam.


http://www.elstar.ro...378580dbdb586b9

#139
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,397
  • Înscris: 01.12.2001
Cum pot edita canalele la un receptor Echosmart 791? La scanare am vreo 600 de canale si doresc sa le am doar pe unele dorite de mine.
Nu prin metoda clasica din meniul aparatului cu telecomanda (ca dureaza o vesnicie)
Cumva sa editez fisierul BackUpChdata-s0.bin care e salvat pe Stick (Backup Chanell Data)
Nu am un cablu null modem sa-l conectez la calculator si sa folosesc programul ChEdit.
Cred ca e posibil sa editez acest fisier dar nu am idee ce soft sa folosesc pt el.
Poate ma ajuta cineva. Mersi anticipat.

#140
catalinux2001

catalinux2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 19.01.2007
Cum pot sa updatez un receiver satelit marca Telesystem S3.1 ca sa-l "transform" in digital terestru? Am cautat pe site dar nu au decat update-uri pentru modele noi. Si inca ceva: cum il conectez la pc pentru update? Cu cablul acela VGA?

#141
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009
Salutare : o problema care mai mult e nedumerire . am un receiver SEG DSR 2022 FTA , antena pe Hotbird. mi-a gasit 213 canale fta. Nedumerirea este urmatoarea : am gasit pe net ca tvr international de exemplu e fta pe urmatoarele frecvente 11623 V , sr 27500 . la cautare automata nu mi-l gaseste, iar la cautare manuala cand pun frecventele imi arata semnal cca. 80% iar calitate 20 % 1 -2 secunde, dupa care 0%. Dau totusi cautare dar nu-mi gaseste niciun canal. Stie cineva de ce?

PS: ca sa nu mai fac un pot in plus scriu aici. Sa mut antena pe astra care e la 19 grade E, trebuie sa inclin antena in sus sau in stanga dreapta?

Merci.

#142
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
stand in spatele antenei misti usor la stanga pt a receptiona 19E .Odata ceti intra semnal mai ridici eventual un pik la elevatie

#143
Romeo_NT

Romeo_NT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 11.01.2007
Cum pot vedea indicatoarele pentru "Nivel semnal" si "Calitate semnal",la receiverul de la Dolce?
Multumesc.

#144
mihai230

mihai230

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.09.2007
Salut. Stie cineva daca se emite analogic pe Hellasat 2? Am pachetul de la Dolce si un receiver Lazer 2005 CI. Am achizitonat si un receptor analogic. Nu stiu daca receptorul analogic merge pe LNB-ul digital, daca este bine dimensionata antena (0.8m). Multumesc frumos pentru raspunsuri. O seara placuta in continuare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate