Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Photoshop

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
intii sa faci poza buna, si apoi lasa pe cei care stiu photoshop sa se ocupe de ea ;)

#20
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View Postbarbosa, on May 24 2006, 21:36, said:

andrei voia sa compare fotografii prelucrate in PS. unele ale lui cu unele ale voastre. motivul nu-l stiu,si dupa reactia pe care a avut-o propunerea lui nici nu cred ca o sa mai vina sa va spuna. de ce trebuia sa fie neaparat o problema?
daca nu te satisface explicatia , defineste "anumita".

eu nu ma cred nici un razboinic,am vrut doar sa atrag atentia ca de multe ori va credeti prea mari si va bateti prea usor joc de unii care indraznesc sa va deranjeze...


mamen, si care-s, sau unde's fotografiile lu' andrei???
alea de ziceai tu de comparat sau nu stiu ce...?
tu chiar nu vezi cat de ridicola e situatia?


:cursing:  :death:

#21
void

void

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.03.2006
Nu am zis nimic de regulament. tim2003 a inteles ca m-am referit ca trebuia specificat ce doreste Andrei221. Cerinta lui este foarte ambiguua, si nu vad nicaieri unde scrie ceva de o comparatie.
Ar trebui sa fie un exemplu: daca doriti sa aflati ceva, puneti intrebarea corecta. Nu va sare nimeni in cap (fara motiv).

#22
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
domnu andrei nu vroia decat sa se laude ca stie photoshop. poza din semnatura este facuta de el la fel si avatarul. postase mai multe undeva dar nu tin minte unde.

oricum, photoshopu se imparte pentru fotografi si pentru designeri dupa parerea mea. sa ne arate ce a facut pentru fotografie cu el. mai esti?

#23
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
El sa fi facut si avatarul si poza din semnatura ?..?.. Dom'le, da' omu' asta-i tare de tot...

#24
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005
Hai sa dau eu un raspuns oarecum serios. Asta am invatat eu sa fac in photoshop (pe langa chenare si sepia). Cartofii prajiti nu ies crocanti asa ca am renuntat.

Attached Files



#25
bodox2

bodox2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.05.2004
am nevoie de un tutorial sau poate imi spuneti voi
cum pot sa fac in photoshop textul pe coloane sau sa ocoleasca o imagine

stiu nu pentru asta este facut PS-ul dar ... ma poate ajuta cineva cu problema mea ?

#26
z00x

z00x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.11.2005
de ce am folosi toti photoshop pt. editarea fotografiilor ? ce nu va covine ce va iese din aparat si trebuie modificat urgent ?

daca nu va convine ce iese din aparat mai incercatzi pana va iese perfect, nu trebuie sa editati perfectiune ea se obtine ...

#27
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View Postz00x, on Jun 6 2006, 16:13, said:

de ce am folosi toti photoshop pt. editarea fotografiilor ? ce nu va covine ce va iese din aparat si trebuie modificat urgent ?

daca nu va convine ce iese din aparat mai incercatzi pana va iese perfect, nu trebuie sa editati perfectiune ea se obtine ...


inca unu...

#28
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
si ma duc.

#29
z00x

z00x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.11.2005

View Postromescu, on Jun 6 2006, 17:51, said:

inca unu...
la ce ai vrut sa te referi ?

#30
Nae65

Nae65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 28.02.2005

View Postz00x, on Jun 6 2006, 16:13, said:

de ce am folosi toti photoshop pt. editarea fotografiilor ? ce nu va covine ce va iese din aparat si trebuie modificat urgent ?

daca nu va convine ce iese din aparat mai incercatzi pana va iese perfect, nu trebuie sa editati perfectiune ea se obtine ...
Ia arată-ne perfecțiunea scoasă de tine din aparat!

#31
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005

View Postz00x, on Jun 6 2006, 18:24, said:

la ce ai vrut sa te referi ?
Tu ai impresia ca pe film fotografii seriosi scoteau pozele asa cum se nimerea? Si acolo "perfectiunea" era si este dobandita prin ore de prelucrare. Ia te rog o carte mai veche din seria foto-film de ex. si ai sa vezi n retete de procesare a unui film. PS-ul este camera obscura a fotografului digital.

#32
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,035
  • Înscris: 12.06.2004

View Postz00x, on Jun 6 2006, 16:13, said:

de ce am folosi toti photoshop pt. editarea fotografiilor ?

Si totusi, unii dintre noi nu folosesc Photoshop-ul. Stiu, ne-am obisnuit sa spargem un ou cu un baros de 6kg, dar...  :rolleyes:

#33
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

View Postrellyc, on Jun 6 2006, 08:36, said:

Tu ai impresia ca pe film fotografii seriosi scoteau pozele asa cum se nimerea? Si acolo "perfectiunea" era si este dobandita prin ore de prelucrare. Ia te rog o carte mai veche din seria foto-film de ex. si ai sa vezi n retete de procesare a unui film. PS-ul este camera obscura a fotografului digital.
fiecare ishi face treaba cum crede mai bine de cuviintza, nu? depinde ce urmareshti la imaginea finala....

exista doua directzii de manipulare serioasa a imaginii..

1. geometrica... adica, recadrare prin crop shi corectzii de perspectiva sau barrel/pincushion
2. restul... unde incep dementzele...

eu incerc sa fac cat se poate de putzin nu pentru ca am ceva impotriva, doar ca nu am timp. aduc imaginea la rezultatul necesar care este de cele mai multe ori ce am spus sus la punctul 1.

cand incep cu punctul 2 ori e nevoie de cva special, ori am expus aiurea shi nu am alt cadru...

totul sta insa in nevoia finala...

#34
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004

View PostKunzite, on Jun 6 2006, 18:48, said:

Si totusi, unii dintre noi nu folosesc Photoshop-ul. Stiu, ne-am obisnuit sa spargem un ou cu un baros de 6kg, dar...  :rolleyes:
astia n-au licenta nu ca nu l-ar folosi.  :lol:

#35
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006

Quote

astia n-au licenta nu ca nu l-ar folosi.
;)

#36
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

View Postrommel, on Jun 6 2006, 09:27, said:

Hai sa dau eu un raspuns oarecum serios. Asta am invatat eu sa fac in photoshop (pe langa chenare si sepia). Cartofii prajiti nu ies crocanti asa ca am renuntat.
Pe tripleti i-am recunoscut: Radu, Andrei si Viorel(de la stanga la dreapta)... Unde-i photoshopu'?  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate