Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Lista rusinii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#91
kasse1982

kasse1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.09.2007
In primul rand nu toti tiganii fura .... in al doilea rand aici se vorbeste despre muzica, si daca stau sa ma gandesc bine unii chiar au voce in comparatie cu foarte multi din muzica romaneasca ....cei care canta "dance" ....daca ii pui sa cante live se pierd ....sau "le sare discu' " .... despre muzica copiata ....toata lumea copiaza ....problema este cat de bine o copiaza. Mie imi plac manelele .... nu ma omor dupa ele, nu le ascult zilnic, dar nici nu fac parte din categoria care o sa zica "ba, eu detest manele ....sa nu le aud" ...si probabil cand postez pe forum il ascult pe Guta .... asa ca fiti mai realisti ....este un gen de muzica ....va place ascultati ...nu va place ...tot ascultati  :rolleyes:
:rolleyes: .....

btw ....de ce nu se face atata caz si pe prostia din muzica dance ? decat sa`i ascult pe retardatii din muzica romaneasca care au ajuns vedete fie pe bani, fie pe relatii ...fie pe pasarica (in cazul fetelor) ....

in muzica romaneasca ...sunt cativa care chiar au voce ...se cunosc ..... la fel si in manele ...

#92
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

 kasse1982, on Sep 24 2007, 11:01, said:

In primul rand nu toti tiganii fura .... in al doilea rand aici se vorbeste despre muzica, si daca stau sa ma gandesc bine unii chiar au voce in comparatie cu foarte multi din muzica romaneasca ....cei care canta "dance" ....daca ii pui sa cante live se pierd ....sau "le sare discu' " .... despre muzica copiata ....toata lumea copiaza ....problema este cat de bine o copiaza. Mie imi plac manelele .... nu ma omor dupa ele, nu le ascult zilnic, dar nici nu fac parte din categoria care o sa zica "ba, eu detest manele ....sa nu le aud" ...si probabil cand postez pe forum il ascult pe Guta .... asa ca fiti mai realisti ....este un gen de muzica ....va place ascultati ...nu va place ...tot ascultati  :rolleyes:
:rolleyes: .....

btw ....de ce nu se face atata caz si pe prostia din muzica dance ? decat sa`i ascult pe retardatii din muzica romaneasca care au ajuns vedete fie pe bani, fie pe relatii ...fie pe pasarica (in cazul fetelor) ....

in muzica romaneasca ...sunt cativa care chiar au voce ...se cunosc ..... la fel si in manele ...

Mare dreptate ai omule, bravo tie, imi place cum gandesti!
Muzica dance romaneasca sucks <_<  :thumbdown:
Si eu ascult manele, si nu mi-e rusine sa recunosc, chiar daca unii cred ca suntem niste inculti daca ascultam manele, este total FALS.
Fiecare cu ce-i place!

#93
radu6000

radu6000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 29.10.2004
Vali Vijelie - Doar amintirea ta-------Masti - Dil de diya hai

#94
H4RnIcu7zu

H4RnIcu7zu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.02.2007

 adid22, on May 21 2006, 22:17, said:

Las la o parte sentimentele personale legate de manele si de "guristi" si propun sa deschidem o lista in care sa apara asa:maneaua neaosa si melodia din repertoriul international/national din care se inspira(pe care o fura cu nesimtire)

Incep eu:

Sorin Salam:Vreau sa-mi impart viata cu tine  Sursa:Despina Vandi

Fantastik (aia cu Carolina) este de pe  la Shaggy-Carolina

Liviu Guta: De ce ma minti -furat la indigo dupa Despina Vandi-Magapas

Catalin Arabu:Ia Ghraeb(cred ca asa se scrie)-copie de pe  moshik afia-halom matok

catalin arabu&minodora azi imi este foarte greu -inspiratia:ben e king-stand by me

Manele mai noi nu stiu ca sunt ani de zile de cand nu mai ascult,oricum ma mai documentez si revin.

Feel free sa mai postati ce se mai fura/s-a furat prin manelarie!

ba asta e cel mai mare bulangiu , impreuna cu colegii lui manelisti ,bai cum dreaq sa fure ma melodia lui robbie williams - feel ?? bai yo zic ca astia ar trebui sa fie numiti HANDICAPATI sau incapabili mintal , bai nu stii sa compui o melodie nu mai faci bai nu incepi sa furi de pe net o mel hai sa o cant si p asta ...tare is curios ce ar zice avocatul lui Robbie Williams.sper sa dau de el cat de curand tare mi-ar placea sa ii vad p tiganii astia sa plateasca o mare amenda si aja se lauda ca au banii.(tiganii nus cei kre is inchisi la ten is aia kre fura ,cei kre se lauda cu ce nu e al lor ,tigani prin comportament) nijte prosti sunteti bai cu plagiaturile voastre

#95
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Mă bag și eu puțin în seamă..
Ziceați că nu sunteți deloc inculți dacă asculați manele.
Tocmai am auzit din întâmplare, o manea, pe care am zis că trebuie să o țin minte, ca să v-o spun.

Ești frumoasă ca o stele,
Inima-mi se rupe-n doi,
Toate sufletele mele,
Plânge pentru tu și noi.


Deloc agramată.  :thumbdown:

Edited by big.brother, 16 November 2007 - 20:34.


#96
Getuta

Getuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.10.2007
Hai ca vin si eu cu ceva ex>

Costi Ionita, saraca mi-e inima-Antonis Remos, Pou na pige tosi agapi
Dorel de la Popesti, De ce vrei sa pleci-Nikos Vertis, Pes to mou ksana-asta da melodie greceasca super facuta praf cu versuri de 2 lei!
Dau cu banu' ca Becali (nu stiu cine o canta)-Nikos Kourkoulis, Kapou, kapou

si la mai mare....

#97
inside-power

inside-power

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.12.2006
Inca o manea ciordit - Florin Salam  & Printesa de aur - Unii se lauda
Si melodia originala : Warda - An el awan

#98
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Post-urile voastre de aici pot fi descrise printr-un simplu si singur cuvant: PENIBIL. Poate fac o comparatie exagerata, dar pe Eminescu aveti drept sa-l judecati pentru viata personala? NU. La fel si despre cei care canta manele. E problema lor daca sunt tigani, e problema lor cati bani au, e problema lor ce masini au; astea sunt STRICT problemele lor. Da, puteti vorbi despre melodii plagiate, asta tine de 'cariera' lor. Asa cum au sustinut unii mai sus, exista OAMENI care au voce cu adevarat. Am accentuat cuvantul OAMENI pentru ca oamenii ca voi promoveaza rasismul. A fi tigan nu inseamna a fi neingrijit, incult, s.a.m.d. Imi cer scuze pentru off-topic, dar va folositi de niste argumente penibile si absurde.

#99
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008

 inside-power, on Nov 27 2007, 12:03, said:

Inca o manea ciordit - Florin Salam  & Printesa de aur - Unii se lauda
Si melodia originala : Warda - An el awan
nu ..originala .. e Elissa & CHeb Mami - Kont fe sertak

#100
gal_cezar

gal_cezar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.04.2008

 big.brother, on Nov 16 2007, 20:33, said:

Mă bag și eu puțin în seamă..
Ziceați că nu sunteți deloc inculți dacă asculați manele.
Tocmai am auzit din întâmplare, o manea, pe care am zis că trebuie să o țin minte, ca să v-o spun.

Ești frumoasă ca o stele,
Inima-mi se rupe-n doi,
Toate sufletele mele,
Plânge pentru tu și noi.


Deloc agramată.  :thumbdown:
Cine canta asta???

#101
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
Mai cunosc si eu 2 plagiaturi:
Adrian Minune - Stau cu 4 fete odata --- original: MIYSTIQUE - IANO FETELY
Alex & Alina - Cum esti tu--- original: ISHTAR - COMME TOI

pe asta din urma, cand am auzit ca au copiat-o, mi s-a facut greata! :puke: Este una dintre melodiile mele preferate, de pe un CD cu Buddha Bar.

pe Nicolae Guta & Oana - A 8-a minune a lumi stie cineva cine o canta ?
Sigur e copiata melodia. Si asta, la fel ca Ishtar - Comme Toi, este prea frumoasa ca sa fie compusa de vreunul de-ai lor...

#102
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007
aaa, era sa uit (n-am mai putut da edit)
Copilul de aur - pentru ochii tai - original: CHRIS SPHEERIS - DANCING WITH THE MUSE
de la secunda 0.37 incolo, e luata nota cu nota, miuns introducerea  :puke:

Si la asta mi-a venit rau cand am ascultat-o, fiind un mare fan ambientala si Chris Spheeris mai ales (am toata colectia lui). Ma mira pana unde pot merge cu copiatul.

Si, coincidenta sau nu, Chris Spheeris - Dancing with the Muse, e EXACT melodia care urmeaza dupa Ishtar - Comme Toi, pe acelasi CD cu Buddha Bar. Mai au un pic si copiaza tot CD-ul.  :death:
(bineinteles ca dupa ce am pus postul de aseara, am mai ascultat odata Ishtar, si pe urmatoarea in continuare, si asa mi-am adus aminte: "baa, parca si pe asta am auzit-o copiata odata!....". Si pana azi mi-am adus aminte si cine o copiase :) )

#103
-whatever-

-whatever-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2008
Salut!
costi ionita si plus 2 - ya habibi. Care e melodia originala???
Multumesc!

#104
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Up!

Mai bagati fratilor!

#105
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008

 motanu44, on Jul 21 2008, 20:04, said:

mi-a venit rau cand am ascultat-o, fiind un mare fan ambientala si Chris Spheeris mai ales (am toata colectia lui). Ma mira pana unde pot merge cu copiatul.

A început vânătoarea de vrăjitoare  :lol: Și uite-așa, descoperim și lucruri bune la manele: începe să ne placă mai mult originalul, ajungem la muzică de calitate, fugim departe, scârbiți de râgâielilor unora ce se vor muzicanții din Bremen. ;)
Btw: citiți povestea originală și o să-mi dați dreptate.

 LauriciD, on Mar 13 2008, 16:56, said:

Post-urile voastre de aici pot fi descrise printr-un simplu si singur cuvant: PENIBIL.  Asa cum au sustinut unii mai sus, exista OAMENI care au voce cu adevarat. Am accentuat cuvantul OAMENI pentru ca oamenii ca voi promoveaza rasismul. A fi tigan nu inseamna a fi neingrijit, incult, s.a.m.d. Imi cer scuze pentru off-topic, dar va folositi de niste argumente penibile si absurde.

Păi dacă vrei îți spun două cuvine: penibil și grotesc. Îți pot face o mulțime cu n cuvinte de genul ăsta.
Despre ce voce vorbeai? Păi tu nu ai văzut că manelații cântă din burtă, până le iese ceva ori pe gură ori pe....
N-ai văzut de cimpoi au?? :lol:

Off topic clar  și pe față. N-am nimic cu țiganii. Am prieteni țigani care și-ar da cămașa de pe ei pentru mine. Și nici mie nu mi-e rușine cu ei, ci chiar mi-ar fi cu unii dintre semenii mei. Dar țigani, nu rromi. Până și titulatura lor o fură (rromi ca să sune ori a români ori a aromâni, romani, nici pe departe cu limba lor - romani, cu accent pe a treia silabă). Și mie mi-ar plăcea să fiu țigancă, repet ȚI-GAN-CĂ. Dar de aia nomadă, oacheșă, gureșă, focoasă, isteață foc, învălătucită în mii de fuste și șaluri, să dansez din buric și să umblu cu șatra și căruța cu coviltir prin lume, fără să-mi pese de casă, mașină, facultăți și masterate, lupta pentru locurile de muncă și să urmăresc pe calendar când iau următoarea leafă. Să-mi câștig existența din ghicit, descântece de deochi, vrăjit, cântat, căldărărit. :rolleyes: , să-mi cresc purandeii și să-mi întind rufele în soare.

In sfârșit on topic. Țiganii de când se știu cântă. Prefer să-i știu lăutari, cobzari, țambaliști originali decât manelari ciorditori. :)
Comparațiile le faceți voi cu rromii. Eu nu fac discriminări .

Edited by Versus76, 24 August 2008 - 14:10.


#106
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

 Versus76, on Aug 24 2008, 14:52, said:

Păi dacă vrei îți spun două cuvine: penibil și grotesc. Îți pot face o mulțime cu n cuvinte de genul ăsta.
Despre ce voce vorbeai? Păi tu nu ai văzut că manelații cântă din burtă, până le iese ceva ori pe gură ori pe....
N-ai văzut de cimpoi au?? :lol:
Liviu Guță are voce. Adrian copilul minune are voce.

 Versus76, on Aug 24 2008, 14:52, said:

Off topic clar  și pe față. N-am nimic cu țiganii. Am prieteni țigani care și-ar da cămașa de pe ei pentru mine. Și nici mie nu mi-e rușine cu ei, ci chiar mi-ar fi cu unii dintre semenii mei. Dar țigani, nu rromi. Până și titulatura lor o fură (rromi ca să sune ori a români ori a aromâni, romani, nici pe departe cu limba lor - romani, cu accent pe a treia silabă). Și mie mi-ar plăcea să fiu țigancă, repet ȚI-GAN-CĂ. Dar de aia nomadă, oacheșă, gureșă, focoasă, isteață foc, învălătucită în mii de fuste și șaluri, să dansez din buric și să umblu cu șatra și căruța cu coviltir prin lume, fără să-mi pese de casă, mașină, facultăți și masterate, lupta pentru locurile de muncă și să urmăresc pe calendar când iau următoarea leafă. Să-mi câștig existența din ghicit, descântece de deochi, vrăjit, cântat, căldărărit. :rolleyes: , să-mi cresc purandeii și să-mi întind rufele în soare.
Frumoasă descriere, deci sincer, m-ai impresionat. Și mie mi-ar fi plăcut să fiu, poate nu chiar exact cum descrii tu, dar oricum.. tot pe-acolo. :)

#107
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
adrian minune- zilele care vin  ----- mustafa sandal - indir
florin de la mogosoaia - ti-as da zilele viata mea--- ishtar alabina , dj onur- habibi sawah
adrian minune&gina lincan - 10 vieti ---- alisan - ikimize birden
liviu pustiu- magia ---- sevcet &boni - magia
copilul de aur - hai sa ne iubim ---- ork kristali - toq po tqloto
dorel de la popesti- baby ---- ork kristali-baby
adrian minune - party ------ sevcet- party
copilul de aur- lumina ochilor mei ----- Alihan Samedov - Sen Gelmez Ol (buddha bar- azerbadjan )
Liviu Mititelu - Vorbesc Cu Tine, Nu M-auzi --- bhomor gia (buddha bar)
  astea mi-au venit in minte acum ......

Catalin Arabu:Ia Ghraeb(cred ca asa se scrie)-copie de pe moshik afia-halom matok
pt cine a scris asta  moshik afia este si el ff cunoscut in israel si mie imi place ff mult dar el a copiat melodia de la fadel shaker... - ya ghayeb (esti atat de departe) .... si moshik o canta si cu un grec , varianta greceasca la "ya ghayeb" fiind "poso mou lipi" - Sotis Volanis ....
cel care o canta impreuna cu Moshik este Shlomy Saranga :)

#108
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
Sorinel Pustiu`-Da-te la o parte
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5plIQAUjgXk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
VS Amet-Giubetikus
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/et2nPKs4TPk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Adrian Junioru si Oana - I love you
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6znSbD3qb40?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
VS Amet & 88 - I love you
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yEVXWS0NPRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Catalin Arabu`- Dor Dor
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IFJcw6BqnpU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
VS Gulsen - Of Of
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wP33Eb5_Keo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate