Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Nei Pori

- - - - -
  • Please log in to reply
1257 replies to this topic

#1081
lilycri

lilycri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2012
Intr-adevar, in partea opusa Platamonasului (spre Kastri) plaja este mai putin aglomerata, iar zonele pentru umbrelele, sezlongurile sau rogojinle proprii sunt mai late. Daca iesi putin din Nei Pori, mergand pe plaja spre Kastri, turistii sunt si mai razleti, in majoritate greci, iar pe la jumatatea distantei dintre cele 2 localitati (distanta care nu cred ca e mai mare de 1km) am vazut si nudisti, desi nu este o plaja organizata pentru ei. In continuare pe plaja se ajunge la clubul Coco Banana de la intrarea in Kastri, acolo fiind o zona unde se poate si pescui (pe google maps se vede ca este o balta mare de pescuit).

Nei Pori este o statiune draguta, foarte potrivita pentru familiile cu copii. Desi este plin de taverne, e liniste si atmosfera este tihnita si relaxanta. Recomand din toata inima vila “Mike’s Apartments” situata in sudul statiunii, foarte aproape de plaja. Apartamentele sunt curate, spatioase, dotate cu tot ceea ce e necesar, cu internet wireless gratuity. E adevarat ca nu este piscina, dar cu marea la 40m nici n-am simtit lipsa ei. Proprietarii sunt primitori, prietenosi si foarte dornici sa ajute. Nu este luxos dar noi am fost foarte multumiti de locatie si de colaborarea cu proprietarii.

Edited by lilycri, 10 July 2014 - 10:39.


#1082
lilycri

lilycri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2012

View PostBlueKing-69, on 14 iunie 2014 - 22:39, said:

Nu am gasit la o cautare normala, asa ca intreb pe cei care au fost in zona: stie cineva o patiserie buna in Platamonas / Nei Pori?

Am vazut patiserii si in Platamonas si in Nei Pori. Nu imi amintesc numele lor dar imi amintesc mult prea bine prajiturile si torturile lor Posted Image . Era o patiserie pe strada Olympus, parca intre 'Mike's Apartements' si Hotel Olympic Beach. Mai erau 2 pe o straduta ce facea legatura intre strada Olympus si faleza. Cred ca la prima plimbare pe acolo o sa le reperezi. cu usurinta.

#1083
Gordor

Gordor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.11.2009

View Postlilycri, on 10 iulie 2014 - 10:45, said:

Intr-adevar, in partea opusa Platamonasului (spre Kastri) plaja este mai putin aglomerata, iar zonele pentru umbrelele, sezlongurile sau rogojinle proprii sunt mai late. Daca iesi putin din Nei Pori, mergand pe plaja spre Kastri, turistii sunt si mai razleti, in majoritate greci, iar pe la jumatatea distantei dintre cele 2 localitati (distanta care nu cred ca e mai mare de 1km) am vazut si nudisti, desi nu este o plaja organizata pentru ei. In continuare pe plaja se ajunge la clubul Coco Banana de la intrarea in Kastri, acolo fiind o zona unde se poate si pescui (pe google maps se vede ca este o balta mare de pescuit).

Nei Pori este o statiune draguta, foarte potrivita pentru familiile cu copii. Desi este plin de taverne, e liniste si atmosfera este tihnita si relaxanta. Recomand din toata inima vila “Mike’s Apartments” situata in sudul statiunii, foarte aproape de plaja. Apartamentele sunt curate, spatioase, dotate cu tot ceea ce e necesar, cu internet wireless gratuity. E adevarat ca nu este piscina, dar cu marea la 40m nici n-am simtit lipsa ei. Proprietarii sunt primitori, prietenosi si foarte dornici sa ajute. Nu este luxos dar noi am fost foarte multumiti de locatie si de colaborarea cu proprietarii.

View Postlilycri, on 10 iulie 2014 - 10:45, said:

Intr-adevar, in partea opusa Platamonasului (spre Kastri) plaja este mai putin aglomerata, iar zonele pentru umbrelele, sezlongurile sau rogojinle proprii sunt mai late. Daca iesi putin din Nei Pori, mergand pe plaja spre Kastri, turistii sunt si mai razleti, in majoritate greci, iar pe la jumatatea distantei dintre cele 2 localitati (distanta care nu cred ca e mai mare de 1km) am vazut si nudisti, desi nu este o plaja organizata pentru ei. In continuare pe plaja se ajunge la clubul Coco Banana de la intrarea in Kastri, acolo fiind o zona unde se poate si pescui (pe google maps se vede ca este o balta mare de pescuit).

Nei Pori este o statiune draguta, foarte potrivita pentru familiile cu copii. Desi este plin de taverne, e liniste si atmosfera este tihnita si relaxanta. Recomand din toata inima vila “Mike’s Apartments” situata in sudul statiunii, foarte aproape de plaja. Apartamentele sunt curate, spatioase, dotate cu tot ceea ce e necesar, cu internet wireless gratuity. E adevarat ca nu este piscina, dar cu marea la 40m nici n-am simtit lipsa ei. Proprietarii sunt primitori, prietenosi si foarte dornici sa ajute. Nu este luxos dar noi am fost foarte multumiti de locatie si de colaborarea cu proprietarii.

lilycri si luciana5,  Multumesc pentru informatie.

#1084
mamaf

mamaf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2014
Salut! Imi poate oferi cineva informatii despre Vila Mihalis? Va multumesc.

#1085
radix

radix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 12.12.2004
Buna,
Va rog, pe cei care ati fost recent in Nei Pori , sa-mi spuneti (daca stiti ) ceva preturi la cazare direct de la localnici. Am vrea sa stam cateva zile si in Nei Pori in prima saptamana din septembrie.
Multumesc

#1086
crisale

crisale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 30.11.2011
Soare, nisipul este fin, apa marii calda...direct de la fata locului.

Depinde de unde cumparati.
Gyros 2- 2,20 euro
Mousaka 4,50 euro
Calamari 6 - 7 euro
Pasticio 4,50- 4,99 euro
Umbrele cu2 sezlong, consumatie de 3 euro/ sezlong sau 2 sunbed + 1umbrela = 6 euro.
Apa plata la 0.80 centi =1,5 L
Mythos 0,500 cl, intre 1-1,50 euro.

Attached Files



#1087
danaban

danaban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2014

View Postxuma, on 16 februarie 2014 - 16:09, said:

Buna ziua!
A stat cineva la vila Mara Apostolia? Am gasit ceva oferte tentante. Am stat la Anatoli dar nu mai gasesc oferte anul acesta.
Multumesc.
Buna !
Daca v-ati intors deja de acolo, ne puteti lasa cateva impresii despre Mara Apostolia ? Ma enerveaza ca nici macar cei de la agentia care vand cazare acolo nu pot da coordonatele exacte ale vilei ("centrul statiunii la 200 m de plaja" e usor cam vaga localizarea). Nici pe Google Maps n-o gasesc. Exista parcare la vila sau in imediata ei apropiere ? Camerele sunt cat de cat locuibile ?

#1088
crisale

crisale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 30.11.2011
Din ciclul; Cum se mai comporta romani care ajung in Grecia si dau de gustul frappe-ului.

Plaja din Nei Pori

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kOQvtBD03lk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1089
Sky01

Sky01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.02.2011
Salutare, poate cineva sa imi spuna daca gasesc sa inchiriez scutere in statiune sau in imprejurimi ? Mersi .

#1090
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Salutare,
Va rog sa ma ajutati cu ceva recomandari pentru la anul, vara 2014 aproape a trecut.
Doresc sa fac o rezervare, doresc sa ma si odihnesc alaturi de cei doi pici ai mei.
Ma intereseaza cazare cu mic dejun daca se poate 2 adulti si doi pitici de aproape 5 ani, in luna iulie cand imi doresc sa merg.
Nu doresc ceva lux, doar sa ne simtim bine.
Multumesc anticipat!

#1091
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
eu de aici am cerut oferte prin mail
www.neiporibeach.gr
o zi buna

#1092
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Ok. Multumesc.

#1093
okydokysalon

okydokysalon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.01.2015
Speedyspeed,ai gasit ceva pt 2015?M-am apucat sa trimit mailuri,nu am primit cine stie ce raspunsuri,iar ce mi ar fi placut mie se pare ca e ocupat...

#1094
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View Postspeedyspeed, on 06 septembrie 2014 - 15:00, said:

Salutare

View Postokydokysalon, on 19 ianuarie 2015 - 12:16, said:

   ai gasit ceva pt 2015?

Daca doriti o cazare superok in Paleos Panteleimonas si DACA sunteti dispusi sa mergeti cu masina pana la vreo plaja din imediata apropiere (inclusiv Nei Pori) va recomand:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rvH0AvB163Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BlueKing-69, 19 January 2015 - 14:26.


#1095
okydokysalon

okydokysalon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.01.2015
Multumesc!As vrea ceva aproape de plaja,sa nu iau masina,am 2 copii micuti si as vrea sa ajung repede la /de la plaja.

#1096
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
L-ati contactat pe userul islarooms (Mr Pantelis Posted Image )?

http://forum.softped...2292-islarooms/

Este proprietarul vilei cu acelasi nume din Nei Pori, este practic pe plaja:

http://islarooms.blogspot.ro/

Eventual il puteti contacta si pe facebook:

https://www.facebook...ref=friends.all

Edited by BlueKing-69, 19 January 2015 - 15:15.


#1097
okydokysalon

okydokysalon

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.01.2015
daaa,a fost prima mea alegere,insa,din pacate,in luna iulie nu ma poate ajuta cu 3 cam.daca  se va razgandi vreunul dintre prietenii nostril,atunci voi apela la el.

#1098
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Eu mi-am rezervat pentru sfarsitul lunii iunie la Hotel Sun Beach Platamon. E exact la inceputul plajei imense la 20 m de plaja si undeva la 1 km de centrul statiunii Nei Pori.
Review-uri destul de bune. Sa vad si eu la fata locului :). Hotel 3 stele cu demipensiune, 2 adulti si 1 copil 540E/ 8 nopti. Am facut rezervare printr-o agentie de turism de la noi.
Impresii la link-ul de mai jos cu poze reale puse de utilizatori.
http://www.tripadvis..._Macedonia.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate