Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

sfat mp3 player cu card sd

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Howzit_90

Howzit_90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 10.06.2005
salut,
as fi interesat de un mp3 player cu sd card, pe baterie care sa fie fiabil.
am cautat, si majoritatea indicat doar numarul pozitiei, si dupa 99 se blocheaza, as vrea ceva care sa stie si structuri de directoare, backlight...
Sunt unele mp3-uri philips, dar sunt peste 2 milioane... si e fara memorie...
stie cineva unul, care sa merite investitia.
Prefer mai mult unul care sa citeasca de pe carduri, pentru ca poti sa le folosesti si la altceva.

Pareri?

mersi anticipat
:peacefingers:

#2
dan88

dan88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 20.06.2005
Eu am un mp3 care citeste si de pe card SD sau MMC are si memorie interna de 1G. Il cheama Medion MD 81018 pan acu sunt multumit de el da i-am gasit un bug destul de enervant: atunci cand se consuma bateria te anunta da daca nu-l opresti tu si se stinge singur, cateodata(30%din cazuri)apuca sa-ti stearga memoria interna + fisierele lui de system(flash) si tre sa cauti un calculator sa-l formatezi iar si pierzi si 1 G de melodi sau ce ai mai avut pe acolo (ca poti pune ce vrei: film, poze etc pt carat la alt calc. In rest e ok. aa inca ceva : nu stie sa copieze de pe card in mem interna(cand e stand alone desigur)

#3
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006
eu am un TAKEMS.
e excelent si ieftin. singurul dezavantaj care l-am gasit e ca nu isi pastreaza setarile.

#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
eu am playerul asta: Sandisk Sansa, cu memorie interna de 512 mb si card (achizitionat separat).  stie id3 tag, in mod curent am peste 250 de melodii, acestea pot fi asezate in foldere, dar sint luate "la gramada". oricum, se pot face sortari de playlist dupa mai multe criterii.

are in plus radio FM, nu pierde setarile dupa terminarea bateriei, nici posturile de radio. este vazut de computer ca unitate de disc, daca are si card apar 2 unitati de disc (memoria si cardul, separat). exista si versiuni cu memorie interna mai mare.

#5
sincotan

sincotan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 13.08.2006

 tEo, on Sep 5 2006, 19:52, said:

eu am playerul asta: Sandisk Sansa, cu memorie interna de 512 mb si card (achizitionat separat).  stie id3 tag, in mod curent am peste 250 de melodii, acestea pot fi asezate in foldere, dar sint luate "la gramada". oricum, se pot face sortari de playlist dupa mai multe criterii.

are in plus radio FM, nu pierde setarile dupa terminarea bateriei, nici posturile de radio. este vazut de computer ca unitate de disc, daca are si card apar 2 unitati de disc (memoria si cardul, separat). exista si versiuni cu memorie interna mai mare.
marfa....
cat te tine bateria?

#6
^_^

^_^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 15.09.2006

 sincotan, on Sep 5 2006, 17:58, said:

eu am un TAKEMS.
e excelent si ieftin. singurul dezavantaj care l-am gasit e ca nu isi pastreaza setarile.

unde as putea gasi asa ceva ?

#7
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
@sincotan

folosesc un acumulator de 800 mAh, care incarcat, dureaza aproximativ 15-16 ore.
insa asta e aproximativ, pentru ca nu am ascultat non-stop muzica (ca sa vad exact cit tine un acumulator). oricum, probabil ca conteaza si daca se foloseste equalizerul, efectele, sau/si radioul, etc.

@ ^ _ ^
cred ca am vazut asa ceva la un magazin in alba iulia, insa stiu ca modelul respectiv NU avea memorie interna si pentru a functiona, avea nevoie de un card. costa (daca nu ma insel foarte tare) aprox. 7-800 de mii de lei.

Edited by tEo, 18 October 2006 - 00:32.


#8
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am playerul acesta .... Sunt foarte multumit de el, merge cu baterii obisnuite, tine cam 12 ore incontinuu la o baterie ieftina. Are flash memory de 1 GB si Expansion Slot.

http://www.sunsway.c.../mp3-a8001.html

Se gaseste si in comert la noi, in C-ta cel putin gasesti la Forte Systems.

Edited by puiulnoptii, 23 October 2006 - 17:49.


#9
marian_webstar

marian_webstar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2007
se gasesc asemenea playere la magazinele d calculatoare? care anume?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate