Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

GTA: Romania : Mamaia Vice

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#37
ady292

ady292

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 30.08.2005
Am facut si eu un addon pentru Vice City (cu autoplay cd cu instalare cu tot)... numele era Crazy Mod. Dar nimeni nu il are in afara de mine.
Am luat tot ce am gasit pe net mai misto (masini, locatii, oameni etc) si am bagat.
Am bagat Dacia 1310, Daci Logan, Trabant (lol) si altele (Hummer, Ferrari, etc).

Dar tot Vice City original e painea calda.

Edited by ady292, 19 April 2006 - 02:05.


#38
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cine stie cu ce s'ar putea edita masinile din NFS MW? CTS-ul ala putin modificat ar aduce cu Loganul, sunt tot cam asa de urate. :)

#39
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
inca nu se pot modifica masinile in mw. din cate stiu eu, si s-ar putea sa ma insel, nici macar in underground 1 nu se pot modifica. singurul lucru care se poate modifica la nfsu sunt vinyl-urile. in nfsu2 si mw nici macar astea. eventual mai cauta pe forumuri dedicate seriei nfs si vezi ce gasesti.

spor la modificari :D

#40
lucky.2k5

lucky.2k5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.04.2006

 ady292, on Apr 19 2006, 03:03, said:

Am facut si eu un addon pentru Vice City (cu autoplay cd cu instalare cu tot)... numele era Crazy Mod. Dar nimeni nu il are in afara de mine.
Am luat tot ce am gasit pe net mai misto (masini, locatii, oameni etc) si am bagat.
Am bagat Dacia 1310, Daci Logan, Trabant (lol) si altele (Hummer, Ferrari, etc).

Dar tot Vice City original e painea calda.
nu il pui si tu pe net??? :naughty:

#41
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

 lucky.2k5, on Apr 20 2006, 08:47, said:

nu il pui si tu pe net??? :naughty:


Foarte buna intrebarea...si eu l-as vrea...

#42
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 Chelu, on Apr 18 2006, 18:05, said:

ba da. si pentru vice city si pentru san andreas. dati si voi un search pe google... singura problema ar fi ca sunt cam mari (cateva sute de MB). se gasesc small conversions, medium conversions si full conversions pentru ambele jocuri. am un mod pentru san andreas de 1.43 GB care schimba toate masinile si unele cladiri. cautati dupa Patbreu (arhiva are vreo 550-600 MB). pentru insalare numai copiati fisierele peste cele originale.

bafta
eu ma refeream la un add-on decat cu modificarile romanesti...decat cu masinile si texturile romanesti  :uhuhno:, ca nu ma intereseaza in Mamaia City sa am Hummer sau Ferrari  <_<

#43
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

 ovisebdan, on Apr 30 2006, 01:10, said:

eu ma refeream la un add-on decat cu modificarile romanesti...decat cu masinile si texturile romanesti  :uhuhno:, ca nu ma intereseaza in Mamaia City sa am Hummer sau Ferrari  <_<
Poi este un site de unde le poti lua (numa masini romanesti)

#44
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 M_r, on Apr 30 2006, 01:33, said:

Poi este un site de unde le poti lua (numa masini romanesti)
dude...I know!
stii ce inseamna add-on? aparent nu
un add-on e UN SINGUR fisier
pe site iei masinile separat si le introduci in joc
deci nu e nici un add-on numai cu Mamaia City (fara masini straine)!!! [ http://img96.imageshack.us/img96/3884/doh8dh.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
stiu ma ce inseamna add-on :P faza e ca ziceai ca nu iti trebe hummer si ferrari si ca la ora asta dupa 30 de ore de nesomn nu mai vad bine. poi hai sa vb cu omu sa faca un mod numai cu masini romanesti. nu?

#46
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 M_r, on Apr 30 2006, 02:43, said:

stiu ma ce inseamna add-on :P faza e ca ziceai ca nu iti trebe hummer si ferrari si ca la ora asta dupa 30 de ore de nesomn nu mai vad bine. poi hai sa vb cu omu sa faca un mod numai cu masini romanesti. nu?
oricum mie personal nu imi trebuie...am bagat deja tot ce se gaseste romanesc pt Vice City...prefer sa stiu si eu ce fac decat sa aplic munca altuia  -_-

#47
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

 ovisebdan, on Apr 30 2006, 01:46, said:

oricum mie personal nu imi trebuie...am bagat deja tot ce se gaseste romanesc pt Vice City...prefer sa stiu si eu ce fac decat sa aplic munca altuia  -_-
poi atunci fa-l u daca iti trebe. sincer nici mie nyu imi trebe, ca mi le bag manual>...:P

#48
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 M_r, on Apr 30 2006, 02:51, said:

poi atunci fa-l u daca iti trebe. sincer nici mie nyu imi trebe, ca mi le bag manual>...:P
uhh...pai doar ce zisei ca nu imi trebuie  :huh:

#49
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

 ovisebdan, on Apr 30 2006, 01:55, said:

uhh...pai doar ce zisei ca nu imi trebuie  :huh:
si eu zisei ca nici mie nu imi trebe, deci banuiam ca o sa iti dai seama ca am inteles ca nu iti trebe...ufff...:P e tarziu...si io jumate dorm  :lol:

Edited by M_r, 30 April 2006 - 01:45.


#50
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Oricum din cate am vazut, la instalarea manuala de masini in GTA pot aparea probleme. Am vrut sa bag la un mom dat parca ceva lamborghini sau nu mai stiu, in locul masinilor alora pe care le are Cortez acolo la port, si de fiecare data cand intram acolo pe faleza, de unde se vedea masina, canci, se bloca jocu si servus. Ce vreau eu sa zic este ca unii - fie din neatentie, fie din rautate - pun ceva gresit in setarile pe care trebuie sa le copiezi prin Handling.cfg sau in default.ide. Adica ceva linii sau numere sau spatii in plus si s-o dus...trebuie sa schimbi la loc modificarile, ca altfel de ficare data cand intalnesti masina respectiva ti se blocheaza jocu. Anyway...la mamaia nu le-am incercat pe toate, dar pana acuma cateva dacii si trabantu au fost ok. Spor la lucru celor care le fac!
Btw...am putea sa extindem topicu asta la discutia despre masini la general...masini de vice sau de SA.  Daca vreti...of course...

#51
Piniuli

Piniuli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,691
  • Înscris: 09.01.2006
Pt cei care stiu de aceasta modificare, iar cei care nu stiu vor afla :).  Este vorba de un proiect free modificare a jocului GTA : Vice City prin inlocuirea masinilor, cladirilor etc cu unele din Romania.  Site-ul este www.mamaiavice.iad.ro  Aici vor aparea noutatile. Pt cei care stiau de mod, site-ul precedent nu mai este valabil.
  
   Aceasta este ultima masina aparuta:

Attached Files



#52
ovisebdan

ovisebdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.04.2006

 M_r, on May 3 2006, 14:53, said:

Oricum din cate am vazut, la instalarea manuala de masini in GTA pot aparea probleme. Am vrut sa bag la un mom dat parca ceva lamborghini sau nu mai stiu, in locul masinilor alora pe care le are Cortez acolo la port, si de fiecare data cand intram acolo pe faleza, de unde se vedea masina, canci, se bloca jocu si servus. Ce vreau eu sa zic este ca unii - fie din neatentie, fie din rautate - pun ceva gresit in setarile pe care trebuie sa le copiezi prin Handling.cfg sau in default.ide. Adica ceva linii sau numere sau spatii in plus si s-o dus...trebuie sa schimbi la loc modificarile, ca altfel de ficare data cand intalnesti masina respectiva ti se blocheaza jocu. Anyway...la mamaia nu le-am incercat pe toate, dar pana acuma cateva dacii si trabantu au fost ok. Spor la lucru celor care le fac!
Btw...am putea sa extindem topicu asta la discutia despre masini la general...masini de vice sau de SA.  Daca vreti...of course...
sau poate nu ai bagat tu bine masina  :rolleyes:
de cate ori am zis ca nu e buna masina cand defapt eu gresisem  -_-
e nasol ca mamaiavice.boo-media.com nu prea e cu modurile la zi :(

#53
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

 ovisebdan, on May 6 2006, 18:40, said:

sau poate nu ai bagat tu bine masina  :rolleyes:
de cate ori am zis ca nu e buna masina cand defapt eu gresisem  -_-
e nasol ca mamaiavice.boo-media.com nu prea e cu modurile la zi :(
Mda am observat si eu asta pe mamaiavice. Am verificat masina, ba mai mult, am modificat setarile de la ea si din handling.cfg si din default.ide, cu cele initiale, cele originale... Si tot degeaba...sa fi fost de la fisierele din gta.img... sincer nush... Insa dupa ce am facut toate setarile de handling si din .ide, chiar si pe alea din carcols (deja eram disperat :lol: ), era normal sa mearga...si totusi...eroare. O fi fost ceva in neregula in img-ul...am verificat si acolo sa nu fie dubluri sau ceva, nu era nimik...

#54
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002

 razor4you4all, on Mar 31 2006, 21:05, said:

E destul de misto Mamaia Vice , Ata Doar Din Ce Am Vazut Yo Din Poze , N-am Vice City Sa Pot Avea Mamaia Vice!  :death:

ok. acum mori. multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate