Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

SPV M3000

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
zamo_x

zamo_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 22.10.2002

View Postedrin, on May 7 2006, 10:01, said:

Se poate decoda . De altfel acum am cel mai recent rom - softul de pe o2 XDA - Mini S pe el . Dupa upgrade (AKU2 - un fel de service pack2 al windows Mobile 5 ) bateria tine cu 30% mai mult , are functiuni de push mail (blackberry- email in timp real) , wi-fi merge in clasa g fara tweak de registrii.
Configuratie folosita:
ROM version: 2.21.4.1 WWE
Radio version: 2.07.10
Protocol: 413.1.03
miniSD 1Gb

Software:
today - o2UI active
iGO 2006 - navigare pt Europa
agile messenger - messenger general - yahoo / msn / aol
softkey - remapare butoane pentru a putea fi folosit cu succes cu o mina
eten 600 dialpad - skin pentru aplicatia phone

daca imi pun rom-ul de la qtek (dutch) o sa aiba si limba engleza?

#38
edrin

edrin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 29.04.2006
sistemul de operare (windows mobile) este doar intr-o limba , deci iti trebuie un rom 2.x WWE (world wide english) , asta daca nu cumva stii limba olandeza .
inainte de update trebuie sa il decodezi, altfel risti sa numai incarce boot loaderul

#39
zamo_x

zamo_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 22.10.2002

View Postedrin, on May 12 2006, 19:10, said:

sistemul de operare (windows mobile) este doar intr-o limba , deci iti trebuie un rom 2.x WWE (world wide english) , asta daca nu cumva stii limba olandeza .
inainte de update trebuie sa il decodezi, altfel risti sa numai incarce boot loaderul

am niste intrebari pentru tine.
de ce ai ales rom-ul de la o2 si nu pe cel de la qtek?
pentru unlock ai folosit Lokiwiz sau aWizard?
mersi

#40
edrin

edrin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 29.04.2006
o2 pentru ca imi place cum au customizat today-ul , e ultima versiune oficiala AKU2 a vreunui operator si mai ales ca softul l am tras din sursa oficiala.
lokiwiz2b

#41
netplay

netplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2006
Salut, mi-am luat si eu m3000, am gasit unul la ploiest la orange shop :) E foarte destept telefonul si folositor.
Eu citesc mailul (pop3) foarte des si folosesc si explorer-ul cand nu sunt acasa si  messenger uneori,  in 3 zile vad ca am la orange 14 $ pt trafic date. Intrebarea e ce ab sa imi fac? wap unlimited? e suficient pentru trafic de internet, sau imi trebuie si un pachet de date cu Mb inclusi... ? Imi poate recomanda cineva cateva pagini pe net unde gasesc software pt el? eu nu prea am gasit decat htcwizard.com

#42
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 13.03.2003
edrin poti pune un screen shot cu today'ul ala ?

#43
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
cred ca la asta se refera..

#44
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Nu face nimeni un review?
Cât ţine bateria, cum se mişcă procesorul, cum face poze, sunt vibraţiile puternice, are sunetul in cască bun, semnal puternic?
Am aprecia.

#45
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
review sunt o gramada pe net.

http://www.infosyncw...ews/n/6273.html
de exemplu.
da-ti so voi un search pe google.

#46
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View PostEmiPop, on May 15 2006, 11:46, said:

review sunt o gramada pe net.

http://www.infosyncw...ews/n/6273.html
de exemplu.
da-ti so voi un search pe google.
Să știi ca Google am și eu.
Era vorba de un review după utilizarea în condițiile din România.

#47
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

View PostIubiriță, on May 15 2006, 11:52, said:

Să știi ca Google am și eu.
Era vorba de un review după utilizarea în condițiile din România.


pot sa-ti spun eu dupa vreo... saptamana de utilizare doua bile negre..  :mellow:
butoanele de raspuns si inchis incep sa aiba un joc.. nu mai sunt asa de ferme..
iar ecranul care il rabatezi pentru a scoate la iveala tastele.. incepe sa nu mai fie asa de fixat.. are un joc micut.

intrebare.. a reusit cineva sa puna un mp3 pe post de ringtone?

#48
edrin

edrin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 29.04.2006
parise mai degraba cred trebuie sa faci upgrade -ul de soft despre care am mai scris mai sus. tastele pe care le mentionezi in multe aplicatii cu versiunea de rom care o ai trebuie apasate de doua ori. cu versiunea AKU2 acest lucru s-a corectat.

#49
4Nae

4Nae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.01.2006
Pentru interesati.
www.q-tek.ro
Attached File  OfertaQtek.rar   550.4K   149 downloads

#50
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004
@4Nae

si ce ar trebui sa ma/ne intereseze? scuze daca sunt prea brutal.

@edrin

ma refeream la aspectul fizic. la inceput erau mai... sanatoase, insa intre timp au capatat un joc. si btw, ca tot ziceai mai sus ca ai facut upgrade, de unde ziceai ca ai facut rost de upgrade-ul de soft?

#51
edrin

edrin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 29.04.2006
parise daca citesti mai sus dupa ce il decodezi ... daca ai ceva cunostinte primare de IT aplici http://xda.o2.co.uk/...niSoftware.aspx . daca nu ...
astepti varanta orange care habar nu am cind o sa apara si unde ai sa o gasesti customizata pt romania.  
oricum dintre operatori <nu vreau sa fiu rau> dar orange se misca cel mai greu cu upgrade-urile pt pda-phone-uri.

cat priveste butoanele ,ale mele , dupa 40 de convorbiri  , vreo  10 email-uri scrise , aproape 2 sms uri toate in medie pe zi ,  de 3 saptamini nu au cel mai mic semn ca ar ceda .  poate sunt norocos .

fiindca se cere ----review dupa upgrade AKU2

- autonomie baterie in conditiile de mai sus  - 36 h
- autonomie baterie in aceleasi conditii + mp3 player functionare continua - 12 h
- pentru aplicatia igo2006 (fara economic + avertizari sonore ) - 4 h - oricum pentru navigare recomand alimentatorul de masina 12v->usb .
- aplicatia smartkey + omapclock (overcloking) - telefonul poate fi folosit cu succes cu o singur mina , si overclocking/aplicatie (skype functioneaza cu succes la 230Mhz ).
- revin

#52
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View PostParise, on May 15 2006, 22:41, said:

@4Nae

si ce ar trebui sa ma/ne intereseze? scuze daca sunt prea brutal.

@edrin

ma refeream la aspectul fizic. la inceput erau mai... sanatoase, insa intre timp au capatat un joc. si btw, ca tot ziceai mai sus ca ai facut upgrade, de unde ziceai ca ai facut rost de upgrade-ul de soft?
Vorbește de prețuri. Scuze că nu înțelegi.

#53
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

View PostIubiriţă, on May 16 2006, 08:36, said:

Vorbeşte de preţuri. Scuze că nu înţelegi.


iti multumesc pentru intelegere.
avand in vedere ca vb de un telefon ORANGE si nu Q-tek (in ciuda faptului ca e de fapt unu si acelasi telefon), nu vad care ii este rostul.. fiecare cu preturile lui. Sau sa vin si eu acum cu oferta de la I-mate?
Sau cum era ca pe topicurile de SPV 500 si SPV 600 sa vin si eu sa dau in sus si in jos cu echivalentele de la Q-tek.

Edited by Parise, 16 May 2006 - 10:31.


#54
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

View PostParise, on May 16 2006, 11:30, said:

avand in vedere ca vb de un telefon ORANGE si nu Q-tek (in ciuda faptului ca e de fapt unu si acelasi telefon), nu vad care ii este rostul.. fiecare cu preturile lui. Sau sa vin si eu acum cu oferta de la I-mate?
Tată, ai probleme grave și de exprimare și de înțelegere.

View PostParise, on May 16 2006, 11:30, said:

Sau cum era ca pe topicurile de SPV 500 si SPV 600 sa vin si eu sa dau in sus si in jos cu echivalentele de la Q-tek.
Este același telefon, unul subvenționat, unul nu.
Este o listă de prețuri pentru interesați. Nu ești unul, nu-i nimic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate