Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 

Supraveghere autoturism in parcare ?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,375
  • Înscris: 29.01.2008
Cu "boala" pe cineva poate intra la hărțuire.

#20
loren2

loren2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 08.11.2023

View Postsebastian-ionescu, on 16 aprilie 2024 - 20:53, said:

Dar e acceptata filmarea ca si proba ?
Este.

View Postsebastian-ionescu, on 16 aprilie 2024 - 20:53, said:

Pai nu se pune . Daca am lovit ceva si nu am simtit nu se pune . Pentru ca nu imi amintesc .
Ce vrei sa recunosc ? ca am trecut pe langa mii de masini si nu am simtit nimic ?
Buna gluma. Eu am prins unele care se vedeau pe camera cum coborau din masina lor si frecau masina lovita ca sa nu iasa in evidenta lovitura probabil isi ziceau in mintea lor. Cu filmarea in fata si ele nu si nu chiar si in fata politistilor care au facut si constatare si au constatat ca loviturile se pupa la milimetru, pe langa faptul ca in unele cazuri se vedeau si pe fiilmari.
Cea mai cu tupeu a fost una care mi-a lovit masina, a iesit din masina, s-a uitat la daune, a incercat sa stearga urmele, apoi a parcat langa si a plecat pe jos unde avea treaba, atat de tupeista si cu durere de fund era femeia. Iar cand a revenit la masina si a fost confruntata se jura ca nu e adevarat nimic in timp ce masinile aveau pe ele schimbul de vopsea si filmarea era super clara. Acelasi lucru s-a intamplat si la politie unde chiar am dat de un politist adevarat, se vedea pe fata lui ca nu ii venea a crede ca exista persoane atat de nesimtite, iar apoi cireasa de pe tort e ca la politie cand i-au spus ca e vinovata a inceput sa "ameninte" politistii ca ii da in judecata daca o scot vinovata. Ulterior am aflat ca era amanta unui buticar de chiosc de coltul strazii, dar se comporta de parca era amanta baronului local.

Cu barbatii am avut experiente ceva mai placute, si-au asumat vina, s-au oferit sa despagubeasca amiabil (in cadrul RCA sau in afara lui). In vreo doua cazuri si-au asumat din start dar apoi constatand ca e dauna mica (mai mult schimb de vopsea) s-a sters vopseaua iar urma ramasa era mica si greu de sesizat ne-am salutat si ne-am vazut de drumul nostru, de multe ori conteaza si atitudinea, e o vorba romaneasca care spune ca greseala recunoscuta din start e pe jumatate iertata.

Din nefericire cu camerele astea de supraveghere sensibilitatea e la ghici, poate sa te loveasca sa iti faca bara praf dar senzorul sa nu se activeze, iar in unele cazuri poate doar sa iti atinga putin masina cand deschide usa si senzorul se activeaza... depinde de noroc, si al tau si al faptuitorului Posted Image .

#21
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View Postloren2, on 16 aprilie 2024 - 21:54, said:

Ulterior am aflat ca era amanta unui buticar de chiosc de coltul strazii, dar se comporta de parca era amanta baronului local.


Amantele sunt periculoase in general. Pe langa tupeu, au obiceiul sa goleasca cardurile, conturile, portofelele....   Huhhh

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate