Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Cine sunt oamenii din galerii - petarde, batai etc etc?

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 25.10.2016
E fenomen general asta cu ultrasii, nu e cu nimic Romania diferita.
Am avut "sansa" de a petrece acum 2 saptamani 2 ore in tren cu 200-300 de astfel de specimene de la Eintracht Frankfurt
Nu stiu daca se mai poate folosi garnitura aia de tren dupa ce au stat ei 2 ore in ea.
O femeie naiva s-a si ridicat in picioare pentru a le face o poza, greseala mare, era sa si-o ia in gura.
Ei motiveaza asta ca fiind pasiunea pentru sport. Mars ma d'aci.

#20
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,536
  • Înscris: 18.10.2011

View Postaltuser09, on 15 martie 2024 - 14:05, said:

Nu pot raspunde direct la intrebare, cine sunt?
Dar pot spune ca iubitori de fotbal cu siguranta, nu sunt.
Eu daca m-as duce, m-as duce sa ma uit la meciul de fotbal, nu sa intru in competitie cu altii din tribune, sa vedem cine o are mai mare.
Bun, hai sa extindem putin aria: dar pe cei din jurul vostru - microbisti inraiti, fani infocati - ce sunt, cine sunt, ce fel de oameni sunt, de unde li se trage?

#21
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,961
  • Înscris: 15.04.2019
Daca Jandarmeria ii bate/aresteaza pe dementi, pe cine mai trimit apoi sa submineze din interior un miting al oamenilor normali?

Edited by __Dan__, 15 March 2024 - 17:25.


#22
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Asa este, într-adevăr este documentat faptul ca galeria Nuova Guardia a acționat cu ocazia protestului legitim și pasnic din 10/08/2018. Au fost trimiși acolo de către PSD pentru ca să provoace și sa ofere Jandarmeriei un motiv pertinent pentru intervenție, liantul a fost infractorul Elias Bucurica.

Edited by doxan, 15 March 2024 - 18:27.


#23
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,867
  • Înscris: 17.08.2022
Sa ne aducem aminte anii 2000....cand suporterii englezi au speriat lumea.
insoteau echipele oriunde si "ardeau" pentru ele...odata cu magazine si autoturisme
Au facut multe pagube in multe orase pana cand in fine fenomenul s-a potolit...
Dar, erau suporteri netto si asa intelegeau ei sa fie devotati clubului....cotonogind galeria adversa.....


De altfel au fost multe tragedii reale....
-Stadionul Național din Lima 1964: 328 de morți, peste 500 de raniți
-Stadionul Ataturk 1967: 40 de morți, peste 300 de raniți
-El Monumental 1968: 71 de morți, peste 150 de raniți
-Anglia 1985 -1 mort, peste 100 de răniți
-Liverpool tot in 1985 -39 de morți, peste 600 de raniți
-Africa 2001 -127 de morți
-Port Said 2012..: 72 de morți, peste 500 de raniți

Vizualizare mesaj__Dan__, pe 15 martie 2024 - 17:24, a scris:

Daca Jandarmeria ii bate/aresteaza pe dementi, pe cine mai trimit apoi sa submineze din interior un miting al oamenilor normali?

Asta este alta categorie...diversionistii sustinuti de politie -cand erau demonstratiile alea in Athena, ieseau prin parcarea subterana a politiei si bateau demonstrantii

Edited by vio69c, 15 March 2024 - 20:52.


#24
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,961
  • Înscris: 15.04.2019

View Postvio69c, on 15 martie 2024 - 20:50, said:

Asta este alta categorie...diversionistii sustinuti de politie -cand erau demonstratiile alea in Athena, ieseau prin parcarea subterana a politiei si bateau demonstrantii
Si diversionistii trebuie sa-si consume energiile/bata pe cineva cand nu-s demonstratii, nu?

#25
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 04.11.2023
Chestia cu ultrasii e mai puternica in tarile mai slab dezvoltate/educate, gen Turcia, Grecia, Serbia si tarile din Balcani in general. Mai exista si prin tarile mai civilizate, gen Austria (Austria vs. Rapid Viena) sau Germania (Darmstadt vs. Eintracht Frankfurt) insa in proportii mult mai mici. Pe la greci si turci gasesti nebuni de genul asta pe la fiecare meci.
E cam aceeasi situatie cu huliganii englezi din anii 80, sa nu uitam de Liverpool ai caror fani sunt responsabili de moartea a 39 de italieni la finala UCL din 1985 de la Bruxelles, Juventus-Liverpool. Spun asta doar ca sa ne dam seama ce-au facut aia si la ce meci.....deci se poate mult mai rau.

Pana la urma e chestie de educatie si oportunitati. N-ai loc de munca, stai acasa si mananci seminte si vorbesti de fotbal toata ziua. Daca esti ocupat, nu prea iti mai sta capul la de-astea.

Edited by giuliani2, 16 March 2024 - 00:00.


#26
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 10.09.2018

View Postaaaa4567, on 15 martie 2024 - 10:47, said:

Nu stiu, mi se pare ciudat... Oameni cu scaun la cap, serviciu si familie acasa. ziceti? Voi cunoasteti asemenea indivizi?

Acelasi lucru ma intreb si eu despre indivizii de aici de pe forum cu mii de posturi, chiar peste 10 mii de posturi care in mare parte trolleaza in fiecare post pe care il deschid eu (care nu am nici macar 1 mie de posturi, ba chiar imi iau mie la puricat ce si cate topicuri am deschis), si nu doar la mine..
Ma intreb cand si cum au avut timp sa adune atatea posturi, m-am uitat de curiozitate ce au postat de au adunat atatea posturi: unii n-au nici un topic deschis, doar replici sunt scrise la misto, asa se explica..
Deci in concluzie pentru ei e ca un hobby: sa faca scandal pe stadion, sa trolleze pe forum, deci acelasi principiu.

Edited by Winc, 18 March 2024 - 08:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate