Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Cine sunt oamenii din galerii - petarde, batai etc etc?

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

aaaa4567

aaaa4567

Senior Member

• Grup: Senior Members
Stateam si ma uitam - sigur, nu e fenomen romanesc, dar zic...

https://youtu.be/8AP9HXZZIhc?t=221

Cine sunt oamenii astia? Cand te feresti sa ajungi intr-un spital? De ce ai face asta voluntar, benevol?

Vin ei chiar benevol si neplatit pe stadioane, cand riscurile sunt atat de mari? Nu stiu, mi se pare ciudat... Oameni cu scaun la cap, serviciu si familie acasa. ziceti? Voi cunoasteti asemenea indivizi?

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

View Postaaaa4567, on 15 martie 2024 - 10:47, said:

Cine sunt oamenii astia?
Oameni care au nevoie de nivelul 3, iar sefii lor au nevoie si de nivelul 4.

[ https://www.stefamedia.com/wp-content/uploads/2012/09/piramida-lui-maslow.jpg.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bursul, 15 March 2024 - 10:54.

iladi

iladi

Guru Member

• Grup: Moderators
Mici copii amatori. Profestionistii fac asa ceva

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_12YAR37zMg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

GlCA_Contras

GlCA_Contras

Master Mind

Cine sunt oamenii astia? Cand te feresti sa ajungi intr-un spital? De ce ai face asta voluntar, benevol?

Vin ei chiar benevol si neplatit pe stadioane, cand riscurile sunt atat de mari? Nu stiu, mi se pare ciudat... Oameni cu scaun la cap, serviciu si familie acasa. ziceti? Voi cunoasteti asemenea indivizi?
Nu cunosc si nu cred ca sunt oameni. Nici primatele nu se comporta asa...

stefan0011

stefan0011

Active Member

• Grup: Members
Când ești nimeni pe lume și nu ai nimic de spus, refulezi pe stadion, îți descarci toate frustrările.

Dacă s ar vrea, s ar rezolva toate astea, acolo sunt kg de petarde, dacă ar fi controlați și legitimați cum trebuie la întrare, s-ar rezolva.

Moinesti72

Moinesti72

Guru Member

Iti dai seama ca exact de astia NU sunt :lol:

overseas

overseas

Guru Member

NU inteleg de ce trebuie sa asiguram securitatea cu jandarmi pe stadion, jandarmeria e platita din incasari sau de la buget ?!

View PostMoinesti72, on 15 martie 2024 - 11:19, said:

Iti dai seama ca exact de astia NU sunt Posted Image

Ai fi uimit. NU ca sunt oameni normali fix intre agitatorii aia cei mai rai, dar next level printre cei care ii sustin... sunt o gramada de tipi banali care trec pe strada pe langa tine fara sa ii remarci.

stefan0011

stefan0011

Active Member

Cu ce altceva sa se ocupe Jandarmeria, ce alt obiect de activitate au? Nu înțeleg de ce exista jandarmerie, care e scopul ei, dacă avem miliție?
Armata e pe butuci în schimb ăștia am vazut ca a foarte dotați, mecanismul de suprimare prin forță a contestatarilor regimurilor politice trebuie sa fie foarte eficient.

alseeme

alseeme

Active Member

View Poststefan0011, on 15 martie 2024 - 11:16, said:

Dacă s ar vrea, s ar rezolva toate astea, acolo sunt kg de petarde, dacă ar fi controlați și legitimați cum trebuie la întrare, s-ar rezolva.
Tocmai asta e problema ca la intrare te controleaza la sange...

Am fost la Rapid - FCSB si am trecut prin 3 filtre, nu aveai cum sa introduci o moneda de 50 de bani dar sa intri pe stadion cu torte, petarde si fumigene?

Astea se introduc pe stadion inainte de meci, probabil au intelegeri cu paza stadionului.

Edited by alseeme, 15 March 2024 - 11:49.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

Am avut amici ultrasi. Vin de bunăvoie, e parte a felului lor de a trăi. Le face plăcere să se ia la bătaie cu galeria adversă.

aaaa4567

aaaa4567

Senior Member

View PostBursul, on 15 martie 2024 - 10:54, said:

Oameni care au nevoie de nivelul 3, iar sefii lor au nevoie si de nivelul 4.

[ https://www.stefamedia.com/wp-content/uploads/2012/09/piramida-lui-maslow.jpg.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Exista diverse grupuri, inclusiv virtuale. Zici ca merita riscul, de exemplu de a-ti lua o bata sau un scaun in cap?

vio69c

vio69c

Senior Member

Sa nu dam vina pe galerie.
Numai pe galerie.
Ea este portvocea...
Si o consecinta directa a ce se intampla in sport -citeste fotbal-,
a politizarii si a businessului care a devenit.
Jucatori supra evaluati artificial, meciuri corupte, clasamente masluite, fonduri imense, mafie.
Prioritate fotbalului in detrimentul altor sporturi de echipa sau individuale.
Asta a creat ceea ce coruptia si inversarea scarii de valori  a creat  in toate domeniile.
Reziduri sociale.
Asta vedem in clipuri, in Grecia la meciul din 2014, care a avut si parti nostime.....
Suporterii PAOK au aruncat cu peste in banca adversarilor pentru a-i bate joc de ei.
Asta pentru ca porecla Olympiakos este „gavros”, care inseamna hamsii.

Sportul era o familie....acum este "La famiglia"

Attached File  paok_3.jpg   51.12K   23 downloads

Edited by vio69c, 15 March 2024 - 13:15.

Eminescian

Eminescian

Member

View Poststefan0011, on 15 martie 2024 - 11:16, said:

Cu siguranta petardele respective nu se introduc prin filtrele de la intrare.

Poate n-ai vazut la stiri, au aratat ca aveau o camera secreta cu acces din toaleta barbatilor (intrarea era mascata in peretele de faianta). Aveau acolo loc pentru sute de kg de petarde.

"Creierele" care organizeaza asta nu sunt la peluza, ei stau la loja...

alexandrualexww2

alexandrualexww2

Member

Ultrasii sunt cei mai ratati oameni, cei mai penibili.

Sa faci circ, sa te bati ca un ratat pentru o mizerie de echipa de fotbal de 2 lei, pentru niste jucatori de 2 lei care oricum nu dau 1 leu pe tine, iti mananci banii la pariuri si viata zbierand pentru niste ratati de imping o minge, si mie imi place fotbalul, dar doar mondialul. Ultrasi ratati...sa iti dai zile din viata pentru un fotbalist incult cu 7 clase care face de 15 ori banii tai de sofer de taxi sau curier la fan.

Edited by alexandrualexww2, 15 March 2024 - 13:14.

vio69c

vio69c

Senior Member

View PostEminescian, on 15 martie 2024 - 13:07, said:

Cu siguranta petardele respective nu se introduc prin filtrele de la intrare.

Rapid cum a introdus arme albe,materiale pirotehnice periculoase pentru ultrasi, depozitatea inaintea meciului intr-o camera secreta ascunsa vederii

View Postalexandrualexww2, on 15 martie 2024 - 13:14, said:

Ultrasii sunt cei mai ratati oameni, cei mai penibili.
.

Profilul lor socio-economic-moral este cautat cu lupa si sunt folositi la diverse, nu numai pe stadioane.
functia creeaza organul......

Edited by vio69c, 15 March 2024 - 13:18.

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

View Postaaaa4567, on 15 martie 2024 - 13:04, said:

Zici ca merita riscul, de exemplu de a-ti lua o bata sau un scaun in cap?
Ai sa ramai uimit ca unii nici nu au treaba cu fotbalul. Ei sunt acolo sa-si verse frustrarile sau pur si simplu sa faca parte dintr-un grup.

La un meci de fotbal, o mana de fani/ultrasi, s-au despartit de galerie, pentru ca erau suparati. Nu stiu pe cine, dar erau suparati. Galeria de la Poli Tm isi sustinea echipa indiferent ca jucau bine sau jucau ca o cizma. Un lucru normal, ca de aia te duci la stadion. Grupul astora abia daca se uitau la meci. Ei erau intr-un colt si erau suparati. De ce erau acolo suparati cand puteau sa fie suparati si acasa sau la carciuma?

Edited by Bursul, 15 March 2024 - 14:06.

altuser09

altuser09

Senior Member

Nu pot raspunde direct la intrebare, cine sunt?
Dar pot spune ca iubitori de fotbal cu siguranta, nu sunt.
Eu daca m-as duce, m-as duce sa ma uit la meciul de fotbal, nu sa intru in competitie cu altii din tribune, sa vedem cine o are mai mare.

koss14

koss14

Member

Oamenii din galerii sunt singura speranță a României !!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate