Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Vanzare apartament zona Dristor

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
ciocolata2015

ciocolata2015

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2015
Salut,


Pe  scurt : in anul 2021 m cumparat un apartament intre Dristor si Nicolae Grigorescu,130 000 euro,3 camere si un loc de parcare.

Initial am avut nevoie de ceva cash si am pus apartamnetul la vanzare  : 220 000 euro.In 2 zile am primit 2 oferte cu pretul cerut.

Intre timp ,nevoia de cash sa rezolvat ,intrebare : sa vand apartamentul : ce pareri aveti ?sotia zice da ,eu am ceva dubi uitandu-ma la ce preturi au ajuns apartamnetele noi in zone semicentrale..

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 25.10.2007
Gandeste-te ce faci cu banii pe care ii vei primi, in functie de asta decizi. Eu as vinde doar daca as investi in alta afacere mai profitabila decat inchirierea sau daca as avea probleme de sanatate si as avea nevoie de bani pentru tratament.

Edited by Argv, 06 December 2023 - 15:40.


#3
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 15.08.2005
ce naiba apartament e ala de a crescut de la 130K la 220K in 2 ani? vreun penthouse ceva?

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,218
  • Înscris: 26.06.2009
Depinde cat de ok erau ofertele alea (erau serioase sau doar "plase" intinse de fapt de agentiile imobiliare).

Ca mai sus: depinde ce faci cu banii!

#5
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,969
  • Înscris: 04.10.2007

View Postrexx, on 06 decembrie 2023 - 15:41, said:

ce naiba apartament e ala de a crescut de la 130K la 220K in 2 ani? vreun penthouse ceva?

Probabil a vrut sa scrie 2011-2023...

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
O sa te miri dar sunt multi nebuni care ar da sumele astea pe niste metri patrati ca sa aiba umbra la vara.  Si 130 de mii mi se pare mult pentru mizeria aia de zona super poluata atat fonic cat si din alte puncte de vedere. Dar fiecare cu placerile lui

#7
ciocolata2015

ciocolata2015

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2015

View PostBogotta, on 06 decembrie 2023 - 15:44, said:

O sa te miri dar sunt multi nebuni care ar da sumele astea pe niste metri patrati ca sa aiba umbra la vara.  Si 130 de mii mi se pare mult pentru mizeria aia de zona super poluata atat fonic cat si din alte puncte de vedere. Dar fiecare cu placerile lui


de curios,in ce zona stai ?daca si zona aia este o mizerie,cu sec 3 destul de aranjat si cu parcul ior la 10 min...in ce zona stai ?

ps: am scris corect/ 2021/2023 .Este un apartament cu 3 camere.atata tot

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View Postciocolata2015, on 06 decembrie 2023 - 15:52, said:



...in ce zona stai ?


Zona Sfantul Stefan - Ambasada Danemarcei

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Daca de banii luati poti sa-ti iei doua apartamente in alte parti, poti sa-l vinzi, daca nu, nu.

Personal nu cerd ca vei lua banii aia. Imi pare imposibil ptrr zona respectiva.

#10
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostBogotta, on 06 decembrie 2023 - 15:54, said:


Zona Sfantul Stefan - Ambasada Danemarcei
si pe acolo cat costa un ap de 3 camere?   :)

on-topic, nu mi-e clar, locuiesti acolo sau nu? ai unde sa te muti sau ai cumpara altceva? dilema ta este ca daca mai astepti, poate mai cresc preturile? daca da, chiar daca mai astepti, cand o sa vinzi si o sa vrei sa cumperi in alta parte, o sa creasca preturile si dincolo, deci vei plati mai mult diferenta…

#11
ciocolata2015

ciocolata2015

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2015

View PostBogotta, on 06 decembrie 2023 - 15:54, said:


Zona Sfantul Stefan - Ambasada Danemarcei


corect,o zona centrala,dar nici acolo nu este mare lux.Sincer,in afara de zona Dorobanti/Aviaitei ( o parte ),tot Bucurestiul este o mahala.

#12
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,557
  • Înscris: 09.09.2017
Trebuie sa fii complet dereglat sa dai suma asta pe un apartament comunist intr-un cartier muncitoresc.
Daca e cineva suficient de prost sa dea banii, profita.

#13
nix

nix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.11.2023

View Postciocolata2015, on 06 decembrie 2023 - 16:07, said:



corect,o zona centrala,dar nici acolo nu este mare lux.Sincer,in afara de zona Dorobanti/Aviaitei ( o parte ),tot Bucurestiul este o mahala.

Ai ofertă de 220.000 de euro pentru apartament de 3 camere unde ai spus?

Vinde-l acum, adică acum sună imediat pe ăia care ți-au oferit suma asta și mâine mergi la notariat cu unul din ei sau cu amândoi.

De zona de care spui nu mă întreba de unde știu foarte bine cum este că mai mult de 120.000 de euro pentru apartament de 3 camere nu merită.

Apartamentul tău ar trebui să fie în blocurile H cu 4 etaje dar tot extrem de proastă e zona pentru 220.000 de euro și în blocurile alea.

#14
ciocolata2015

ciocolata2015

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2015

View Postborn2lose, on 06 decembrie 2023 - 16:07, said:

si pe acolo cat costa un ap de 3 camere?   Posted Image

on-topic, nu mi-e clar, locuiesti acolo sau nu? ai unde sa te muti sau ai cumpara altceva? dilema ta este ca daca mai astepti, poate mai cresc preturile? daca da, chiar daca mai astepti, cand o sa vinzi si o sa vrei sa cumperi in alta parte, o sa creasca preturile si dincolo, deci vei plati mai mult diferenta…


nu ,nu stau acolo.mie nu imi vine sa cred ca preturile s au dublat in  2 ani..daca ne uitam pe olx,cred ca suntem in 2008..astfel nu imi explic,ce criza ,ce lipsa de bani..totul se vinde si se cumpara in acest oras sub dezvoltat.

ps: deja casele sunt mi scumpe ca in austria..la 200 000 gasesti in tunari,la 25 km de Bucuresti

View Postleusteanul, on 06 decembrie 2023 - 16:18, said:

Trebuie sa fii complet dereglat sa dai suma asta pe un apartament comunist intr-un cartier muncitoresc.
Daca e cineva suficient de prost sa dea banii, profita.


de ani de zile iti citesc comenatriile..sunt amuzante rau..nu esti fraier,numai exprimarea are probleme.Dupa tine apartamentele nu ar trebui sa coste mai mult de 60 000 euro.Posted Image

apartamentul este nou,an constructie 2021

Edited by ciocolata2015, 06 December 2023 - 16:25.


#15
Alex8338

Alex8338

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.07.2023
130K -> 220K in 2 ani intre Dristor si Grigorescu?  LMAO

Daca datele concrete (130k  in 2021  si zona e aia) sunt corecte,   suma de 220k este doar o iluzie si nu se poate traduce in bani reali.  Cu alte cuvinte sunt doar vorbe si suma aia de 220k nu va intra niciodata in cont.    Asta daca nu e ceva ce  nu a fost prezentat  , gen o renovare/decorare  ultra scumpa dar chiar si asa, nu da nimeni o diferenta de aproape 100k  in 2 ani  pentru o zona  mediocra cu indulgenta,  unde exista oricum un exces atat de blocuri vechi si ieftine cat si de blocuri noi.

#16
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,557
  • Înscris: 09.09.2017

View Postciocolata2015, on 06 decembrie 2023 - 16:24, said:





de ani de zile iti citesc comenatriile..sunt amuzante rau..nu esti fraier,numai exprimarea are probleme.Dupa tine apartamentele nu ar trebui sa coste mai mult de 60 000 euro.Posted Image

apartamentul este nou,an constructie 2021

Din punct de vedere gramatical, corect este: "DOAR exprimarea are probleme". Ceea ce este hilar, venind din partea cuiva care nu se exprima corect.

In alta ordine de idei, tinand cont de prostia omeneasca, recte prostia romaneasca, daca gasesti un gugustiuc care sa-ti dea banii, vinde.
Nu vei mai pupa banii astia in 1-2 ani, cand o bubui criza. Fii baiat destept!

#17
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View Postciocolata2015, on 06 decembrie 2023 - 15:30, said:

Initial am avut nevoie de ceva cash si am pus apartamnetul la vanzare  : 220 000 euro.In 2 zile am primit 2 oferte cu pretul cerut.

Pana nu te vezi cu banii la notar primiti, nu poti trage nici o concluzie. Sapt trecuta un amic batea palma sa vanda un apartament cuiva urmand ca azi cand revine cumparatorul din mica vacanta sa inceapa procedura - azi i-a dat mesaj cumparatorul ca s-a razgandit.

Si mai stiu cazuri similare de ambele parti in ultimile 2-3 luni si in general se intampla mai des decat ar crede unii (=sa se razgandeasca fie ca e vorba de cei care cumpara sau care vand).

Edited by greywolfact, 06 December 2023 - 17:02.


#18
ciocolata2015

ciocolata2015

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2015

View Postleusteanul, on 06 decembrie 2023 - 16:38, said:


Din punct de vedere gramatical, corect este: "DOAR exprimarea are probleme". Ceea ce este hilar, venind din partea cuiva care nu se exprima corect.

In alta ordine de idei, tinand cont de prostia omeneasca, recte prostia romaneasca, daca gasesti un gugustiuc care sa-ti dea banii, vinde.
Nu vei mai pupa banii astia in 1-2 ani, cand o bubui criza. Fii baiat destept!


corect,ai dreptate.scuze.

ms ptr sfat,o sa tin cont.

View PostAlex8338, on 06 decembrie 2023 - 16:26, said:

130K -> 220K in 2 ani intre Dristor si Grigorescu?  LMAO

Daca datele concrete (130k  in 2021  si zona e aia) sunt corecte,   suma de 220k este doar o iluzie si nu se poate traduce in bani reali.  Cu alte cuvinte sunt doar vorbe si suma aia de 220k nu va intra niciodata in cont. Asta daca nu e ceva ce  nu a fost prezentat  , gen o renovare/decorare  ultra scumpa dar chiar si asa, nu da nimeni o diferenta de aproape 100k  in 2 ani  pentru o zona  mediocra cu indulgenta,  unde exista oricum un exces atat de blocuri vechi si ieftine cat si de blocuri noi.


datele sunt ff corecte,in acesta suma este inclus si un loc de parcare.

in sf,vad ca toti  (in afara de 2 persoane care traiesc pe alta lume )spuneti sa vand,o sa ma gandesc ,saptamana viitoare ar trebui sa semnez actele .O sa revin.

Ms frumos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate