Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Amazon.de livreaza gratis in Romania comenzile de peste 49 euro

* * * * * 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#37
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008

View Postnick5roo, on 04 septembrie 2023 - 13:19, said:

Oare cum procedezi în cazul unui retur?
Nu de alta, dar mă întreabă nevastă-mea Posted Image

E gratis returul.

#38
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View PostLex404, on 04 septembrie 2023 - 15:41, said:

Am auzit ca emag nu mai are support uman, doar o chestie gen Andreea de la vodafone Posted Image
A ajuns târziu ecoul la tine! :D
Mulți înjură acel suport, inclusiv eu!

#39
dragosh82

dragosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 18.12.2004

View Postzeroice, on 04 septembrie 2023 - 12:50, said:


emag a ajuns unde a ajuns prin munca si efort, nu va mai bucurati ca prostii in ciuda altora.
in Romania nu are competitor nici pe-aproape, restul sunt niste glume proaste.

Prosti sunt aia care nu pot fi contactati cand cineva le face un site clona si un fraier vrea sa-i anunte dar, surpriza, nu are cum, poate iti anunti tu colegii cu ocazia asta.
A ajuns asa in primul rand ca a fost o oportunitate, era gol cand au venit ei la fel cum e si acum.
Daca ar fi ajuns la nivelul de acum venind dupa amazon da ai putea spune ca a fost doar munca si efort nu oportunism.
Oricum directia e in jos si fara amazon, urmeaza modelul okazii care nu a avut nevoie sa vina ebay sa-i mature, s-au rezolvat singuri, emag se rezolva si el singur.

#40
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
emag a fost ok cand a fost romanesc.
Dupa ce au vandut emagul la africani a luat-o in jos.
Dar amazonul e urmatoarea treapta in jos.

#41
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
Corect. Pana acum 2-3 ani, emagu batea la cur orice magazin --- nu exista sa ai problema cat de mica si sa n-o rezolve rapid. Acum nici sa iei legatura cu ei nu mai poti! Foamea de bani i-a transformat in niste cacanari care ciupesc bani de la clienti prin orice mijloace.

#42
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 11.08.2007
Si acum emag-ul bate la fund orice magazin de la noi, la garantii si retururi sunt cei mai ok.
Ca sa nu zic ca acum vreo 3 luni am dat niste comenzi de 18 mii euro si am platit doar 10 mii lei, adica vreo 2000 euro....pai ce magazin onora asemenea comenzi :)) ??


#43
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006

View Postdragosh82, on 04 septembrie 2023 - 17:10, said:

Prosti sunt aia care nu pot fi contactati cand cineva le face un site clona si un fraier vrea sa-i anunte dar, surpriza, nu are cum, poate iti anunti tu colegii cu ocazia asta.

daca am o parere buna despre un serviciu, iar tu nu, in mintea ta infantila si frustrata inseamna ca lucrez cu/la ei?

#44
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 31.07.2015
Noroc cu livrările Amazon. Acum se mai pot umple câteva pagini de scandal cu eMag.

#45
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 25.09.2014
Lucrurile marunte se vor cumpara in continuare de pe emag, cu livrare la easy box.
Preturile de pe Amazon nu sunt chiar mici. Acelasi produs pe Aliexpress este de trei ori mai ieftin, cu drum cu tot. Doar ca se livreaza mai greu, cu livrare standard.
Suntem prea saraci pentru Amazon.
Emag nu dispare asa usor, este adaptat pietei din Romania. Daca vrei facalet pentru mamaliga il gasesti sigur pe emag.

#46
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,601
  • Înscris: 23.09.2017

View Postphoenix76, on 05 septembrie 2023 - 05:21, said:

Suntem prea saraci pentru Amazon.
Emag nu dispare asa usor, este adaptat pietei din Romania. Daca vrei facalet pentru mamaliga il gasesti sigur pe emag.

Cand va fi Amazon oficial in Romania, 100% va respecta reteta emag, adica livrare gratuita la easybox, abonament (prime), depozite locale etc. In acel moment emag va avea batai de cap. Adica vei avea de ales intre emag si amazon, amadoi avand aproximativ aceleasi facilitati pentru client. Va castiga cel cu preturi mai mici.

#47
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,637
  • Înscris: 16.08.2010
Să facă bine Amazon să ofere și plata ramburs ca Emagu'. Cred că d-aia le e și frică să vină...   Posted Image

#48
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
oricum si emag s-a prostit, am vazut o groaza de produse care au genius afisat, dar tot vor bani pe transport. Adica iei un produs de 15 lei si dai 25 pe transport. Cam cacanarie.
Amazonul pana nu o sa vina oficial cu depozit in Romania... nu are sanse. Si sa dai 9 euro pe luna la prime nu se justifica decat daca ai firma si cumperi multe produse sau se strang 50 de prieteni, iau un cont comun si comanda doar pe acelasi cont. Foame mare. Iahturile si masinile de lux ale patronilor se fac din banii amaratilor.

#49
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,880
  • Înscris: 25.01.2007
Vand mai multi produsul, unul din aia e genius.
Nu e musai sa fie ala de are butonul buy.
Ba am patit ca in lista de alti vanzatori sa fie pret mai mic decat ala de are butonul.

#50
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Vand mai multi produsul, unul din aia e genius.
pai atunci sa nu mai afiseze genius. Ca e practic pacaleala pe fata sa pui sigla Genius si defapt sa fie teapa.

#51
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 11.08.2007
Nu e pacaleala, doar ca nu sunt atenti ce cumpara,trebuie sa deschizi putin ochii.
Pacaleala a fost ca au modificat conditiile de genius in timpul contractului, de la transport gratis la orice comanda, dupa vreo 3 luni au bagat transport gratis la comenzi de minim 30 lei ! Aici a fost escrocheria!

#52
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,363
  • Înscris: 11.08.2019
Care 2 ani... De unde ai scos 3 luni?

#53
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Pacaleala a fost ca au modificat conditiile de genius in timpul contractului, de la transport gratis la orice comanda, dupa vreo 3 luni au bagat transport gratis la comenzi de minim 30 lei ! Aici a fost escrocheria!
man, am bagat in cos si de 500 lei, unele produse au bagat genius in poza dar in realitate cer intre 25 si 30 lei la produs transport.
E ca la loterie. Si comand numai la easybox. Pacaleala toata ziua.

#54
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 11.08.2007

View Post-TINO-, on 05 septembrie 2023 - 09:52, said:

Care 2 ani... De unde ai scos 3 luni?
Am gresit eu, 3 luni de cand imi re-activasem genius-ul. Intr-adevar vreo 2 ani a fost la orice produs vandut de emag cu livrare la easybox.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate