Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Problema display wireless Win10

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Salutare. Incerc de cateva zile sa extind displayul unui laptop pe un TV Samsung generatie 2022 folosind functia Connect (wireless) din Windows 10. Nu reusesc sa-l fac sa mearga la rezolutii mai mari de Full HD. Conectat prin HDMI functioneaza la 4k, rezolutia nativa a TV-ului.

Laptop: Asus GL552VX, procesor i7-6700HQ
TV: Samsung QLED Q60B.

Desi laptopul este mai vechi, am vazut aici ca e compatibil cu WiDi 6.x (tehnologie veche de la Intel compatibila cu Miracast) versiune care suporta display wireless 4k.

Aveti vreo idee daca e posibil si cum?

P.S. Pentru mine convenienta unei conexiuni wireless pentru display depaseste inconvenientele legate de calitate si de lag.

Edited by effect, 09 August 2023 - 18:49.


#2
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 21.12.2006
Nu stiu sa existe Wireless Display 4K

Am facut cast pe televizoare 4K de la LG si Samsung, generatii 2022, de pe laptopuri cu procesoare Gen11 si  Gen12 de la Intel, tot FHD era redat
Uitasem... si redarea wireless pe proiector Epson 4K, tot la rezolutie FHD era

PS, eventual un adaptor de la Microsoft ar ajuta pentru redare 4K Wireless, dar laptopul trebuie sa fie capabil de HDCP, si imaginea va fi 4K doar pe desktopul din Windows, in aplicatiile de streaming proiectate va fi doar 1080p (vezi scrisul mic de la sfarsit)
https://www.microsof...

Edited by nei-k, 09 August 2023 - 19:52.


#3
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Am dat si eu peste adaptorul de la Microsoft cautand pe net. Chiar ma intrebam, din moment ce inca de acum 8 ani softul de la Intel (WiDi) suporta rezolutii 4K pe procesoarele Gen 4, oare ce impiedica acelasi hardware (sau mai nou) sa suporte 4K folosind functionalitatea nativa a Win10 in 2023? De ce Microsoft pretinde ca e nevoie de hardware suplimentar (pe care il si comercializeaza de alt fel)?

Edited by effect, 09 August 2023 - 21:14.


#4
Giigel01

Giigel01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.03.2021
Calitatea este foarte slaba,nu merita

#5
effect

effect

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 28.07.2006
Dupa ce am testat o perioada pot spune ca rezolutia mica ma deranjeaza mai tare decat calitatea slaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate