Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Obtinere Viza pre-settled

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
Buna ziua , imi poate spune cineva care sunt exact pasii pentru obtinere viza pre-settled , tot caut pe net si nu imi dau seama care sunt exact pasii , multumesc

#2
Gpoint

Gpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 21.04.2009
https://www.gov.uk/s...ies/eligibility

#3
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
Mare problema cu aplicatia eu exit , nu imi scaneaza spatele buletinului ..... cacat de aplicatie

#4
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006

View PostAGentul007, on 11 iulie 2023 - 07:58, said:

Mare problema cu aplicatia eu exit , nu imi scaneaza spatele buletinului ..... cacat de aplicatie

Fa-ti pasaport, cu buletinu nu prea ai ce face.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,500
  • Înscris: 19.04.2009

View PostAGentul007, on 11 iulie 2023 - 07:58, said:

Mare problema cu aplicatia eu exit , nu imi scaneaza spatele buletinului ..... cacat de aplicatie

lol, pasaport... ce vrei sa faci cu buletinul in afara EU?

#6
AGentul007

AGentul007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.09.2005
Pai imi zice ca se poate , national ID

#7
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 19.05.2009
Nu merge cu buletinul prin aplicatie ca nu are cip sa il scanezi.Suna la Eu settlement scheme si vezi acolo cum faci.Va trebui sa trimiti buletinul la ei.
Apropo fa-ti pasaport, mai ales acum dupa Brexit.

#8
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
In momentul de fata nu mai poti aplica pentru pre-settled sau settled status decat in niste conditii specialie. Verifica linkul postat de @Gpoint: https://www.gov.uk/s...ies/eligibility

Daca te-ai mutat in UK dupa sfarsitul lui 2020 nu ai nicio sansa sa iei pre-settled. Daca te-ai mutat inainte de sfarsitul lui 2020 poti obitine pre-settled sau chiar si settled doar daca reusesti sa convingi autoritatile ca ai avut motive intemeiate pentru a nu a aplica pana acum. Succes!

Edited by e2k, 11 July 2023 - 23:00.


#9
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAGentul007, on 11 iulie 2023 - 07:58, said:

Mare problema cu aplicatia eu exit , nu imi scaneaza spatele buletinului ..... cacat de aplicatie
Aplicatia nu e de cacat, buletinul tau e de cacat ca nu are cip. Pasaportul,romanesc are.

Pun pariu ca esti unul din multi care vor sa faca delivery si cam atat. Lasa..uita de uk, mergi in alta tara.

Edited by cuculea, 13 July 2023 - 23:57.


#10
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006

View Postcuculea, on 13 iulie 2023 - 23:54, said:


Pun pariu ca esti unul din multi care vor sa faca delivery si cam atat. Lasa..uita de uk, mergi in alta tara.

Cred ca sunt bani la greu in delivery, man...de cate ori nimeresc cate un roman in avion, si ne dam la vorba, e sofer la amazon, si face usor 4 mii de lire pe luna, doar 8 ore pe zi :))).

#11
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Postwiseguy76, on 14 iulie 2023 - 07:24, said:


Cred ca sunt bani la greu in delivery, man...de cate ori nimeresc cate un roman in avion, si ne dam la vorba, e sofer la amazon, si face usor 4 mii de lire pe luna, doar 8 ore pe zi Posted Image)).
La banii aia presupun ca zboara doar cu British la Business :D

#12
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View Postwiseguy76, on 14 iulie 2023 - 07:24, said:



Cred ca sunt bani la greu in delivery, man...de cate ori nimeresc cate un roman in avion, si ne dam la vorba, e sofer la amazon, si face usor 4 mii de lire pe luna, doar 8 ore pe zi :))).

Poate dai tu doar de pescari de meserie.


Inițiator, in primul și în primul rând, îți trebuie pașaport pentru UK. După aia se mai poate discuta.

#13
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 19.05.2009

View Postwiseguy76, on 14 iulie 2023 - 07:24, said:



Cred ca sunt bani la greu in delivery, man...de cate ori nimeresc cate un roman in avion, si ne dam la vorba, e sofer la amazon, si face usor 4 mii de lire pe luna, doar 8 ore pe zi :))).
True story :))

#14
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,232
  • Înscris: 24.05.2006

View Postmufa, on 14 iulie 2023 - 10:24, said:

La banii aia presupun ca zboara doar cu British la Business Posted Image

Ce-ai ma...Emirates, BA e de saraki.

Ma amuza genul asta de conversatii, mai ales ca eu fac pe nestiutorul, iar  aia au 6 luni de strainatate da-mi explica cum e cu taxele, chiriile, etc, si cum fac ei mii de lire pe luna.
Oricum, e probat, de cate ori intreb un roman cati bani castiga, 99% din cazuri, face mai multi bani decat mine si munca mai usoara.
Eram odata la poarta unde scria Stansted si m-a intrebat unu' unde e zborul de Londra, ca el acolo merge :))).

#15
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 19.05.2009

View Postwiseguy76, on 14 iulie 2023 - 19:23, said:



Ce-ai ma...Emirates, BA e de saraki.

Ma amuza genul asta de conversatii, mai ales ca eu fac pe nestiutorul, iar  aia au 6 luni de strainatate da-mi explica cum e cu taxele, chiriile, etc, si cum fac ei mii de lire pe luna.
Oricum, e probat, de cate ori intreb un roman cati bani castiga, 99% din cazuri, face mai multi bani decat mine si munca mai usoara.
Eram odata la poarta unde scria Stansted si m-a intrebat unu' unde e zborul de Londra, ca el acolo merge :))).
Presupun ca ai ramas fara cuvinte. 😂

#16
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006
in primul rand...settle nu este o viza ,...este un statut

https://www.gov.uk/s...ed-status-means

#17
e2k

e2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 15.10.2004
Tehnic da este un "statut", practic insa tot un fel de viza e pentru ca dupa Brexit numai cetatenii britanici mai au drept de rezidenta bazat pur pe cetatenia lor. Ma rog s-ar putea sa aiba si irlandezii ca stiu ca era o intelegere intre cele doua tari dar nu sunt sigur.

Dar nu stiu de ce mai vorbim de obtinerea Pre-Settle-mentului acum pentru ca dead-line-ul a trecut de mult timp iar singurii care puteau aplica erau cetatenii UE care erau in UK inainte de 1 Ianuarie 2021. Pre-Settle-mentul este irelevant pentru oamenii care se gandesc sa se stabileasca in UK in viitor. Pentru a veni acum in UK ai nevoie de viza "normala" de munca.

Edited by e2k, 16 July 2023 - 22:53.


#18
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Stati calmi, nu mai veniti in UK ca nu nai este ce a fost. Ii un topic pe Poiana legat de Brexit, vi se acreste instant.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate