Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Simpla editare la multe video-uri deodata?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Am vreo 500 de video-uri foarte scurte. Vreau doar sa le inversez (flip), eventual o mica modificare de brightness, un crop si asta e tot.

La toate la fel, aceeasi simpla editare

Dar cum pot sa le editez deodata pe toate si sa le salvez toate ca video-uri separate?

Stie cineva vreo aplicatie sa pot face asta rapid in loc sa iau la rand toate cele 500 de video-uri ?

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,251
  • Înscris: 24.02.2007
ffmpeg

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,905
  • Înscris: 07.08.2008
https://www.thewindo...ui-command-line
Poate ajuta

#4
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
incearca lightroom, eu de obicei selectez mai multe poze, le sincronizez (jos, in dreapta, e un "levier"), editez o singura poza si prin sincronizare se editeaza automat si celelalte. si spre surpriza mea a mers si la filmulete. spre diferenta de linia de comanda, cu lightroom vezi ce faci. salvarea se face cu import, alegi optiunile dorite si se salveaza toate la fel,

Edited by nlcian, 29 June 2023 - 22:08.


#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
videoproc

descarci demo-ul de aici. instalezi. in interfata principala alegi REGISTER. dai o adresa de email valida. apoi folosesti serialul giveaway de aici. il folosesti impreuna cu adresa de mail declarata inainte. tadaaam!

[ https://i.imgur.com/gAFH0dD.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


in fereastra VIDEO iti declari folderul cu fisiere sursa. alegi din toolbox rotirea apoi... RUN.
evident, faci o proba pe niste fisiere initiale mai putine, ca sa vezi daca e ceea ce vrei.

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Eu le lipeam pe toate si le editam ca pe un singur fișier,

#7
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
si dupa aia te chinuiai sa le dezlipesti :))

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Preferabil. Ca editor grafic bulk, fie el si elementar, nu stiu sa existe.

#9
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
aaaam... mai gasit unul!

NCH VIDEOPAD. de aici. spre deosebire de primul postat de mine, asta ar suporta SI rotire SI ajustare de culoare, SI altele.

e shareware. nu stiu exact cum se comporta la volum mare de lucru.

in documentatia lui scrie ca:

Quote

The Batch Video Editor can be used to apply a set of transforms, effects, and format conversions to many clips at once.
To open the Batch Video Editor, select the Batch Video Editor... item from the Tools menu.
There are six steps to complete a batch conversion job:
File Selection. Select the files you want to use in the batch edit process.
Batch File Load. Load a pre-existing batch file. This is optional, see step 5.
Add Transforms. Change file properties like flipping, rotation, cropping and aspect ratio changes.
Add Video Effects. Add video effects like Black & White, Rotation, Sepia and more.
Output Settings. Choose the desired output settings. The output file format may be changed or kept the same. You can also optionally save the batch settings to a file for later use in step 2.
Output Process. This is where you wait for the batch process to finish.
Completion. After the batch process completes, you can choose to import the edited files into your VideoPad project or browse to the output folder location.



si mai jos citeva imagini, destul de usor de inteles:

Attached File  1.jpg   45.97K   6 downloads Attached File  2.jpg   34.69K   6 downloads Attached File  3.jpg   62.38K   4 downloads Attached File  4.jpg   55.6K   4 downloads Attached File  5.jpg   19.91K   4 downloads Attached File  6.jpg   11.73K   4 downloads Attached File  7.jpg   86.28K   8 downloads



pe scurt: se incarca folderul cu poze, se alege efectul (efectele) dorit/e, se fac modificari daca este nevoie in parametrii efectului (de ex. CIT sa se "ilumineze" filmul, sau in ce directie sa se roteasca, se alege folderul in care sint puse noile filme modificate si... next!


mentionez ca pe nici unul din filmele de test nu am gasit vreun watermark sau alta forma de  marcare indusa de software.

in esenta, isi face treaba.


o mica modificare (fata de imagini):

pentru rotire, sa NU se foloseasca functia ROTATION (folosita de mine) ci ROTATE, ca mai jos:

Attached File  Clipboard01eeee.jpg   46.71K   7 downloads

asta produce rotirea filmului cu aspect ratio corect. celalalt efectROTATION ducea intr-adevar la un rezultat de rotire a filmului, insa raportat la inaltimea initiala a filmului, rezultatul era incorect din punctul de vedere al proportiilor.

si inca ceva: toate filmele adaugate in batch vor avea aplicate exact aceleasi efecte si in acelasi grad, ceea ce poate nu se preteaza la toate fisierele input!

#10
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Perfect, multumesc mult! in special lui tEo pentru explicatiile detaliate, am incercat acum si merge perfect cu NCH VIDEOPAD, este exact ce cautam!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate