Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Sucul suprem

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
Userul_80

Userul_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 26.06.2022
Eventual merg si la mama omida.
Ma mai uit pe un topic mai vad ceva de colesterol, ma mainduc si acolo la 30 de doctori, mai apare si o unghie incarnata si nici nu stii cand a trecut viața pe langa tine.

#56
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,667
  • Înscris: 24.10.2015

View Postdtd234, on 24 iunie 2023 - 19:53, said:

Eu sunt un om al sucului si inca nu am gasit sucul perfect in comert.
Maximul pana acum este mustul facut acasa + apa minerala. Dar dureaza foarte putin, sub o luna.
Apoi pe locul 2 este un suc de portocale de la benzinariile Mol. E in sticla mica de pet si foarte scump.
Locul 3 sucul presat in fata ta din portocale, de exemplu de la Profi. Am incercat sa fac acasa dar nu iese decat putin suc. Cred ca ei au portocale speciale care nu le vand la kg.
Locul 4 sucul de portocale Bio de la lidl. Dar dupa cateva zile te saturi si apoi trebuie sa treaca mult timp sa iti placa iar.
Locul 5 sucul artesana de visine + apa minerala. Si ala de coacaze e ok dar numai ocazional. Si de asta te saturi dupa 2-3 sticle si apoi trb sa faci pauza.

Evident mai e si Cola, dar da dependenta si nu e sanatos.


Diferenta nu e colosala. Daca bei cate 1 litru zilnic orice suc de fructe e daunator. Prea multa fructoza. In plus, prin fierbere/pasteurizare, se distrug putinele vitamine si enzime pe care le-ar contine.

Edited by vinciun, 13 August 2023 - 21:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate