Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Alizee

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
1Andre19

1Andre19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.08.2006
salutare!
Mai sunt fani Alizee pe aici, sau interesati de Alizee?
In caz ca exista cineva:
Alizee se pregateste se marea intoarcere, dupa o pauza indelungata, ea va reveni anul acesta. Este acum propria ei producatoare. In varsta de 23 de ani, Alizee are acum un nou look(tot spectaculos), o noua echipa, un nou gen muzical, si un nou album care se pare ca va aparea anul acesta. Primul single sar putea sa apara chiar luna viitoare. De la aflarea acestei vesti, forumurile straine dedicate ei sunt pline, mii de fani asteptand revenirea!
O zi buna toturor!

#38
Andreix_Mad

Andreix_Mad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 09.02.2006
stiati ca blizzardu a luat dassul ei si la pus la jocul world of warcraft ? .. Night Elfu danseaza exact ca ea

uite
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U1ng9FNN_lw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
kill4re

kill4re

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.11.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/moQFCPlktWI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] se pare ar fi una din mel de pe album!!! Pare o mel super tare............

#40
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Cea mai buna melodie a iei e <<moi lolita>>
[ http://img275.imageshack.us/img275/7967/alizee140rv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
kill4re

kill4re

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.11.2006
Mel asta - Fifty Sixty kred k va rupe tot!! Imi place la nebunie de abia astept sa scoata mel full!!! Kred k o sa fie mai tare dekat moi lolita

#42
dana0_7

dana0_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.09.2005
Imi place muuult de tot cum suna "Fifty Sixty" (50/60). Mi-era frica de faptul ca poate nu imi va mai placea dupa ce se va lansa fara ajutorul lui Mylene, pentru ca ceea ce a facut Mylene pt Alizee a fost super. Melodiile erau superbe. Insa m-am inselat si ma bucur de asta. E aceeasi Alizee! Aceeasi voce de care mi-a fost dor 3 ani, acelasi stil muzical, acelasi joc de cuvinte... E aceeasi Alizee!
Ma bucur ca revine si sper sa aibe parte numai de succes! Ador noul single si sper sa vina cat de curand albumul. Imi doresc mult sa devina cunoscuta si la noi, sa apara albumul si aici, sa tina concert si aici... Albumul oricum il voi cumpara, cum le-am cumparat si pe celelalte doua.
Zilele trecute a facut 23 de ani, pt cine nu stie (pe 21 aug).

Imi place melodia, dar preferata mea tot "Moi...Lolita" ramane. "50/60" e ceva gen "Moi...Lolita se intoarce", pentru ca se aseamana mult cu tot prin ce a trecut Alizee. In noul single e vb de un manechin din anii 50 care a fost descoperita de acest Andy la varsta de 16 ani. Ii promite ca va fi model de succes, dar o abandoneaza cand e in topuri. Lumea spune ca Alizee ii da o replica lui Mylene in felul acesta, pt ca si Mylene a descoperit-o tot la 16 ani, a urcat-o in topuri si a profitat de pe urma ei, castigand multi bani.  Sper sa ii fie mai bine acum lui Alizee.

Edited by beaucafea, 30 April 2008 - 04:00.


#43
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006

View Postnano_thrust, on Aug 27 2007, 16:28, said:

Cea mai buna melodie a iei e <<moi lolita>>
imi place la nebunie

#44
dana0_7

dana0_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.09.2005
Alizee a revenit in septembrie (2007). A fost prezenta in cadrul unei emisiuni numite "Le 6/9", a postului de radio NRJ. Atunci si-a lansat cel mai recent singel, "Mademoiselle Juliete". Pe data de 3 decembrie, a lansat noul album, "psychedelices". A fost si la Star Academy (sotul ei e un fost concurent al unei editii mai vechi a acestei emisiuni - Heremy Chatelain) pe data de 7 decembrie unde a cantat LIVE "moi... Lolita" (cu o noua orchestratie - superb!!!) si "Mademoiselle Juliette". A scos un clip la aceasta piesa, pe care il puteti vedea pe siteul oficial al ei: www.alizee-officiel.com .Acum se pregateste sa filmeze al doilea clip, pentru piesa "Fifty Sixty".
De asemenea, anul 2008 e anul concertelor: dupa ce a participat la concertele celor de la "Les Enfoires", fiind in grup si ea, a fost prezenta si in multe alte concerte sustinute cu diferite ocazii. In martie va pleca in turneu in Mexic, iar in toamna va avea loc marele turneu de concerte in Franta, asemanator celui din 2003 - 2004.
Puteti intra si pe pagina de MySpace a ei, www.myspace.com/alizeeofficiel .

Edited by beaucafea, 30 April 2008 - 04:01.


#45
bboy Nigger

bboy Nigger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007
E formidabila fata. Si ca voce si ca tot. Prima oara cand am auzit-o am zis ca mor la cat de frumos canta...si o caldura in voce de te topeste  :wub:
Dup-aia am auzit niste lucruri nasoale despre ea...ca n-ar fi asa cuminte, ca nu stiu ce. Am supus totul unei investigatii  :bigwhitegrin: Spre fericirea mea am aflat ca nu e genul ala de fata, dar dupa putin timp mi-a venit si cealalta veste la ureche: ca a ramas gravida...oups  :nonobad: Am ramas planta...de la varsta aia sa ai un copil mi se pare putin cam prea devreme. In fine, viata ei...tot muzica ne intereseaza, nu restul :)

#46
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,434
  • Înscris: 08.12.2006
Bre`, dar care este problema ca a ramas insarcinata la 19-20 ani? A facut asta cu sotul ei, care este de acceasi varsta cu ea, deci, iarasi, unde este problema? Daca o sa cautati interviuri mai recente cu ea o sa vedeti de ce a facut copil la varsta aia. Chiar nu inteleg ce atata caz, de parca cine stie ce fapta desucheata ar fi facut.

Sunteti gelosi ca nu sunteti in locul lui Jeremy? Asta este, si eu sunt..


P.S: Si mie imi place la nebunie cum canta(si nu numai), aproape ca stiu toate melodiile pe derost, desi nu stiu franceza. Intr-adevar, are o voce superba, calda si o prezenta scenica fermecatoare.

Multumim Dana pentru informatii si te mai asteptam.

Edited by closchkutza, 05 June 2008 - 22:13.


#47
bboy Nigger

bboy Nigger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007

View Postcloschkutza, on Jun 5 2008, 20:55, said:

Bre`, dar care este problema ca a ramas insarcinata la 19-20 ani? A facut asta cu sotul ei, care este de acceasi varsta cu ea, deci, iarasi, unde este problema? Daca o sa cautati interviuri mai recente cu ea o sa vedeti de ce a facut copil la varsta aia. Chiar nu inteleg ce atata caz, de parca cine stie ce fapta desucheata ar fi facut.

Sunteti gelosi ca nu sunteti in locul lui Jeremy? Asta este, si eu sunt..


P.S: Si mie imi place la nebunie cum canta(si nu numai), aproape ca stiu toate melodiile pe derost, desi nu stiu franceza. Intr-adevar, are o voce superba, calda si o prezenta scenica fermecatoare.

Multumim Dana pentru informatii si te mai asteptam.

Nu stiu daca ai observat, dar si-a schimbat look-ul destul de mult dupa ce a avut bebe-ul  :P Si cum ea se baza destul si pe aspect cand iesea pe scena, multi au fost dezamagiti  -_- Pe mine personal nu ma prea deranjeaza asta, ca oricum pentru voce o ascult. Dar o mare parte din "fani" i-a pierdut odata cu asta :) Citeste pe forumuri si o sa vezi.

:D Facem un club al amorezatilor de Alizee

Stiu un pic de franceza ca invat la liceu ca limba secundara, dar nu inteleg nici eu mare lucru din ce zice. Incerc sa simt piesele, nu sa le-nteleg.

#48
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,434
  • Înscris: 08.12.2006
Hai sa o luam altfel:
1. A crescut! Nu mai putea sa se imbrace, sa cante si sa se poarte ca atunci cand avea 17-18-19 ani! Ar fi fost caraghios, nu crezi? Si in plus, cat putea sa o tina asa?

2. Si-a schimbat hainele cu care urca pe scena. Are in plus un tatuaj pe spate(Tinkerbell) in rest e la fel.

Tu ziceai ca nu ti se pare normal sa faca un copil la 19-20 de ani. Eu asta am contestat, postul tau.

Apropo, ce chestii ziceai ca ai auzit, nasole?

#49
bboy Nigger

bboy Nigger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.07.2007
Chestii nasoale...ca ar fi ajuns asa sus numai prin "satisfacerea" unora, ca se uita numai dupa d-astia cu bani, etc. . M-am lamurit dup-aia ca nu-i asa, ti-am zis :)

Apropo, ai idee cand scoate urmatorul album? ultimul parca era "Psychedelices"...nu mai stiu cand a fost scos

#50
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,434
  • Înscris: 08.12.2006
Nu stiu cand o sa iasa urmatorul album. Psychedelices a iesit pe 3 decembrie 2007.

#51
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,434
  • Înscris: 08.12.2006
Legat de ce ziceai tu, pe net circula o gramade de zvonuri+fimuletul ala in care cica este ea topless pe plaja, pe la 14-15 ani si culmea, oamenilor le place sa creda ca asa este. Orice individ isi poate da seama, in cazul filmuletului acela ca singurul lucru pe care Alizee il are in comun cu tipa de acolo este ca sunt amandoua fete, atat.

Edited by closchkutza, 07 June 2008 - 14:12.


#52
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
pfuai nici nu credeam ca gasesc pe softpedia despre Alizee ... si mie im place cum canta .. pacat ca nu se implica mai mult in cantat  ....

#53
ghizde1

ghizde1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.07.2008
E bunaca rau tipa .  :naughty: :thumbup: Da nu canta cine stie ce. Aveam un prieten fan inrait dupa ea.

#54
dana0_7

dana0_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.09.2005
Ma bucur sa vad ca discutiile despre Alizee continua. Va astept si pe primul site dedicat ei, scris numai in romana. Gasiti acolo toate stirile noi despre ea. E facut de mine si se numeste "Un fenomen numit Alizee". Dati un search si e acolo.

Va las si niste poze recente, din concertele sustinute in Mexic:

[ http://img262.imageshack.us/img262/241/fotoliuvy1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img150.imageshack.us/img150/6641/3016084sk2sx1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si iata cat de super arata albumul in versiunea mexicana:
[ http://img514.imageshack.us/img514/374/coveralbummexiclu4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

PS: e cineva care vrea sa mearga in Paris, la concert? E in octombrie, pe 23. Pana acum, mergem 3 sigur. Detalii pe site.

Edited by dana0_7, 27 July 2008 - 14:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate