Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

Alizee

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
dana0_7

dana0_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.09.2005

View Postzuppy, on Feb 6 2006, 02:50, said:

din pacate s-a cam lasat de cantat, sau cel putin asta facuse acum aproape un an cand am avut o discutie cu niste francezi. :(

s-au minunat ca am auzit si noi de ea  :walkman:

Pai... dupa nunta ei din 2003 (6 nov.), cariera s-a cam oprit in loc si nu prea a fost vazuta cu ochi buni. Se spunea chiar ca s-a certat si cu Mylene. Apoi a urmat fetitza...
Pe net, in ultimul an, au circulat multe stiri, iar unele din ele chiar ne dadeau sperante. Dar cel care furniza aceste date a recunoscut ca nu a fost nimic altceva decat un impostor care n-avea ce face si baga de la el. Partea proasta e ca printre aceste stiri se afla si una cum ca la sfarsitul lunii martie va scoate un nou album si se va relansa cu un nou stil muzical (mai intai se spunea ceva de rock, melodiile urmand sa fie compuse de Nicolas Sirkis, solistul trupei Indochine, dar mai apoi a circulat zvonul ca tot Mylene si Laurant se vor ocupa de cariera ei), dar si cu un nou look. Nu stiu daca ati vazut vreo poza recenta cu ea, dar are parul lung (pe care il poarta si prins in coada de cap, ceea ce acum cateva luni nu ar fi reusit deloc sa faca, fiind foarte scurt). Tipul respectiv zicea ca asa vrea sa se relanseze si sa-si faca si cateva suvite colorate.
Cea mai mare temere a noastra, a fanilor ei, este aceasta: daca si zvonul cum ca va avea al treilea album in curand e fals? Cineva spunea ca despre asta s-a scris si prin ziare si ca pare sa fie intr-adevar adevarat... Dar nu se stie nimic concret.
Bine ca vestea cum ca a nascut e adevarata :D. A aparut cu burtica in reviste, iar apoi cu fetita in brate.

Alizee si fetita ei, Anny-Lee (poza a fost facuta cand fetita avea 6 luni. Acum are 9 luni.)
[ http://img100.imageshack.us/img100/368/pupicannylee4il.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
niqu05

niqu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.02.2006
cine stie vreun site de unde pot sa iau melodii cu Alizee?

Edited by niqu05, 07 February 2006 - 20:08.


#21
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postniqu05, on Feb 7 2006, 20:07, said:

cine stie vreun site de unde pot sa iau melodii cu Alizee?
citeste si tu un regulament, ceva ... iti dau warn ca nu e primul topic in care ceri un site sau o melodie :death:

#22
nirvana_freak

nirvana_freak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2006

Quote

Alizee si fetita ei, Anny-Lee (poza a fost facuta cand fetita avea 6 luni. Acum are 9 luni.)
ce n-as da sa fiu in locul fetitei ei

#23
niqu05

niqu05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.02.2006
Dar cu ce am gresit ?Am vrut doar sa stiu si eu un site!

#24
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
http://forum.softped...showtopic=71795
nu promovam pirateria ... si tu incerci din plin ... cred ca e al 5lea thread pe care ceri un site sau odc sau orice altceva

#25
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si eu stiam de tipa asta, insa doar cu melodia moi lolita (interpretata inaintea ei si de mylene farmer)  si dand de topicul asta am ascultat si eu la isla bonita varianta alizee. Ce pot sa zic? Piesa suna mai bine in interpretarea  fetei asteia decat melodia originala. Fata are o voce, foarte , foarte calda si in plus are o prezenta scenica foarte foarte naturala. Uitati-va numai la videoclip si va ve-ti convinge. Revin dupa ce mai ascult piese.

#26
Animalu11_ro

Animalu11_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2006
Ma cucerit cu  Moi... Lölita si dupa cu Jen ai marre (Live) :D  acum mai nou imi place A Contre Courant , Amelie m'a dit ! Apropo pt fanii inraiti edited by shobi : dati-mi un pm si va voi da numele hubului si metoda de inscriere in hubul respectiv (no offence, da asta e viata ... mai greu cu pirateria pe softpedia)  Si eu am auzit zvonul cu noul album  si sper din tot sufletul sa fie adevarat si sa scoata un nou album dar am mai auzit un zvon care spune ca cei de la casa de muzica i-au oprit site-ul pt ca cariera ei e terminata :(

Edited by shobi, 08 July 2006 - 23:42.


#27
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 10.05.2005
si mie imi place fata asta si cum arata dar si cum canta  :P
melodia mea preferata e Lui ou toi
o stiu de prin 2002 dar in ultimul timp n-am auzit noutati

#28
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
Sper sa nu ajunga sa se vanda ca Britney si Cristina..

#29
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006
tare draguta gagica asta. cand a lansta Moi Lolita eu tocmai citisem Lolita-Vladimir Nabokov,romanul din care s a si inspirat piesa.si cum eram fascinata de roman m a prin repede si piesa. Mes Courants Electriques e albumul  meu preferat. are o voce relaxanta si piesele sunt usurele,numai bune de drum :).si faptul ca e frantuza ii confera un plus de farmec/mister/feminitate.nu e atat de agresiva precum tipele astea vulgare care se fac ca mai canta.si nici nu mi se pare prea pe toate gardurile(mtv&Co.)..sau am ramas eu in urma

Edited by MamaVoastra, 01 August 2006 - 21:13.


#30
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
spune-ti sincer cine mai aude versurile cand vizioneaza un videoclip cu ea

Edited by GreuHip, 10 August 2006 - 18:41.


#31
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostGreuHip, on Aug 10 2006, 19:39, said:

spune-ti sincer cine mai aude versurile cand vizioneaza un videoclip cu ea


eu :peacefingers:

#32
1Andre19

1Andre19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.08.2006

View PostMamaVoastra, on Aug 1 2006, 22:12, said:

tare draguta gagica asta. cand a lansta Moi Lolita eu tocmai citisem Lolita-Vladimir Nabokov,romanul din care s a si inspirat piesa.si cum eram fascinata de roman m a prin repede si piesa. Mes Courants Electriques e albumul  meu preferat. are o voce relaxanta si piesele sunt usurele,numai bune de drum :).si faptul ca e frantuza ii confera un plus de farmec/mister/feminitate.nu e atat de agresiva precum tipele astea vulgare care se fac ca mai canta.si nici nu mi se pare prea pe toate gardurile(mtv&Co.)..sau am ramas eu in urma

Salut. Eu sunt nou pe aici, deci nu prea stiu cum merg lucrurile. As dori sa stiu de unde as putea face rost de niste melodii cu Alizee, am doar cateva, si niste videoclipuri daca se poate. Imi mult stilul ei. Sper sa ma puteti ajuta. Mersi

#33
Mihai Damianov

Mihai Damianov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.01.2006
Uite niste clipuri online pe HotAlizee.com: www.hotalizee.com/alizee-videos.php

#34
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
http://www.youtube.c...p;search=Search

#35
filu

filu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.02.2005
M-a cucerit de cand am fost la concertul ei in Bruxelles insa in Romania se gasesc albumele ei? Am dat o cautare pe net dar???? Deci nu vreau download ci sa le cumpar. Stie cineva?  

Merci

#36
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Are o figura placuta, si cand a aparut "Moi Lolita", chiar am indragit-o (pentru ca eram mai mic, si aveam o plaja mai mare de stiluri care-mi placeau).

Nu pot spune ca-mi place in mod deosebit cum canta, dar e draguta. Nu stiam ca e casatorita + plod de la varsta asta - pacat de ea. (Desi scria pe undeva ca la capitolul "lolite" don'soara trona de mult prin zona vedetelor - dar nu sunt neaparat barfe de crezut).

Muzica ei imi pare placuta si acum, pentru ca este in franceza si nu are doza aia de agresivitate semi-obscena a pop-ului in general. Nu o ascult , dar daca o aud nici nu fac figuri...are cateva piese simpatice.

Edited by krossfire, 27 September 2006 - 09:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate