Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

The Creator (2023)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,561
  • Înscris: 30.10.2003
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/573GCxqkYEg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un trailer din care nu am inteles nimic. Cei de la 20th Century Studios ne dau si o descriere sumara:

"This is a fight for our very existence."
The Creator arrives in theaters September 29.

Imaginile arata bine, iar regizorul a facut treaba excelenta cu Rogue One.

#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 08.10.2004
skynet reloaded? not a big deal...

#3
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022
Mai nene eu mor cand vad cate tampenii se scot pe banda rulanta, in special asta cu "inteligenta artificiala".....cine crede ca aceasta "inteligenta" va deveni superioara umanitatii cred ca e un analfabet functional. Ca noi sa ajungem aici au trebuit milioane de ani, asa ca nu are cum sa ne devina superioara aceasta "inteligenta" intr-un timp atat de scurt. Si de ce dracu ar vrea sa ne omoare?

#4
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,177
  • Înscris: 15.05.2008
Sa ramana ei mai intelijenti.

#5
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,129
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

The Creator este un thriller post-apocaliptic care se desfășoară într-un viitor afectat de războiul dintre oameni și inteligența artificială.

Se gaseste pe vreo platforma de streaming oare?

#6
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View PostPavel54, on 22 mai 2023 - 11:42, said:

Ca noi sa ajungem aici au trebuit milioane de ani, asa ca nu are cum sa ne devina superioara aceasta "inteligenta" intr-un timp atat de scurt.
Cred ca doar vreo 80 de ani de fapt...De la Roswell incoace!

Edited by george_eu25, 22 May 2023 - 12:56.


#7
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022
Roswell a fost o minicuna grosolana ce a avut ca scop sa bage spaima in sovietici ca americanii detin tehnologie extraterestra. Daca era adevarat astazi lumea arata cu totul altfel. Dar in perioada razboiului rece se practicau la greu asemenea manipulari si minciuni.

#8
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 12.09.2021

View PostPavel54, on 22 mai 2023 - 11:42, said:

Mai nene eu mor cand vad cate tampenii se scot pe banda rulanta, in special asta cu "inteligenta artificiala".....cine crede ca aceasta "inteligenta" va deveni superioara umanitatii cred ca e un analfabet functional. Ca noi sa ajungem aici au trebuit milioane de ani, asa ca nu are cum sa ne devina superioara aceasta "inteligenta" intr-un timp atat de scurt. Si de ce dracu ar vrea sa ne omoare?
Problema asta cu IA care la un momentdat ar putea avea idei de genul acesta a fost dezbătută de oameni grei, inclusiv Stephen Hawking, și această posibilitate ar putea exista... dacă vrei motive mai bine explicate, uită-te la primul Matrix, acolo îi explică agentul Smith lui Neo care-i faza...

#9
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022
In teorie da, este posibil, insa in practica....ar insemna ca un soft sa capete constiinta de sine....mi se pare o utopie....

#10
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,060
  • Înscris: 23.09.2005
Negrul ala mic cu gaura-n cap e ChatGPT-ul cand o sa creasca mai mare!

[ https://i.postimg.cc/6q71fqCN/Scared-emoticon-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
adnana2121

adnana2121

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 22.09.2021

View PostPavel54, on 22 mai 2023 - 13:29, said:

Roswell a fost o minicuna grosolana ce a avut ca scop sa bage spaima in sovietici ca americanii detin tehnologie extraterestra. Daca era adevarat astazi lumea arata cu totul altfel. Dar in perioada razboiului rece se practicau la greu asemenea manipulari si minciuni.
Păi arată... Când la noi apăruse Windows 3.1....ei aveau touch screen....

#12
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

View PostPavel54, on 22 mai 2023 - 11:42, said:

Mai nene eu mor cand vad cate tampenii se scot pe banda rulanta, in special asta cu "inteligenta artificiala".....cine crede ca aceasta "inteligenta" va deveni superioara umanitatii cred ca e un analfabet functional. Ca noi sa ajungem aici au trebuit milioane de ani, asa ca nu are cum sa ne devina superioara aceasta "inteligenta" intr-un timp atat de scurt. Si de ce dracu ar vrea sa ne omoare?

Tu compari evolutia oamenilor cu evolutia computerelor si a inteligentei artificiale, unde erau astea acum cateva decenii si unde sunt acum, viteza de evolutie a sistemelor artificiale e de mii de ori mai mare decat cea a organismelor biologice.

#13
Pavel54

Pavel54

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 04.11.2022

View PostAldulescu, on 22 mai 2023 - 20:58, said:

Tu compari evolutia oamenilor cu evolutia computerelor si a inteligentei artificiale, unde erau astea acum cateva decenii si unde sunt acum, viteza de evolutie a sistemelor artificiale e de mii de ori mai mare decat cea a organismelor biologice.
Un principiu simplu ne spune ca o masinarie nu are cum sa fie mai inteligenta decat cel care a creat-o.
Nu confunda rapiditatea, puterea, etc.a unei masini cu inteligenta.

Edited by Pavel54, 23 May 2023 - 08:59.


#14
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018

View PostPavel54, on 23 mai 2023 - 08:58, said:

Un principiu simplu ne spune ca o masinarie nu are cum sa fie mai inteligenta decat cel care a creat-o.
Nu confunda rapiditatea, puterea, etc.a unei masini cu inteligenta.

De unde principiul asta, ca sunt smartphone-uri acum mai inteligente decat multi dintre utilizatorii lor.

#15
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAldulescu, on 23 mai 2023 - 10:57, said:

De unde principiul asta, ca sunt smartphone-uri acum mai inteligente decat multi dintre utilizatorii lor.

Decat ca utilizatorii nu este tot una cu creatorii

#16
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,280
  • Înscris: 22.07.2005
N-ati vrea voi sa ramaneti la subiect si sa vorbiti despre film?

#17
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,607
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MAZuGdi32bk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,607
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/448Gz7ND/photo-2023-09-25-09-28-22w.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pare interesant din trailer

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate