Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

Lamă elicoidală vs. Lamă cuțit

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mariustin

mariustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 17.12.2013
Am văzut o mașină de tuns iarba cu lamă elicoidală.
Diferențe față de cea clasica - lamă cuțit?


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,151
  • Înscris: 22.05.2003
Lama cutit e mai ieftina ;)

#3
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.07.2005

View Postmariustin, on 14 mai 2023 - 12:17, said:

Am văzut o mașină de tuns iarba cu lamă elicoidală.
Diferențe față de cea clasica - lamă cuțit?
Multi producatori, in special cei cu ''nume"  dezvolta tot soiul de 'traznai", zic ei ca sa creasca eficienta, sa fie mai bune mai smechere etc. de fapt fac asta ca sa oblige clientul sa cumpere tot de la ei piese de schimb la preturi nesimtite pentru ca modelul lor economic nu le permite sa concureze  cu echipamentele ''no name" Observi ca nu zic nimic  de faptul ca sunt facute low cost in China, de fapt  si unele si altele sunt facute tot  in China dar la cele de firma adaosurile sunt mult mai importante.
Pentru initiator, am avut o masina de tuns iarba Bosch, lama elicoidala, pret Bosch 60 euro, pret lama dreapta no name 20 euro.  Si taie la fel de bine, este la fel de bine echilibrata, ceva mai prost materialul dar 2 ani tot a tinut. la masina aia a crapt motorul, de schimbat era 200 eu, asa ca masina a luat drumul reciclarii.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate