Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Temperatura mica apa Peugeot

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Exact asta e nedumerirea mea: functioneaza corect sau nu? O sa vad pe YT clipuri si urmaresc pozitia acului indicator.

Din 10 clipuri, la toate acul e sub 90 de grade, mai pe la 85, asa o fi normal la diselake asta. Il las in pace.

Edited by danghetau, 11 October 2023 - 18:40.


#38
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,667
  • Înscris: 24.10.2015
Ca variaza plus munus 3 grade températura nu-i nimic. Pneurile le schimbi daca s-au uzat 2mm? Placutele, discurile de frana, injectoare...

Acum daca te simti mai bine schimba-l si gata.

Eu am schimbat termostatul cand am vazut ca nu mai urca peste 70 de grade iarna, la mers normal, cu 2-3 grade afara. Dupa ce am pus altul nou temperatura variaza intre 82-95, in dependenta de cat de tare o calc si cat de cald e afara. Cu acesta nou am fost in md iarna, la minus 8 grade afara, daca mergeam incet prin oras nu urca mai mult de 60 grade si gata. In schimb la viteza, daca o calcam ajungea pe la 80. In frana de motor, la vale, e normal sa scada cu vreo 3 grade din moment ce combustie nu e, chiar daca apa nu mai circula prin radiator motorul tot pierde un pic de caldura, nu poate fi perfect izolat.

Sfatul meu final, mai departe
faci cum iti poftește inima. Atata timp cat temperatura lichidului de racire e intre 80 si 95, poate chiar 100 in unele conditii, nu ai treaba.

Edited by vinciun, 11 October 2023 - 18:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate