Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Winner NU PLATESTE SUMA de 55000 lei

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,147
  • Înscris: 22.05.2003
Recomand reclamatie la ONJN.

#20
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Daca asa e regulamentul, nu ai ce face. Cand dai bani, poti oricate conturi, cand sa primesti, te cauta sa nu ai mai multe conturi. Nu stiu daca incalca vreo lege sau regulament national faptul ca fac treaba asta. E imoral, dar se prea poate sa fie legal.
Se poate incerca cu avocat, ma gandesc ca doar daca demonstreaza ca e ceva ilegal in regulament, altfel slabe sanse.

#21
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 08.10.2004
lumea tot mai crede ca la pariuri, cazinouri, pacanele..etc..se castiga???

#22
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Nu ai nicio sansa, nici cu ONJN, nici cu judecata, iti bati joc de multi bani cu procesele. Iar argumentul ca "de ce au lasat-o sa joace si sa ii ia banii daca nu era voie" este ridicol. Asa poti sa mergi la proces cu "Daaa?! Dar daca nu aveam permis, de ce m-au lasat sa circul pe strada? Abia cand am facut accidentul au vazut ca nu am permis? Pana atunci ce au pazit?".

Si nici cu "regulamentul este pentru fraude, tu daca nu ai fraudat, nu te supui regulamentului" nu merge. La fel, e ca si cum ai merge la proces cu "Stiu ca am condus beat, legea e corecta, facuta pentru aia care cand beau, intra in copaci, dar eu cand beau, sunt mai lucid decat treaz". Nu te baga nimeni in seama cu asa ceva.

PS: Si erau o gramada de bani.... E jale cu pacanelele astea, voi nici cand castigati nu castigati.

Edited by Cyanid3, 20 December 2022 - 15:26.


#23
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

Dar daca nu aveam permis

Eu cred că e o mică mare diferență între spețe penale și civile, mai ales pentru o industrie atât de reglementată ca jocurile de noroc.

#24
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,313
  • Înscris: 12.07.2010

View PostCyanid3, on 20 decembrie 2022 - 15:25, said:

Nu ai nicio sansa, nici cu ONJN, nici cu judecata, iti bati joc de multi bani cu procesele. Iar argumentul ca "de ce au lasat-o sa joace si sa ii ia banii daca nu era voie" este ridicol. Asa poti sa mergi la proces cu "Daaa?! Dar daca nu aveam permis, de ce m-au lasat sa circul pe strada? Abia cand am facut accidentul au vazut ca nu am permis? Pana atunci ce au pazit?".

Si nici cu "regulamentul este pentru fraude, tu daca nu ai fraudat, nu te supui regulamentului" nu merge. La fel, e ca si cum ai merge la proces cu "Stiu ca am condus beat, legea e corecta, facuta pentru aia care cand beau, intra in copaci, dar eu cand beau, sunt mai lucid decat treaz". Nu te baga nimeni in seama cu asa ceva.

PS: Si erau o gramada de bani.... E jale cu pacanelele astea, voi nici cand castigati nu castigati.

Comparatia e stupida, pentru ca ai nevoie sa iti deschizi un cont ca sa poti juca. Daca ei iti permit sa iti deschizi 10 conturi si sa depui bani cu verificari minime, inseamna ca nu ii intereseaza ca regulile sa fie respectate atata timp cat banii circula intr-o singura directie. Nu stiu daca va castiga, dar un proces cu siguranta ca merita sa deschida.

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,497
  • Înscris: 19.04.2009
Deci ai incalcat regulamentul citit si acceptat la inregistrare. Ghinion :)

Nu conteaza cand te prinde, si probabil auditurile se fac la retragere ca nu sta nimeni sa faca audituri pe conturi care nu retrag (ar fi o cheltuiala aiurea de resurse)

View PostBob493, on 20 decembrie 2022 - 15:44, said:


Comparatia e stupida, pentru ca ai nevoie sa iti deschizi un cont ca sa poti juca. Daca ei iti permit sa iti deschizi 10 conturi si sa depui bani cu verificari minime, inseamna ca nu ii intereseaza ca regulile sa fie respectate atata timp cat banii circula intr-o singura directie. Nu stiu daca va castiga, dar un proces cu siguranta ca merita sa deschida.

Pentru fiecare cont deschis se presupune ca citesti si accepti T&C.

#26
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,390
  • Înscris: 01.12.2001
Ai aflat totuși ce ai încălcat din TC?

#27
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,313
  • Înscris: 12.07.2010

View PostLex404, on 20 decembrie 2022 - 15:46, said:


Pentru fiecare cont deschis se presupune ca citesti si accepti T&C.

Ca sa deschizi contul, ok. Dar a depus si bani. Nici aici nu trebuie facute verificari? Faptul ca e ok sa DEPUNA bani fara numar, dar nu si sa RETRAGA ar trebui sa ridice niste sprancene in sala de judecata.

#28
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,497
  • Înscris: 19.04.2009
Si nu o sa ridice nicio spranceana, pentru ca organizatorul nu promite ca vor fi prinse conturile, nici auditul lor la anumite momente:

Quote

În cazul în care

Dpdv legal, ei trebuie sa faca AML/ KYC checks, si asta o fac la deschiderea contului/ punerea banilor.
Regulile lor le aplica cand vor ei, daca vor ei.

#29
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,054
  • Înscris: 23.09.2005
Intotdeauna-i bine cand esti nou pe un site de asta, dupa ce faci o mica depunere, dai sa faci toate verificarile posibile pe care ti le pot ei cere, faci si o mica retragere dupa aia, si abia apoi joci mai serios.

Macar asa stii o treaba.

#30
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Post__Dan__, on 20 decembrie 2022 - 14:52, said:

Sa mergi in instanta (contra unei firme inscrise in Malta) cand disclaimerul lor specifica ca nu e permis decat un cont pentru o adresa de buletin? Daca aia au aprobat retragerea in prima faza, au facut-o ca primarii (sau muncea un bot atunci). Da' - la multi bani - exista si supervizori.

Atunci sa ii dea inapoi si toti banii bagati pana atunci. Ca nu aveau voie sa se atinga de ei, pt ca si atunci incalca termenii si conditiile, corect ?
@initiator, vezi legal ce poti face mai departe, nu ii lasa asa. Nu e normal sa fie totul ok cand bagi bani si pierzi, iar cand castigi sa iti caute nod in papura, mai ales cu un regulament care functioneaza numai in favarea casei de pariuri.
Eu as fi dispus sa ii dau avocatului si procent gras din suma, numai sa nu o las la ei.

View PostMircel, on 20 decembrie 2022 - 13:58, said:

Câștigul fără muncă se duce-ntotdeauna pe... Apa Sâmbetei.

Sa se duca, dar macar sa il vada...
Aici e problema ca nici nu l-a vazut, i-a fost interzis castigul. Asta e problema reala si nu e normal.

View PostPhobos, on 20 decembrie 2022 - 16:08, said:

Intotdeauna-i bine cand esti nou pe un site de asta, dupa ce faci o mica depunere, dai sa faci toate verificarile posibile pe care ti le pot ei cere, faci si o mica retragere dupa aia, si abia apoi joci mai serios.

Macar asa stii o treaba.

Ar fi trebuit sa retraga sume mai mici, in mai multe randuri sa nu bata la ochi.
Si nu constant, ci din cand in cand, sa incerce sa pacaleasca sistemul. Mai mult ca sigur a ridicat alerte in sistem la asemenea suma.

PS : Vad ca pt unii de aici legile si regulamentele functioneaza doar intr-un singur sens...Sunt curios daca ar mai fi dat astfel de sfaturi si daca erau banii lor si ei ar fi fost in situatia asta...

#31
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Macar daca mi-ar da înapoi suma care am depus-o ultima data si am făcut bani aia 55000 din ea. Dar nici aia nu mi-o mai da. Sunt incredibili.

https://i.postimg.cc...ng-Internet.jpg


https://i.postimg.cc...ng-Internet.jpg


Mi-au si confirmat ca este totul în regula și pot retrage.

Edited by Dany_Darke, 20 December 2022 - 18:31.


#32
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,147
  • Înscris: 19.05.2005
Eu de exemplu am aceiasi adresa ca fratele meu, din diverse motive nici nu ne vorbim, si nici nu locuim efectiv amandoi acolo. Asadar daca ne facem amandoi cont este frauda?
Pai sa faca verificarea cand vreau sa depun bani, nu dupa ce joc niste sume...

In fine, bine ca nu joc, m-am prins repede ca doar cazinoul castiga, dar oricum consider ca este o marlanie ce fac ei.

#33
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,054
  • Înscris: 23.09.2005

View Postcristiandrei, on 20 decembrie 2022 - 16:17, said:

Eu de exemplu am aceiasi adresa ca fratele meu, din diverse motive nici nu ne vorbim, si nici nu locuim efectiv amandoi acolo. Asadar daca ne facem amandoi cont este frauda?

Teoretic, au motiv sa-ti inchida contul.

Si pe siturile de poker e cam la fel (acuma cam toate cele de poker au si pacanele), iar in trecut, pe 888poker, stiam ca nu-i voie decat un cont pe o adresa.

Si cum pe nevasta-mea a mancat-o-n cur sa-si faca ea repede cont sa joace turnee de poker gratis, cand am vrut sa fac si eu, aveam o problema.

Dar inainte i-am contactat si le-am spus care e situatia ca ea are un cont deschis dar vreau sa-mi fac si eu, au zis ca nu e nici o problema doar sa nu jucam la acelasi turnee sau mese si ca-mi multumesc ca i-am anuntat dinainte.

Si iaca asa n-am avut probleme, am retras de zeci de ori de la ei, niciodata n-am avut vreo problema.

De fapt, daca stau sa ma gandesc bine, niciodata n-am avut vreo problema cu retragerile pe nici un site, nici macar pe vremea cand nu existau saituri cu licenta in Romania, deci n-aveam pe cine sa reclam.

Dar ce-i drept, am jucat doar pe saituri de poker, nu ma intereseaza sloturile. Nush ce petarde de saituri au aparut acum, de n-au numai sloturi.

Pe astea tot timpul am auzit de probleme si oricum sloturile sunt mancatoare de bani, n-ai ce skilluri sa-ti dezvolti la joc ca sa-ti asiguri un profit pe termen lung.

Edited by Phobos, 20 December 2022 - 16:41.


#34
sikmar

sikmar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.04.2017
O intrebare: sotul si-a inchis contul inainte ca tu sa ti-l deschizi? E foarte important de stiut daca a existat vreun interval de timp in care ambii ati avut cont pe aceeasi adresa. Contul era inchis sau inactiv cu posibilitate de reactivare?  

Presupunand ca nu ati avut conturi active simultan (chiar si pentru scurt timp) si sotul avea contul inchis la momentul deschiderii contului tau, ce prevedere din TC sau conform normelor legale le permite sa stocheze datele personale ale sotului (care nu mai avea cont) nemaifiind clientul lor? Daca le este permis asa ceva, care e fereastra de timp in care ar fi trebuit sa stearga orice informatie legata de el? Trebuie sa vezi daca datele sotului tau au fost stocate corespunzator si folosite strict in conformitate cu legea. Daca au folosit datele sotului fara temei legal, e o problema destul de grava.

Vad ca in raspunsul lor motiveaza ca nu iti vor mai raspunde la emailuri fiindca nu mai esti clientul lor si nu au prin urmare nicio obligatie fata de tine. Le poti solicita sa iti descrie detaliat in ce fel vor stoca datele tale si ale sotului, si mai ales cum le vor folosi pe viitor si in ce scop. Asta in contextul in care ei admit ca orice legatura a ta cu casa de pariuri e intrerupta definitv, insa ei au folosit datele sotului tau, desi avea contul inchis.

Un KYC presupune pe de o parte buna credinta a celui ce ofera acele documente si pe de alta responsabilitatea casei de a verifica daca acele documente sunt conforme cu procesul lor de verificare. Acum tu bifezi si niste TC in care iti iei responsabilitatea ca indeplinesti fiecare punct din TC. Pe de alta parte, e responsabilitatea casei sa verifice daca, pe baza documentelor furnizate, un cont nou este eligibil pentru inregistrare. Nimic din situatia ta nu s-a schimbat de la validarea contului pana la tentativa de retragere. Cu alte cuvinte, au avut aceleasi informatii pe baza carora (1) au validat contul, (2) au acceptat sa incaseze depunere de bani, (3) au refuzat plata si inchis contul. Tinand cont ca informatiile pe baza carora ei puteau declara contul ca invalid in procesul de KYC au fost la dispozitia lor (si nimic ascuns sau greu de aflat), casa are partea ei de vina. Un nume, o adresa, un CNP ar putea fi verificate instant de un soft si e si responsabilitatea casei sa se asigure ca procesul lor de verificare poate depista rezonabil astfel de incalcari. Procesul de verificare aduce responsabilitate si pentru casa, daca nu s-au ascuns informatii (sau oferit info eronate/incomplete).

Succes in demersul tau si lasati pacanelele, ca nu s-a imbogatit nimeni din ele!

#35
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,788
  • Înscris: 12.01.2018

View PostBob493, on 20 decembrie 2022 - 14:22, said:

E buna gaselnita cu sotia, chiar daca e o minciuna gogonata si evidenta, pentru ca e una imposibil de dovedit, deci bravo pentru inventivitate. Ar trebui sa incerci sa ii dai in judecata, pentru ca nu a fost o problema cu IP-ul cand a fost vorba sa iti ia banii, ci doar cand e vorba de dat inapoi.
acolo zice  ,,în cazul în care,, deci atunci au descoperit.tu nu trebuia să bagi bani acceptând termenii

View Postcristiandrei, on 20 decembrie 2022 - 16:17, said:

Eu de exemplu am aceiasi adresa ca fratele meu, din diverse motive nici nu ne vorbim, si nici nu locuim efectiv amandoi acolo. Asadar daca ne facem amandoi cont este frauda?
Pai sa faca verificarea cand vreau sa depun bani, nu dupa ce joc niste sume...

In fine, bine ca nu joc, m-am prins repede ca doar cazinoul castiga, dar oricum consider ca este o marlanie ce fac ei.
papagali care dau toți banii pe păcănele sunt grămadă așa că au de unde alege

View Postsikmar, on 20 decembrie 2022 - 16:35, said:

ca nu s-a imbogatit nimeni din ele!
oamenii sunt proști.vine unu la mine și-mi arată o mașină de 20000 de euro și-mi zice că a câștigat-o la păcănele dar a uitat să zică c-a pierdut o casă un apartament și bani pe o grămadă de terenuri plus casa mamei

boală grea oricum

#36
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,054
  • Înscris: 23.09.2005
Si la Pokerstars, care pe vremuri era (si probabil si in prezent inca este) - cel mai mare site de poker din lume, era exact la fel, verificarile contului se faceau la sange abia cand dadeai retragere.

Iar jucatorii stiau, citeste bine termenii si conditiile, ca daca ai probleme cu contul, o sa te trezesti fara bani cand vrei sa-i retragi.

De depus te lasau sa depui si sa joci fara nici o problema.

Eu pe undeva le inteleg politica asta, de a face verificari mai drastice abia la retragere, pentru ca sunt o gramada de indivizi care-si fac conturi multiple, conturi false, vanatori de bonusuri si de tot felul de beneficii oferite de site, care isi folosesc contul cateva zile pana pun mana pe bonusul sau ce au urmarit, apoi dispar, si ar fi cam nasol sa stai sa-i verifici pe toti la sange la fiecare deschidere de cont.

Asa, ii atentionezi prin Termeni si Conditii, si-i verifici doar la retragere, si treaba lor daca nu le-au citit, ei au zis sa le citesti inainte.

Erau unii care-si faceau zeci de adrese de mail si-si faceau zeci de conturi in speranta ca o sa ciupeasca 10-20 $ cu fiecare, cine stie cati sunt din astia, va dati seama ce ar insemna cand ai zeci/sute de mii de useri sa stai sa verifici la sange pe fiecare inainte de depunere.

Pokerstars se laudau ca au inregistrati vreo 50 de milioane de utilizatori parca... Asta probabil de-a lungul vremurilor, de cand e deschis.

Edited by Phobos, 20 December 2022 - 17:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate