Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Winner NU PLATESTE SUMA de 55000 lei

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
In urma cu 3 zile am reușit sa câștig suma de 55000 lei in total pe site-ul Winner la sloturi. Cand am început sa dau retragere desigur ca au început cu verificările. Am trimis toate documentele cerute (poze cu actul în manca, extrase, facturi) , mi-au confirmat ca e totul in regula si contul e verificat atat la telefon cât si pe chat. Nu au aprobat nici o retragere si m-am trezit cu contul închis fara nici un motiv inca. Am depus cu cardul meu Revolut, nu a mai depus nimeni cu el, am cont real, adresa contului e la fel ca cea din actul de identitate. Nu înțeleg ce motiv au, nu am fraudat nimic. Urmează sa discut cu un avocat si sa ii dam in judecata. Mai are rost sa fac si reclamație la ONJN?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001
Ai respectat intocmai TC? Știu că îs multe pagini, dar...
Nu ai primit vreun mesaj cu motivul închiderii contului?

#3
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Arata-ne si noua poza cu castigul. Pe ce miza jucai ? Cum se numeste aparatul la care ai castigat ? sa ne incercam si noi norocul.

#4
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Am primit si răspuns între timp. Asociere între acest cont si alt cont. Se refera probabil la fostul contului soțului meu. Si el a avut si a dat autoexcludere de câteva luni. Pai se poate asa ceva? Eu nu am depus cu cardul lui,sunt o alta persoana nici nu știam pana acum la ce cazinouri a tot avut el conturi.

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,991
  • Înscris: 07.11.2006

 Ionela2193, on 20 decembrie 2022 - 13:25, said:

Am primit si răspuns între timp. Asociere între acest cont si alt cont. Se refera probabil la fostul contului soțului meu. Si el a avut si a dat autoexcludere de câteva luni. Pai se poate asa ceva? Eu nu am depus cu cardul lui,sunt o alta persoana nici nu știam pana acum la ce cazinouri a tot avut el conturi.

Voi in viata de cuplu nu discutati despre viata voastra petrecuta impreuna?

#6
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Tu știai ca ai voie un singur cont pe gospodărie? Daca spre exemplu se juca fratele tău cu ceva timp in urma si acum te jucai tu iti convenea sa nu iti dea banii? Sa nu mai zic ca am bagat destul pana am ajuns sa fac suma de 55000 lei. Și desigur ca nu am stat sa il întreb la ce cazinouri sa jucat el, pentru ca nu are logica, suntem 2 persoane diferite cu cnp diferit si asa mai departe

#7
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 18.08.2021
Poate asa invatati ca nimeni nu da nimic, gratis, nici macar daca castigi la Loto. Si acolo platesti impozit si TVA la castig. Daca casa de pariuri se poate agata de orice fir de par sa iti refuze castigul, 200% ca o va face. Ca doar nu vor iesi ei in pirdere, nu?  Pe principiul nu ai tu bani sa-i dai in judecata, daca joci la pariuri. Get a job and forget about gambling...

#8
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,140
  • Înscris: 15.05.2008
Pai nu e dubla masura la muistii astia,daca faci mai multe conturi si depui este kosher,daca dintr-o eroare a sistemului iti scapa un castig,hopa ca avem conditii,ar merge si o reclamatie,de ce ti s-a permis depunerea daca o gasit asociere?

#9
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 Ionela2193, on 20 decembrie 2022 - 12:04, said:

am reușit sa câștig suma de 55000 lei
Câștigul fără muncă se duce-ntotdeauna pe... Apa Sâmbetei.

#10
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Ieri m-au sunat pentru verificare si mi-au zis ca totul e in regula si ca se poate retrage si juca, la fel si chat am si prin cu conversația. După brusc au blocat contul, pai cum vine asta? Si inca o data, contului soțului era verificat si pe urma și-a dat autoexcludere (nu mai putea accesa contul)

#11
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Ultimul lor mail:

Bună ziua,
Precum ați fost notificat și în corespondența anterioră contul dumneavoastră de joc a fost închis pentru încălcarea Termenilor și Condițiilor platformei online, accesibilă prin intermediul website-ului www.winner.ro. Menționăm ca decizia de închidere este definitivă și irevocabilă. Prin accepatarea Termenilor și Condițiilor, considerăm că ați luat la cunoștință dispozițiile prevăzute în cuprinsul acestora.

Suntem de părere că activitatea de jocuri de noroc este reglementată legal în spriritul participării la joc cu moderație și are ca scop divertismentul personal. Nu încurajăm sub nicio formă acțiunile frauduloase și încercăm să stopăm orice intenție de acest fel.

Pe fondul celor menționate în corespondențele anteriore, apreciem că s-a acționat cu respectarea dispozițiilor legale și regulamentare, iar acuzațiile dumneavoastră sunt nefondate. Vă reamintim că toate informațile privind utilizarea contului de joc în scopuri frauduloase au fost transmise și către Oficiul Național pentru Jocuri de Noroc.

În concluzie, având în vedere faptul că în prezent, între Organizator și dumneavoastră nu mai există o legătură contractuală care să ne oblige să răspundem solicitărilor, vă aducem la cunoștință ca din acest moment nu vom mai da curs niciunui fel de corespondență cu dumneavoastră și vă somăm să nu ne mai timiteți e-mail-uri sau orice alt tip de mesaje.

Toate cele bune!

Echipa Winner

#12
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Ce scrie in T&C in legatura cu household accounts?

#13
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,524
  • Înscris: 01.08.2006
https://h6v9r7t5.sta... Conditions.pdf
Organizatorul permite înregistrarea și operarea unui singur cont de joc pentru o adresă IP unică
și/sau o adresă de domiciliu/gospodărie unică și/sau dispozitiv de conectare unic și/sau adresă de email
unică și/sau număr de cont/card bancar unic. În cazul în care Organizatorul descoperă utilizarea unei
adrese IP și/sau adrese de domiciliu/gospodării și/sau dispozitiv de conectare și/sau adrese de email și/sau
număr de cont/card bancar comune mai multor conturi de joc sau alte indicii în sensul utilizării unui cont
de joc de către orice altă persoană decât titularul contului, Organizatorul își rezervă dreptul de a aplica
prevederile prevăzute în capitolul 24 din prezentele Termene și Condiții (Suspendare și Închidere).

Asadar, un singur jucator pe adresa :)). Daca sunteti 2 in casa, mai bine va schimbati adresa din buletin.

#14
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
E buna gaselnita cu sotia, chiar daca e o minciuna gogonata si evidenta, pentru ca e una imposibil de dovedit, deci bravo pentru inventivitate. Ar trebui sa incerci sa ii dai in judecata, pentru ca nu a fost o problema cu IP-ul cand a fost vorba sa iti ia banii, ci doar cand e vorba de dat inapoi.

#15
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Poti sa joci online poker la aceeasi masa cu prietenii? Sigur, fara sa stie casa (VPN, provideri diferiti etc.). S-o invat si eu pe nevasta-mea...
P.S. Asta daca as fi jucat - vreodata - pe bani.

 Bob493, on 20 decembrie 2022 - 14:22, said:

Ar trebui sa incerci sa ii dai in judecata, pentru ca nu a fost o problema cu IP-ul cand a fost vorba sa iti ia banii, ci doar cand e vorba de dat inapoi.
Nu dupa IP (usor de fentat) i-au gasit.

Edited by __Dan__, 20 December 2022 - 14:34.


#16
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Merită mers mai departe cu un avocat. Esența acelei reguli din t&c pare a fi prevenirea fraudei - ori în cazul tău, dacă povestea cu soțul e adevărată, nu ține. De văzut dacă se poate merge în instanță.

#17
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019

 britneysbitch, on 20 decembrie 2022 - 14:37, said:

Merită mers mai departe cu un avocat. Esența acelei reguli din t&c pare a fi prevenirea fraudei - ori în cazul tău, dacă povestea cu soțul e adevărată, nu ține. De văzut dacă se poate merge în instanță.
Sa mergi in instanta (contra unei firme inscrise in Malta) cand disclaimerul lor specifica ca nu e permis decat un cont pentru o adresa de buletin? Daca aia au aprobat retragerea in prima faza, au facut-o ca primarii (sau muncea un bot atunci). Da' - la multi bani - exista si supervizori.

Edited by __Dan__, 20 December 2022 - 14:54.


#18
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 __Dan__, on 20 decembrie 2022 - 14:52, said:

Sa mergi in instanta (contra unei firme inscrise in Malta) cand disclaimerul lor specifica ca nu e permis decat un cont pentru o adresa de buletin? Daca aia au aprobat retragerea in prima faza, au facut-o ca primarii (sau muncea un bot atunci). Da' - la multi bani - exista si supervizori.

Evident ca sa mearga, pentru ca atata timp cat doar a pierdut, nu i-a suspendat nimeni contul. Probabil isi mai putea deschide vreo alte 10. Problema a aparut doar cand a castigat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate