Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Winner NU PLATESTE SUMA de 55000 lei

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Regula e aiurea, dar o vad la toate casele si cred ca e acceptata de ONJN.

Astia de la winner.ro sunt oricum de cacat din ce vad, m-am uitat peste conditiile bonusului lor de nou veniti:
Valoarea maximă care poate contribui la rulaj va fi 100% din valoarea bonusului, per pariu, dar nu mai mult de 100 lei. Depășirea procentului stabilit, poate duce la limitarea valorii contribuției la rulaj, anularea bonusului, confiscarea sumelor câștigate pe parcursul rulajului acestui bonus, și chiar la închiderea contului.

Discuta cu un avocat, cine stie.

#38
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Ba, voi sunteti turci si tatari. Aia iti interzic sa intri cu 100 de conturi pe adresa, nu se obliga insa si pe ei insisi sa te respringa la orice incercare de joc de pe un cont deschis gresit, nerespectand termenii. Acea conditie este pentru fra... aaa...clienti, nu pentru firma. Firma nu se obliga nicaieri ca opreste din joc si restutuie sumele jucate clientilor cu mai multe conturi pe adresa. Voi nu sunteti cu tiglele pe casa care o trimiteti in proces pe sotia omului. Bine, asta daca va fi de acord, ca sotia probabil nici nu a aflat inca si foarte posibil sa nu fie de acord sa joace rolul de pacanitoare in instanta, ba mai mult, sa-i dea si 55k palme-n cap la sot daca afla.

Edited by Cyanid3, 20 December 2022 - 17:50.


#39
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postbai3tzash, on 20 decembrie 2022 - 14:11, said:

https://h6v9r7t5.sta... Conditions.pdf
Organizatorul permite înregistrarea și operarea unui singur cont de joc pentru o adresă IP unică
și/sau o adresă de domiciliu/gospodărie unică și/sau dispozitiv de conectare unic și/sau adresă de email
unică și/sau număr de cont/card bancar unic. În cazul în care Organizatorul descoperă utilizarea unei
adrese IP și/sau adrese de domiciliu/gospodării și/sau dispozitiv de conectare și/sau adrese de email și/sau
număr de cont/card bancar comune mai multor conturi de joc sau alte indicii în sensul utilizării unui cont
de joc de către orice altă persoană decât titularul contului, Organizatorul își rezervă dreptul de a aplica
prevederile prevăzute în capitolul 24 din prezentele Termene și Condiții (Suspendare și Închidere).

Asadar, un singur jucator pe adresa :)). Daca sunteti 2 in casa, mai bine va schimbati adresa din buletin.
te citez pe tine ca e mai usor decat sa stau sa rascolesc. :arigato:

asadar, operatorul permite dar nu se asigura.. lol.
adica ai datele, le colectezi activ cu blessing-ul utilizatorului, dar n-ai scris si tu un algoritm de verificare ca au fost complicati aia pentru ce draci fac ei acolo.
cand te lupti cu "frauda", sau vrei sa te asiguri ca intr-adevar lucrurile se intampla in termenii si conditiile dorite, iti pui gardurile de care ai nevoie. avand seturile de date nu jumai ca pot determina daca exista utilizatori multipli pentru toate criteriile alea idioate, dar ii pot opri sa-si creze cont de cand le trece prin minte o asemenea gidusie...
articolul asta e o gluma sinistra.

#40
gratzi858

gratzi858

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 06.09.2021
Regula cu conturi multiple ar avea logica la poker daca intra 2 care se cunosc in acelasi joc practic isi cunosc cartile si au sanse mai mari de castig.Dar mi se pare f greu de verificat daca 2 nu comunica intre ei ca pot fi 2 de la adrese dif care vb pe whatsapp..
La slots nu cred ca conteaza ca nu se joaca cu mai multi la masa ca la poker nu?

#41
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 18.11.2021
las, mai bine asa, sa castigi si sa nu-ti primesti banii pe net, decat sa castigi si sa nu-ti primesti banii intr-un cazinou fizic, unde ca bonus mai primesti si un sut in fund

Edited by jumperishere, 20 December 2022 - 19:01.


#42
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 17.07.2018

View PostCyanid3, on 20 decembrie 2022 - 17:49, said:

Ba, voi sunteti turci si tatari. Aia iti interzic sa intri cu 100 de conturi pe adresa, nu se obliga insa si pe ei insisi sa te respringa la orice incercare de joc de pe un cont deschis gresit, nerespectand termenii. Acea conditie este pentru fra... aaa...clienti, nu pentru firma. Firma nu se obliga nicaieri ca opreste din joc si restutuie sumele jucate clientilor cu mai multe conturi pe adresa. Voi nu sunteti cu tiglele pe casa care o trimiteti in proces pe sotia omului. Bine, asta daca va fi de acord, ca sotia probabil nici nu a aflat inca si foarte posibil sa nu fie de acord sa joace rolul de pacanitoare in instanta, ba mai mult, sa-i dea si 55k palme-n cap la sot daca afla.

Ai explicat foarte bine o clauza abuziva.
Sunt curios ANPC ce parere are de asta . Adica doar drepturi din partea firmei de pariuri , dar obligatii nema .
Legal firma de pariuri trebuie sa balanseze drepturile si obligatiile , la fel ca orice alt furnizor de servicii, nu sa isi faca de cap prin piata sau sa trateze legile ca pe tarlaua lor.

Personal, eu cred ca exista un caz(civil) , in sensul ca daca refuza sa plateasca castigul , atunci prestatorul de servicii sa fie nevoit sa dea banii depusi inapoi.
Retinerea banilor castigati , fara returnarea sumelor jucate este clar abuziva .

Si ca sfat . Consulta un avocat BUN.
Cum zicea cineva cunoscut din sistem "Doar 10% sunt avocati ,restul sunt avoca**ti". Bine si tariful lor e pe masura.

Mai este o varianta . Poti sa incerci sa depui o plangere la ANPC prin care sa incerci sa demonstrezi ca refuzul lor de a achita castigul este abuziv si in functie de raspunsul lor poti sa te gandesti daca are rost sa mergi mai departe in justitie.
PS. Daca ANPC ti-ar da castig de cauza atunci cu siguranta si in instanta ai castiga. Probabil nu s-ar mai ajunge la proces.

Edited by g1102, 20 December 2022 - 19:55.


#43
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
Data viitoare, sa te joci pe demo !

#44
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

View Post__Dan__, on 20 decembrie 2022 - 14:37, said:

Poti sa joci online poker la aceeasi masa cu prietenii? Sigur, fara sa stie casa (VPN, provideri diferiti etc.). S-o invat si eu pe nevasta-mea...
P.S. Asta daca as fi jucat - vreodata - pe bani.


Nu dupa IP (usor de fentat) i-au gasit.
Poti dar trebuie sa fii mai fin decat Austria cand s-a votat de Schengen.

Trebuie sa lasi si pe ceilalti sa castige, trebuie sa nu dati fold cand unul din voi o sa castige, etc.
O gramada de lucruri care pot ridica suspiciuni.
Au oameni care ia bani bunicei pe luna sa urmareasca astfel de scheme.

Apoi, dupa ce unul din voi aduna banii, trebuie sa ramaneti si pe la alte mese, eventual mai pierdeti sau castigati.

Daca te limitezi in doar a stii inca o pereche de carti, fara sa joace al doilea, atunci e mai ok.

#45
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Cineva a făcut o sesizare la ei si au trimis următorul răspuns :


Iată răspunsul primit de la Winner:
"Dupa ce am analizat cu departamentele abilitate, am reusit sa identificam factorii care au condus la decizia de inchidere a contului.

In urma verificarilor, s a dovedit faptul ca utilizatorul declarat al contului nu este utilizatorul real, acesta din urma fiind jucator autoexclus pe platforma Winner. In aceasta situatie, am considerat acest comportament ca fiind compulsiv si in neconcordanta cu Termenii si Conditiile de utilizare de pe winner.ro. Inainte de a inchide contul, banii folositi la depunere au fost returnati jucatorului.
Pentru mai multe informatii, trebuie sa se adreseze pe Live Chat sau telefon."



Pai cum vine asta? Ce dovezi au ei in legătură cu asta? Faptul ca a fost folosit același ip?

#46
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Partea buna (pentru ei) este ca nu au nevoie de dovezi ca ai fost tu, nerespectarea regulamentului fiind de ajuns pentru a te incadra in cazul descris de ei. Ai acceptat de la inceput ca folosirea aceluiasi IP e considerata tentativa de frauda.

Si inca ti-au mai returnat si banii depusi, cum e legal, desi vina este complet a ta si nu ai fi meritat, moral vorbind.

#47
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Mottoul oricarei case de pariuri sau pacanele este:
PROSTIA SE PLATESTE!

#48
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
Clientul de unde știe că de pe același ip nu se conectează mai mulți utilizatori?
Dacă folosește o rețea wifi cu zeci de utilizatori...
Sau se conectează de pe un PC care e folosit de mai multe persoane succesiv.

#49
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

View PostMizu, on 20 decembrie 2022 - 17:38, said:

Discuta cu un avocat, cine stie.
vin sărbătorile și are  nevoie avocatul de bani.ăla-i prost să zică nu?taie chitanța,plătești iar peste 2 ani ești mai sărac

#50
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Problema e că și-a autoexclus celălalt cont când "soția" a câștigat, deci știa foarte bine regulile jocului.

În fine, clauza e clar abuzivă și ar merge cred să lupți măcar pentru restituirea banilor depuși.

#51
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Soțul are celalte cont autoexclus de minim 2 luni. Nu exista cont activ la ei cand m-am jucat eu.

#52
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 17.07.2018

View PostIonela2193, on 21 decembrie 2022 - 00:04, said:

Cineva a făcut o sesizare la ei si au trimis următorul răspuns :


Iată răspunsul primit de la Winner:
"Dupa ce am analizat cu departamentele abilitate, am reusit sa identificam factorii care au condus la decizia de inchidere a contului.

In urma verificarilor, s a dovedit faptul ca utilizatorul declarat al contului nu este utilizatorul real, acesta din urma fiind jucator autoexclus pe platforma Winner. In aceasta situatie, am considerat acest comportament ca fiind compulsiv si in neconcordanta cu Termenii si Conditiile de utilizare de pe winner.ro. Inainte de a inchide contul, banii folositi la depunere au fost returnati jucatorului.
Pentru mai multe informatii, trebuie sa se adreseze pe Live Chat sau telefon."



Pai cum vine asta? Ce dovezi au ei in legătură cu asta? Faptul ca a fost folosit același ip?

Dacă ți-au returnat banii depusi, poți sa uiți de orice acțiune. Nu mai poate fi vorba de abuz.

#53
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Nu a fost returnat nimic. Nu uit de nimic, am vorbit deja cu 2 avocațI. SE PARE CĂ NU RĂMÂNE AȘA. Stiu când greșesc, aici nu am greșit cu nimic, contul soțului fiind închis (autoexclus pe o perioada de 3 ani) cu 2 luni înainte sa castig eu.

#54
Ionela2193

Ionela2193

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.12.2022
Nu am primit nici acum răspuns de la ONJN. Sâmbăta se împlinesc 30 de zile. Daca nu îmi răspund pana luni seara trece mai departe. Va țin la curent

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate