Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ieșită de curând din relatie

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#19
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 29.10.2014
Stiu de cineva care a iesit dintr-o relatie lunga de nu stiu cati ani si care in 3 luni de zile era casatorita si insarcinata cu altcineva.

Vrei sa o cuceresti? Zii ca tot ce ai visat vreodata e sa ai un copil. Fie ai dat peste una din cele 1%, fie o sa sara pe tine ca nici nu o sa stie cum il chema pe fraierul anterior.

#20
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,792
  • Înscris: 12.01.2018

View PostRedDev, on 14 octombrie 2022 - 08:46, said:

Pe scurt:
. Nu o sa auzi vreodata o femeie ca invata sa faca sex mai bun, sa aiba orgasme mai puternice,
dacă n-ai întâlnit-o tu nu înseamnă că nu există.eu am avut o așa profesoară drept că eu aveam 22 și ea 35.dar n-o uit

sunt mai rare într-adevăr

Edited by EMPP, 14 October 2022 - 09:20.


#21
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View Postmedelin992, on 14 octombrie 2022 - 08:59, said:

PS: daca-si vorbeste fostul de rau...fugi. Asa o sa te vorbeasca si pe tine la un moment dat.


Asta e evident. Clar ca si pe el il va vorbi la fel la un moment dat. :)  cel mai bine e sa taca fiecare din gura.

#22
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,490
  • Înscris: 17.04.2006
Sexati-va si atmosfera se destinde. Pe urma vei vedea totul mai clar.

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,399
  • Înscris: 01.12.2001
@initiator
nus daca vei mai raspunde pe acst topic, dar sa stii ca si varsta ta conteaza.
Nu e la fel la 18, 30, 40 sau 50 de ani
Vei primi aici zeci de sfaturi, nici nu cred ca le vei citi vreodata

#24
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Boss, ai ceva probleme de abordare daca te intalnesti o data cu o gagica de pe Tinder si vrei relatie serioasa din prima, dar vrei s-o si pupi. Posted Image

Aia cu relatia serioasa vine de la sine, nu o planifici ca pe mersul la coafor.

#25
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,936
  • Înscris: 29.10.2014
Da, afla mai intai daca e nebuna. Fa-ti o lista de DA-uri si NU-uri si spune-i: Imi place de tine, dar trebuie sa ma asigur ca esti sanatoasa la cap.

#26
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
daca din primul date ai adus vorba despre relatii si mai si voiai sa o saruti ti-ai ratat cariera, trebuia sa joci in filmele romantice de la hollywood... ca in realitate nu prea merge asa, primele date-uri sunt pt a cunoaste persoana, nu pentru a-ti sorti deja viata. las-o si pe ea sa mai simta chestii, nu forta lucrurile.

#27
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,612
  • Înscris: 10.04.2009
e invers, ai citit gresit

daca deja a adus vorba de fostul de la prima intalnire... e clar ca inca traieste cu amintirea lui...

am stat si eu cu o tipa de genul dar 5 luni au fost suficiente... mai mult nu am rezistat

Edited by beavis03, 14 October 2022 - 10:58.


#28
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
Nimeni de aici nu stie ce-i in capul ei si tind sa cred ca nici tu.
Acum treaba e in felul urmator - la prima sau primele intalniri, daca ne place cat de cat persoana, ne comportam frumos si spunem ce vrea sa auda.
De asta e bine ca la primele intalniri sa nu iei de bun tot ce auzi. Nu zic sa fii Toma necredinciosul si sa te indoiesti de orice, dar nici sa crezi tot.

La 32 de ani am incheiat o relatie lunga si, neplacandu-mi prea mult singuratatea, am cautat altceva. Tot netul era baza. Am avut cateva tentative, dar de 3 ori am patit la indigo - cunoscut, placut (mai ales eu), am auzit ca avem cam aceleasi scopuri de viitor. Toate erau in aceeasi situatie, iesite din relatie de cateva luni bune, fara niciun gand de impacare, vai niciodata.
Rezultat - s-au intors la fostii in scurt timp. Iar despartirea de fapt nu era de acum 6 luni, cum auzisem, ci de fapt erau 2 saptamani. Intr-un caz, chiar "fostul" saracul nici nu aflase ca-s despartiti.
Acuma ca sunt eu urat sau n-am prestat bine, nu stiu daca o fi cazul. Dar de prea multe ori am auzit "bine ca am scapat de boul/vaca aia" si apoi intr-o saptamana impacare si dragoste mare (vorbesc de auzit la general).

Si mai este ceva ce trebuie sa intelegi - e o oarecare sansa sa nu fii singurul pretendent. La cum scrii, probabil tu nu ai de gand sa mai cauti pe Tinder sau prin alte parti (ceea ce din punctul meu de vedere e OK) dar trebuie sa intelegi ca nu e obligatoriu ca ea sa faca la fel. Pe Tinder mai sunt barbati, mai are conversatii, poate iese la o cafea, poate ii place mai mult de altul. Daca se intampla asa, nu o sa-ti dea explicatii.

Quote

- Cum gestionezi o astfel de situatie incat sa nu fii nici prea disperat, nici prea indiferent? Pentru ca nu am dau seama daca contextul asta e favorabil implicarii sau ramanerii oarecum in stand by.
In teorie, simplu. In prima faza a interactiunii, barbatul e cel cu initiativa (de obicei). Vorbesti cu ea, initiezi conversatii, dar ai grija sa nu scrii romane in timp ce ea raspunde cu " Posted Image " si " k " la jumatate de ora. Si nu lungi conversatiile pe net prea mult. Tot fata in fata se clarifica treburile. Asa ca o inviti la o maslina, un film, o plimbare. La fel, nu insistent, dar daca vezi ca te refuza de 2-3 ori si intotdeauna are treaba, de obicei concluzia e ca nu e interesata si aia e.
Cand doresti sa petreci timp cu un om si nu ai un program super incarcat, 2 servicii, naveta, copii acasa, se gaseste timp. Cand nu vrei, se gasesc scuze.

Quote

- Cum sparg „bariera” din a o aduce din trecut (teama de implicare, de a nu fi cumva ranita) cat mai aproape de prezent-viitor (adica eu)?
Eu nu contest e ca e greu sa intri intr-o relatie dupa ce ai iesit din alta. Dar iti zic doar atat. Cand o femeie mi-a zis "nu sunt pregatita de o relatie" "nu pot sa ma implic" "mi-e teama sa nu fiu ranita" asta se traducea prin "nu-mi placi". E bine sa fii empatic si gentleman, dar nu sari calul.
Nu mai analiza si rasanaliza si nu-ti mai face scenarii. Fii natural. Si, desi nu-ti doresc, invata sa nu-ti pierzi timpul atunci cand nu merita. Aici nu se stie inca daca merita sau nu. Dar treaba asta cu bariere si spart si frici de implicare sa-ti iasa din gandire, repet, nu zic ca n-o fi si asa uneori, dar de cele mai multe ori sunt pretexte pentru ca nu e atractia reciproca sau barbatul/femeia respectiva cauta in paralel altceva. Iar cine ia de bune asemenea vorbe risca sa ramana umarul de plans si mantaua de vreme rea.

Edited by ambr0zie, 14 October 2022 - 11:57.


#29
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,124
  • Înscris: 03.12.2005
ati fost la prima intalnire cand ai vrut sa o saruti sau nu inteleg eu bine ?

daca da, aici poate te-ai cam grabit tu dar nu-i nici un dezastru daca ti-a spus ca vrea sa va mai vedeti.

mai iesiti de vreo 2 ori si apoi incerca iar. daca nici dupa a 3a intalnire nu te saruta vezi-ti de drum.

Edited by takillya, 14 October 2022 - 12:01.


#30
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.06.2010

View PostEv_eee, on 14 octombrie 2022 - 09:06, said:

Credeam că doar femeile (tute) s cu d astea! Posted Image
De ce? Aha, nu-i la "Fun", e la "Girls at play"... Dp meu dv e cel mai rapid si la obiect test. Omu' nostru are scrupule, nu vrea s-o intrebe direct, vrea sa o menajeze si sa se menajeze. Cat despre varianta inversa am avut parte de cateva capcane d'astea, cand nu exista Tinder, cand toate erau live nu online.

#31
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Posttakillya, on 14 octombrie 2022 - 12:01, said:


thumbs up pentru citatul din semnatura :))))))))
d-asta sunt pe forum, pentru astfel de perle :)

#32
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,259
  • Înscris: 05.06.2002
du-o si tu la un club unde se danseaza. cauta sa te apropii fizic ceva mai mult de ea inante de a da sa o saruti (atingerile sunt f. importante si nu ma refer la pus mana pe partile intime). daca toata seara ati stat la 2m unul de altul si apoi dintr-o data dai sa o saruti e cam ciudat. obisnuieste-o inainte cu prezenta ta in spatiul ei personal.

#33
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,731
  • Înscris: 21.03.2020

View PostRedDev, on 14 octombrie 2022 - 10:37, said:

Da, afla mai intai daca e nebuna. Fa-ti o lista de DA-uri si NU-uri si spune-i: Imi place de tine, dar trebuie sa ma asigur ca esti sanatoasa la cap.
Cum afli asta daca nu esti psiholog? Exista un test?

#34
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Acorda relatiei niste timp. Stai o luna, 2 luni, vezi care-i situatia dupa asta si tragi o concluzie. Fiecare avem bagajul nostru emotional, cu bune, cu rele. Daca relatia are perspective dupa 1-2 luni, atunci continui. Daca nu, nu.
Chestiile astea merg natural, nu e vreo reteta, dar trebuie sa observi anumite lucruri si daca nu-ti convine, mai bine las-o in pace, daca nu exista consens.

Cat despre chestiunile mia fizice: eu mai degraba mi-as pune increderea ca are o atractie pentru mine dupa o intalnire normala, plimbare, cina, etc, decat dupa o iesire in club, unde a vazut destui alti barbati si poate i s-a trezit interesul de la altceva. Daca vrea sa te sarute, te saruta oriunde, nu trebuie situatii speciale, unde i se urca hormonii la cap.

#35
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,555
  • Înscris: 16.03.2007
te invata bebe sexologul ce sa faci

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MmJDL6mpQ7Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by laffin, 14 October 2022 - 13:18.


#36
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Spui ca vrei o relatie serioasa (sau cel putini asa lasi sa se inteleaga) si apoi te panichezi ca nu a vrut sa te sarute de la prima intalnire?

Nu trebuie sa faci nimic special. Daca si tu te-ai simtit bine cu ea, atunci puteti sa mai iesiti de 2-3-5 ori si vedeti ce se intampla mai departe.
Daca tu de fapt te-ai gandit toata seara numai la cum ai vrea sa faceti sex, atunci pare ca ceri doar sfaturi despre cum sa o pacalesti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate