Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

Statie CB Avanti Guarda - ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
daemonus

daemonus

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 06.05.2008
Salutare !

Acum doua saptamani am achizitionat o statie CB, anume Avanti Guarda. Am instalat-o pe masina (suport 1-DIN), am inceput sa o personalizez pentru nevoile si gustul meu. Nu am apucat sa o testez "in teren" cum se spune, pentru ca am resetat-o si nu mai "vede" frecventa potrivita (27Mhz), doar 28 si 29 Mhz.
O fi vreo combinatie ceva de taste care o pot aduce inapoi "pe calea ce dreapta" ?
Am vazut in partea din spate o mufa micro-USB pentru programarea statiei, dar nu am reusit sa gasesc software-ul. Site-ul producatorului este complet inutil, si oricat am cautat nu am reusit sa gasesc.
Poate ma puteti ajuta si pe mine sa-i dau de cap, ca azi am plecat la drum cu vechea statie CB Storm Defender, care ma umple de nervi pentru ca receptia lasa de dorit, mereu stau cu degetele pe squelch.
Multumesc anticipat.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 30.08.2006
E la fel si la Avanti Guarda
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5b9a8Q92PaY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
mishu_bz

mishu_bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 20.06.2014
Traiasca google, ca azi face 23 de ani de la infiintare, cat si prietenul lui youtube.

#4
daemonus

daemonus

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 06.05.2008

 Leo2006, on 26 septembrie 2021 - 23:01, said:

E la fel si la Avanti Guarda
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5b9a8Q92PaY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Multumesc, a functionat.
@mishu_bz citez un clasic "ai fi putut fi de folos, daca nu ai fi fost inutil'. Colegul de mai sus a catadicsit sa raspunda prompt si eficient,  in vreme ce tu ai preferat sa fii flegmatic. Nu asta este scopul unui forum.
Va multumesc tuturor, se poate inchide acest topic !

#5
mishu_bz

mishu_bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 20.06.2014
Traiasca cenzura care sterge comentariile

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate