Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Vodafone România scumpește abonamentele de telefonie mobilă

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
382 replies to this topic

#163
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Am depus cererea de portare in digi a unui abonament iar al doilea abonament sa fie trecut pe prepay, pentru situatii de ajung pe undeva si nu am semnal la ceilalti.

#164
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Del

Edited by rMembruAnonimescu, 02 March 2023 - 13:30.


#165
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022
Eu am ab smart 15 redus la 7.5 euro fara telefon achiziționat de la ei contractat de black friday și nu am primit până acum nici un sms precum ca mi-se scumpește abonamentul.

#166
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Am WOW3 (2.83 EUR) am fost notificat ca voi trece la RED15 (5.5 EUR)

Cred ca renunț...

#167
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Fac și ăștia de la voda, fix ca aia de la oro intr-o privința. Deci pentru Red-ul meu 15 la 7 euro, trebuie bani în plus ca să îmi asigure aceeași calitate, ca au crescut costuri etc, dar ala care vine acum în rețea, primește Red 15 la 6 euro. Acolo asigura aceeași calitate chiar cu mai putini bani :lol: Sau e o subvenție încrucișata, cu banii de la mine, ii asigura calitatea clientului nou? :D

#168
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
Ceva de genul ăsta am pățit și eu la câteva luni după ce obținusem Red 9 la 2 Euro.
S-au gândit ei să mă treacă la Red 15 la 5.5 Euro. De data asta nu mai anulez portarea. M-am saturat de incompetență și nesimțirea lor! Acum, mă spamează, în mod repetat, pe toate numerele cu mesajul

Quote

Abonament la 2E national, gratuit in primele 3   luni, cu minute nationale nelimitate, 125 GB de internet cu viteza 5G fara perioada contractuala sau  oferta de 3  euro cu toate  beneficiile nelimitate . Anuleaza cererea de portare si beneficiaza de oferta pe toate numerele de pe cont .  Pentru alte oferte apeleaza 0372xxxxxx intre 9:00-18:00. Vodafone
.

S-au lăcomit și acum o să duc la capăt portarea tuturor numerelor! :)

Nici plătit nu vreau să mai am de-a face cu Vodafone!

Dacă nici la Orange nu va fi ok, desființez abonamentele și rămân exclusiv pe Digi. Oricum erau numere de backup.

Trebuie să nu ai nicio altă alternativă sau să fii masochist ca să rămâi la incompetenții și lacomii ăștia!

#169
icename

icename

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 12.02.2005
Si la Orange au marit abonamentele, plec si eu de acolo, vino tu in locul meu si eu ma portez la Voda in locul tau.

#170
r_ionescu

r_ionescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 07.07.2010
No problem!
Dacă e tot prost, rămân doar cu Digi. De hoții/incompetenții de la Vodafone m-am saturat cu vârf și îndesat!

Măcar la Orange, vitezele sunt net superioare! Voi vedea ce va fi și cu Orange!

Nu poți să vii să schimbi contractul la nici 6 luni de la ultima negociere, cum face Vodafone!

La 2 Euro pe abonament, cu 125 GB (mai mereu neconsumați) era acceptabil semnalul mediocru pentru un număr de backup. Mai mult nu merită și nu e OK să  mărească prețul la nici 6 luni.
Feriți-vă de Vodafone, părerea mea!

Roaming-ul, altă glumă proastă!

#171
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Ma distreaza ca data la care o sa se faca la mine portarea este 6, adica luni, si nu mai au cum sa ma sune astia sa renunt la portare, ca sambata si duminica nu lucreaza nimeni la comercial Posted Image Posted Image

#172
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 08.09.2006

View Postbroris, on 02 martie 2023 - 22:00, said:

Fac și ăștia de la voda, fix ca aia de la oro intr-o privința. Deci pentru Red-ul meu 15 la 7 euro, trebuie bani în plus ca să îmi asigure aceeași calitate, ca au crescut costuri etc, dar ala care vine acum în rețea, primește Red 15 la 6 euro. Acolo asigura aceeași calitate chiar cu mai putini bani Posted Image Sau e o subvenție încrucișata, cu banii de la mine, ii asigura calitatea clientului nou? Posted Image

Aberații pe banda rulantă, dacă cu aceasta mentalitate cred ca își vor păstra clientii se Înșeală amarnic, tot mai mulți vor îngroșa concurenta

#173
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Acu' hai sa fim sinceri, unii dintre noi avem abonamente facute in plus ca sa ne luam telefon. Astea clar se vor inchide sau vor fi trecute pe prepay. Cei care nu au decat un singur abonament e clar ca daca nu vor sa plateasca mai mult vor beneficia de ofertele de portare de la ceilalti care sunt cel putin la fel de bune ca pretul pe care il avea pana in prezent utilizatorul. Se scumpeste la Vodafone, te cari la Orange sau la Digi. Scumpesc si astia, te cari inapoi la vodafone, pe o oferta de portare adica pe bani mai putini decat ai platit la Voda la inceput. Daca esti dispus sa te plimbi intre operatori si sa nu iei telefon la abonament nu pierzi nimic.

#174
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Azi s-a facut portarea pe Digi, si m-a sunat o domnisorica in legatura cu al doilea abonament, ca de ce vreau sa il trec pe cartela prepay.

eu - pai fiindca nu sunt de acord cu marirea abonamentului si cu modificarea clauzelor contractuale.
ea - da, dar eu pot sa va ofer abonamentul pe care il aveti de 15 euro la 6 euro.
eu - va multumesc pentru oferta, doresc in continuare trecerea abonamentului pe cartela prepay
ea - pai de ce, ca tocmai v-am anulat marirea abonamentului si v-am facut si reducere
eu - pentru ca in afara de marirea abonamentului se schimba si clauzele contractuale
ea- pai da, dar eu v-am facut reducere la 6 euro si raman aceleasi beneficii
eu - am inteles, si va multumesc pentru oferta, dar daca o accept la anul se va scumpi din nou si la fel in fiecare an, peste 5 ani o sa platesc 16 euro. va rog sa inchidem contractul si sa trecem numarul pe cartela prepay
ea - dar nu vreti sa va trec pe un abonament de 3 euro? ar fi mai ieftin decat daca ati incarca prepay in fiecare luna si e pacat si nu pierdeti nici vechimea, e pacat de ea
eu - pai la ce ma ajuta pe mine vechimea? fiindca la vodafone, vechimea e un lucru negativ, iti aduce marirea abonamentului in fiecare an si in afara de asta uitati-va si dvs, cu vechimea mea platesc mai mult decat unul care se porteaza in retea. Acela nu consuma resurse? si de la anul nu voi mai putea inchide contractul daca imi mariti abonamentul fiindca sunt de acord cu modificarea clauzei contractuale. Plus ca faceti indexare a valorii abonamentului de 8 % in euro, cand inflatia este calculata in lei in ceea ce priveste Romania.
ea - dar cine v-a zis dvs de 8% ? (credea ca oi fi citit pe vreun forum sau mi-a zis mie Vali de la spalatoria auto)
eu - pai am primit un sms cu un link catre un pdf in care imi era comunicat acest lucru. (ii recitesc paragraful din pdf cu 8%).
ea - bine, o sa trecem atunci numarul pe cartela prepay, va avea loc trecerea peste 30 de zile.

De curiozitate, exista vreun beneficiu pentru faptul ca ai vechime la Vodafone? Ca eu sunt de multi ani la ei si nu stiu sa fi beneficiat de absolut nimic. Iar acum vechimea se pare ca e ceva naspa rau. Iti mareste abonamentul.

#175
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Cum sa nu ai beneficiu pentru vechime? Mariri repetate, plus cei 8% anuali in euro, desi moneda nationala e leul. Bonus pe toata durata contractuala, ai marire la marire, dupa cum bine ai spus - ajungi ca in 5 ani sa platesti 16 euro lunar, pentru servicii in acest moment indoielnice calitativ. Bonus suplimentar, pe langa primul bonus - pentru primii doi ani cat e perioada contractuala obligatorie nu mai poti porta pe motiv ca s-a marit suma lunara, pentru ca ai acceptat din capul locului si contractual faptul ca suma lunara se mareste. Culmea tuturor bonusurilor o reprezinta faptul ca, daca incetezi contractul inainte de perioada minima contractuala, dai inapoi diferenta intre valoarea facturata si cea de lista - de la 6 la 15 euro pe luna. Scrie undeva in Termeni si Conditii Generale.
Uite cate bonsuri ai.
Asa se contruieste o baza sanatoasa de clienti -  cu masuri coercitive si jumatati de adevaruri ca ti-a redus abonamentul lunar la 3 euro.

Edited by tiff, 06 March 2023 - 22:11.


#176
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002
Am primit si eu notificarea faimoasa cu marirea de pret de 1,2 euro(am RED15 redus la 7,5 eur). La Orange imi dau ceva de 15 eur cu 6 eur dar pe Orange Romania Comunications fara posibilitate de e-sim sau number share asa ca mai ramane doar Digi si ma gandesc serios sa ma duc la ei. Pana la urma n-am nimic de pierdut Posted Image

#177
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
La noi telefonia mobila este ingrozitor de ieftina. Mai vreti si calitate in banii astia. Am asa yoxo, 15 lei, telekom 1 euro, vodafone optiune 2 euro, digi vreo 3 euro 🤣 ce preturi sunt astea 🙆‍♀️

#178
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 22.01.2004
Poti sa dai si 50 de euro pe luna pentru un abonament, si 1 euro, nu asta e problema.

Problema e ca se incearca introducerea sistemului de calcul a facturilor asa cum este in UK, si anume Vodafone sa isi rezerve dreptul de a mari anual abonamentul cu cat i se hotaraste ideea (era sa zic ca i se scoala), pe x motive: ca inflatie, ca devalorizare, ca prea multi bani, ca prea putini bani, ca economie, ca dezvoltare, ca cheltuieli, etc. iar noi sa nu mai putem rezilia contractul din cauza cresterii pretului abonamentului.

A doua problema e ca eu daca am vechime platesc MAI MULT decat plateste unul care intra acum in retea. De ce la ala minutul si Mb e mai ieftin decat la mine? De ce Vodafone are preturi diferite in functie de client? Adica eu sunt mai prost ca am stat mai mult in retea si din cauza asta trebuie sa platesc mai mult?

Asa intelege Vodafone sa faca fidelizarea? Cu scumpiri anuale pe care noi ne obligam sa le acceptam dinainte de a fi stabilite?

#179
Leon_bogdan

Leon_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 17.05.2007
Lumea nu intelege ca 1 sau 2 euro in plus pentru fiecare abonament scumpit,  inseamna venituri de peste 20 milioane euro / luna pentru VDF (se apropie de 12 milioane de abonati).
E un calcul simplu. La unii tine, la altii nu (altii se porteaza).

Edited by Leon_bogdan, 07 March 2023 - 13:33.


#180
ibn

ibn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 19.04.2009
Si eu sunt abonat Connex din 1997. In anii 2005 pentru prelungirea contractului mi-au DAT un SE W810i gratis....... Ce vremuri fata de cele actuale. Mi-a venit in toamna SMS-ul buclucas si vrand sa trec la prepay a ramas RED15 la 5 euro de la RED 12 la 8 euro. Am acceptat pentru ca e comparabil cu Optim nelimitat. Mai departe sa vedem ce va fi. Yoxo pandeste dupa colt.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate