Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Vodafone România scumpește abonamentele de telefonie mobilă

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
382 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,833
  • Înscris: 06.11.2018
Vodafone România scumpeşte abonamentele de telefonie mobilă. Ce explicaţie oferă compania

Vodafone România va scumpi începând cu luna august preţul abonamentelor la telefonia mobilă cu aproximativ un euro, cu TVA inclus. Măsura a fost luată pentru a susţine "adoptarea noilor tehnologii de telecomunicatii pe termen lung şi oferirea de beneficii variate". Compania a început deja să notifice clienţii afectaţi de majorarea preţurilor.

Clienţii care nu sunt de acord cu noile preţuri pot renunţa la abonament. Scumpirea nu va afecta şi cartelele pre-pay.

Contactaţi de Economica.net, reprezentanţii Vodafone România au spus că acțiunea de ajustare și aliniere a prețurilor vizează doar anumite tipuri de abonamente. Redăm mai jos integral răspunsul acestora:

„La Vodafone avem o preocupare constantă de a furniza clienților noștri servicii de cea mai bună calitate, cu accent pus în permanență pe experiența oferită acestora. Această preocupare se traduce în investiții constante în performanța și capacitatea rețelei, dar și în noi tehnologii și într-o gamă extinsă de beneficii non-telco pentru utilizatori, prin programul de loialitate.

Acțiunea de ajustare și aliniere a prețurilor vizează anumite tipuri de abonamente, însă, din motive ce țin de strategia comercială a companiei, acestea nu pot fi specificate. Vodafone România analizează permanent dorințele și nevoile utilizatorilor și realizează modificări ale portofoliului de servicii mobile care să răspundă cât mai bine acestor nevoi. Această acțiune nu vizează utilizatorii cartelelor preplătite.”

Ultima scumpire a abonamentelor a fost operată de Vodafone în 2019.

Vodafone România a raportat venituri din servicii de 801 milioane de euro, în anul financiar încheiat la 31 martie 2021, mai mici cu 1,5%, în comparaţie cu perioada similară a anului trecut, în timp ce baza de clienţi a ajuns la 11,1 milioane.

https://www.economic...nia_522381.html

Edited by RealThing, 15 July 2021 - 23:24.
cu rosu nu e cazul ;)


#2
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Păcat ca nu scumpesc și serviciile fixe, ca să scape lumea și de alea.

#3
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 21.10.2009
Sa zicem mersi ca a existat Cosmote(oferta aia cu 2000 minute) si RDS&RCS, care au revolutionat piata.
Altfel, daca stateam dupa Orange(Mobilrom) si Vodafone(Connex) inca aveam abonamente cu 10 euro cu 50 minute nationale incluse. Nu mai zic de internetul prin dial-up de la Romtelecom...

Legat de scumpirea abonamentelor... mai foloseste cineva Vodafone? Daca vrei servicii bune, alegi Orange. Daca vrei ieftineala cu multe beneficii dar viteza mai mica de net, alegi Digi. Pentru servicii scumpe si proaste, alege cu incredere Vodafone!

Edited by lex2010, 15 July 2021 - 23:52.


#4
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
Nu stiu at sunt de buni/nebuni la abonamenta ca eu la prepay ma descurc de minune la pret derizoriu . Oranje e cam la coada.

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postbroris, on 15 iulie 2021 - 23:37, said:

ca să scape lumea și de alea.

View Postlex2010, on 15 iulie 2021 - 23:52, said:

Legat de scumpirea abonamentelor... mai foloseste cineva Vodafone?
Nu! Cum altfel?! Sigur e o constipatie la mijloc.

View PostIceCoolExtreme, on 15 iulie 2021 - 23:17, said:

Vodafone România a raportat venituri din servicii de 801 milioane de euro, în anul financiar încheiat la 31 martie 2021[...]în timp ce baza de clienţi a ajuns la 11,1 milioane.


#6
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Ce abonamente scumpeste mai exact?
In anunt scrie ca nu toate

#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Postlex2010, on 15 iulie 2021 - 23:52, said:

Inseamna ca ai avut Voda mai tarziu. Minutele erau in retea, 10 pe an, maxim 30. Plateam 7 milioane pe luna si cand le-am cerut mai mult, mi-au dat inca 10 minute in retea (purtasem ultima confvorbire in afara tarii si durase 45 minute. Average la vremea aia). Da. Cosmote a schimbat tot. Vodafone, la mai mare. Platim tehnologii de parca sunt ale noastre.

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,808
  • Înscris: 30.08.2006
Pretul la cipuri a crescut, pretul materialelor de constructii a crescut si el, salarii vor toti mai mari , pretul la combustibil a crescut si e mai mare ca inainte de pandemie, leul a ajuns la 5 lei...scumpesc toti acum.

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Nu mai am treabă de mult, de foarte mult timp, cu păduchelnițele" roșii  :roflag:

#10
tenar

tenar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.06.2021
Vodafone nu e compania aia   care facea reclama cu  cu...conasa  Antonia si dro...doctor   Bromania care conducea sub influenta medicamentelor?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GmiGKOjjEXI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c4HVKC7Fb1w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Here we go again! In aprilie m-a mancat pielea sa-mi fac un abonament la ei Red9 cu 5 euro, daca tot era la oferta. Din aprilie, abia zilele trecute mi-au trimis contractul, dupa n mailuri. Si acum fac ce a facut Orange, de parca nu mi-a ajuns cu aia.
Si uite asa incepe alt meci, dupa ce o sa creasca pretul, eu o sa le scriu sa-mi trimita actul aditional cu schimbarea, ei o sa-mi zica ca n-au, ca e schimbare  din sistem, eu o sa-i presez sa-mi scrie ei negru pe alb ca o notificare in factura tine loc de act aditional, ei o sa refuze, eu o sa scriu ANPC, ei o sa revina la abonamentul din contract. Dar am deja textele, doar le bag intr-un fisier text, dau replace la cuvantul Orange cu Vodafone si aia e. Posted Image
Am mai zis si-o sa repet, cu astia nu o sa fie niciodata o relatie contractuala egala, cat timp ei incearca sa te jumuleasca cu orice ocazie, hartiile alea sunt doar asa onorifice, doar in cazul nostru sunt obligatorii. E valabil la toate companiile de servicii.
Apropo de contract, vad ca au strecurat o tampenie:
Attached File  1.jpg   70.73K   201 downloads
Avand in vedere ca contractul e pe durata nelimitata, si acolo scrie clar, "pentru intreaga perioada contractuala", se intelege ca dupa 2 ani, abonamentul e gratis. :) Stiu ca au uitat acolo un cuvant, "obligatorie", dar fiind un contract, daca ar fi pe bune, orice cuvant ar conta.

#12
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Vodafone trebuie sa dea afara echipamentele facute de Huawei, chinezi cu potential care au lasat preturile atat de jos inital incat sa spulbere concurenta. Atunci VDF isi freca mainile, acum are de lucru serios.

Banuiesc ca acum VDF are nevoie de ajutor de la clientii fideli pentru treaba asta. Calitatea serviciilor oferite de VDF nu e f buna iar faptul ca are majoritatea echipamentelor de la Huawei si va trece prin chinurile facerii (ani buni de zile plini de alte probleme ptr clienti) sa le schimbe m-ar face sa ii evit in viitor.

"Vodafone România analizează permanent dorințele și nevoile utilizatorilor și realizează modificări ale portofoliului de servicii mobile care să răspundă cât mai bine acestor nevoi." - totusi sperante sunt Posted Image , dupa rau vine bine.

Edited by SethNY, 16 July 2021 - 05:40.


#13
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Incetati cu postarile la misto si cu offtopicul.
Daca nu aveti nimic de comentat la subiect, move on.

#14
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 17.11.2013

View PostIceCoolExtreme, on 15 iulie 2021 - 23:17, said:

Măsura a fost luată pentru a susţine "adoptarea noilor tehnologii de telecomunicatii pe termen lung şi oferirea de beneficii variate".
Ce texte. Ei nu au fost in stare sa implementeze number share sa folosim Apple Watch cu abonamentul dar adopta noi tehnologii.

#15
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Eu am primit deja SMS . Am doua ab. Unul de 17 euro si unul de redus de la 17 la 13. Pe cel de 13 am primit...

Attached Files



#16
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Pai nu trebuie sa informeze clienții existenți de acest lucru ? Eu nu am primit nici o notificare..

#17
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Nu se scumpesc pentru toata lumea.

#18
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Exact, nu se scumpeste pentru toata lumea. Sunt vizati cei cu abonamente mai mici. Sms-uri primesc abonatii care li se maresc abonamentele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate