Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Vodafone România scumpește abonamentele de telefonie mobilă

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
380 replies to this topic

#145
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Înseamnă că doar la mine merge invers, aveam un abonament RED 9 redus la 6 euro(fără roaming și trafic de vreo 60gb) și acum ma anunță că o să am abonamentul RED 15 redus la 5.5 Euro :))
Sa trăiască Vodafone 😂

#146
ibn

ibn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 19.04.2009
Sunt client Vomafone provenit din Connex din 1997. Iata ca mi-a venit sms-ul buclucas. De la Red12 la 8 euro la Red15 la 10 euro. Asta e magarie pe fata. Alta data pentru prelungirea cu un an a abonamentului mi-au dat un telefon SE w210 parca.  Acum grecul nou venit in fruntea Vmf face la fel ce stie mai bine ca si cel venit la Romtelecom in anii 2002.... SCUMPESTE. La Romtelecom a scumpit convorbirile dupa ora 22 cand ma bucuram si eu de Xnet free.... dial-up.. Asadar consider ca s-a umplut paharul. E suficienta magaria. Drept urmare voi trece la cartela cu libertatea conferita. Sa incaseze mai putin, ca asa merita lacomul.

#147
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Mi se pare mie sau încearcă sa îmbrace scumpirea intr-un fel de reofertare mai nou? A fost asa de la inceput?
Orange și Telekom doar au scumpit, același abonament la bani mai mulți, ăștia încearcă sa ofere și beneficii superioare. Ma gândesc ca încearcă sa evite plecările intr-o măsură mai mare în ultimul timp.

#148
ibn

ibn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 19.04.2009
Gata! Rezolvat! M-au sunat si mi-au propus RED15 la 5 euro. (GB in Roaming proportional cu suma platita). Fiind la fel ca Optim nelimitat am acceptat, dar e cu clauza de scumpire anuala posibila <3%. Om trai si om vedea. Sper sa nu imi scumpeasca de la inceput pe 19 ianuarie asa de bun venit........

#149
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 07.01.2007
Pe 6 decembrie am primit si eu urmatorul SMS

Ne dorim sa iti oferim servicii de cea mai buna calitate pe care sa te poti baza.
Incepand cu Februarie vei avea internet nelimitat, minute & SMS nationale nelimitate si 600 minute internationale,
fara modificarea perioadei minime contractuale, la pretul de 6 EUR/luna TVA inclus.
Detalii complete despre noile tarife si modificarile contractuale pot fi gasite aici: https://myvdf.ro/3UHLOv6, cu mentinerea drepturilor tale. Echipa Vodafone

Eu detin doua abonamente RED 10 cel putin asa vad eu pe telefon in aplicatia My Vodafon ai platesc 5 euro pentru fiecare cu urmatoarele obtiuni
115 GB trafic internet
nelimitat in social media
nelimitat  minute nationale si SMS in retea
499 minute internationale
date roaming 4301 MB

Una peste alta pentru 1 euro in plus primesc inca 100 minute internationale in plus per abonament RED 10,mai detin un abonament WOW 3 (2 euro) si un RED 15 (paradoxal tot 2 euro) la care nu am avut curiozitatea sa vad ce primesc odata cu scumpirea

#150
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Vodafone azi:

Ne dorim sa iti oferim servicii de cea mai buna calitate pe care sa te poti baza. Pentru a ne putea respecta acest angajament, modificam o parte dintre conditiile contractuale aplicabile (valoare abonament, tarife roaming, costul pentru tiparirea facturii, costul pentru reconectarea in caz de neplata, clauza de indexare a pretului sau valoarea serviciului Secure Net) si te informam ca, incepand cu Aprilie, pretul lunar al abonamentului tau va creste cu 1.2 EUR.


Am Red 15 cu 7 euro. Mut numărul la Digi.

#151
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 29.03.2017
minunat ce sa zic
te apuca planmsul cand vezi ca aastia au facut profituri de miliarde si se kk pe ei pentru un euro per abonat

#152
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 22.01.2004
ce mizerie faza cu telefoanele in rate:

Quote

„Clientul poate solicita să achite, în continuare, lunar, ratele rămase, cu excepția cazului în care solicită utilizarea numărului de telefon pe cartelă reîncărcabilă sau portarea în altă rețea.”

Ii arde ca se porteaza oamenii in alte retele

Adica daca nu iti convin clauzele contractuale si vrei sa treci pe cartela sau sa te portezi si ai telefonul luat in rate, trebuie sa achiti toata datoria, nu se mai poate plati in rate pana la achitarea pretului telefonului.

Edited by Alexis, 01 March 2023 - 12:58.


#153
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Macar notifica scumpirea direct, nu ca orange in subsolul facturii cu font de 4.

#154
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 22.01.2004
Daca vrea cineva sa citeasca notificarea completa la care duce link-ul primit in sms, am atasat aici, ca sa nu schimbe baietii pe parcurs pdf-ul:

Attached File  PU Notification Apr - 9MkRcv4k.pdf   187.92K   54 downloads

#155
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

 MembruAnonim, on 01 martie 2023 - 13:19, said:

Macar notifica scumpirea direct, nu ca orange in subsolul facturii cu font de 4.

Drept și asta. Am apreciat informarea clara și transparenta.

#156
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007
De la WOW3(2Euro) la Red15(5.5Euro).
Am depus cerere de reziliere.

Attached Files



#157
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Ce drac' fac astia? Scumpesc la fiecare 3 luni cu 1 euro? Ce baza mai au acum sa scumpeasca ca nu mai tine cu marirea tarifelor la energie sau devalorizarea leului... Ei platesc curentul la 1 leu (TVA inclus) indiferent de consum, pe cand noi, prostimea, platim 1,3 lei daca depasim 255 Kw !

Edited by macette, 01 March 2023 - 15:45.


#158
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,224
  • Înscris: 22.01.2004
Pai din momentul asta ei zic ca pot sa mareasca abonamentele cu 8% pe an fara a fi considerata modificare de factura. deci daca stai 10 ani cu acelasi abonament, ajungi sa il platesti dublu.

#159
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014
.

Edited by DIGI_Helper, 01 March 2023 - 17:41.


#160
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

 Alexis, on 01 martie 2023 - 16:27, said:

Pai din momentul asta ei zic ca pot sa mareasca abonamentele cu 8% pe an
Sigur, numai ca 1.2 euri/luna marire permanenta inseamna mai mult de opt la suta pe an. Plus ca din anul doi e marire la marire.

#161
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.04.2008

 vasy_2007, on 01 martie 2023 - 15:39, said:

De la WOW3(2Euro) la Red15(5.5Euro).
Am depus cerere de reziliere.

Dupa ce ai depus cererea de reziliere nu au venit cu nici o contraoferta?

#162
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007
Până acum… Nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate