Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Audi Q5

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
catalinnegrea1989

catalinnegrea1989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.10.2021
Va salut! Am și eu nevoie de ajutor intr-o problema la un Audi Q5, 2012, 2.0, 177 cai, automat, cod cutie NHD, cu probleme la cutie.
Nu intra in marșarier și nici treptele 2, 4 și 6.
Intra doar 1, 3, 5 și 7.
Masina are 320.000 km și uleiul în cutie este roșu, deși mi s-a transmis ca ar fi trebuit sa fie verde. Masina mi-a fost trimisa din Spania cu problema respectiva, vreau sa o repar și sa o folosesc ca masina de familie.
Apare următorul cod de eroare: P17E00.
Un mecanic la care e masina in prezent a recomandat schimbarea cutiei, motivând ca pot apărea și alte probleme ulterioare dacă încercăm reparatia, dar nu găsesc second-hand.
Aveți idee de unde vine eroarea? Ce ar putea fi? Ce ar însemna reparația?
Eu sunt din Rm. Valcea și băiatul la care e masina e recomandat ca fiind cel mai priceput, lucrând în trecut mai mulți ani la reprezentanta Audi. Nu am găsit în județ vreun service specializat pe cutii automate.
Mulțumesc anticipat pt răspunsuri.

#20
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Masina cu 320 000 km si cutie de viteze stricata...

Daca o repari intr-un service calumea s-ar putea sa ajunga masina la pretul ei real, adica atat cat ar fi costat o masina buna luata de aici.

Edited by razor01, 06 January 2022 - 11:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate