Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 

Eurovision 2021 -Olanda-. A câștigat Italia.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
346 replies to this topic

#55
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Oricare dintre piese ar castiga, tot vom face o figura buna in Olanda.

#56
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Melodia asta a domnitei Loreen seamana cu ceva...

Alcohol you sau Storm (60% / 40%) cred ca sunt in carti, luand in considerare si votul juriului.

#57
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,417
  • Înscris: 04.08.2010
Nu-mi place, dar "Alcohol you" e singura piesă cu adevărat de Eurovision din seara asta. Ar fi cea mai bună alegere.

#58
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
"Alcohol You", este aleasa.
Ce ziceti?

#59
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Totusi, mi se pare lipsa de transparenta... Cum s-a ajuns la votul asta?

#60
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Ce-i drept, si mie mi s-a parut ca piesa asta a cantat-o cel mai bine. Parca a vrut sa iasa asta...

Edited by yanni17, 01 March 2020 - 23:47.


#61
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Asta-i pentru că fata îi emo și preferă piesele depresive.

Edited by sandel1, 01 March 2020 - 23:51.


#62
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cum a votat publicul?

#63
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Cea mai penibila selectie Eurovision de cand ma uit eu la asa ceva (si cred ca le-am bifat aproape pe toate). Totul a plecat de la o idee foarte proasta a TVR (poate isi baga si DNA-ul un ochi pe acolo, ca pute rau), a culminat cu o alegere total netransparenta a interpretei si cu un juriu care a votat pe NV. Sunt curios daca au voitat mai mult de 100 de oameni, ca nici nr de voturi de la televoting nu ne-au aratat... :ciocan: Si, ca sa fie bomboana pe coliva, madmoazel Roxen nici macar n-a catadixit sa ne cante piesa castigatoare, doar a stat in tribuna si s-a privit :wallbash:

Daca am trai intr-o tara normala, toata conducerea TVR plus Liana Stanciu si Dan Manoliu si-ar da demisia de onoare chiar aine. Dar cun suntem inca in Romanica. tare mi-e teama ca tot pe astia ii vom avea si la anul la butoane... :puke:

#64
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nici eu nu ma asteptam sa nu cante piesa castigatoare.

#65
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Multe semne de intrebare legate de selectia de anul asta...

#66
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011

 pufonel, on 01 martie 2020 - 23:58, said:

Cea mai penibila selectie Eurovision de cand ma uit eu la asa ceva (si cred ca le-am bifat aproape pe toate). Totul a plecat de la o idee foarte proasta a TVR (poate isi baga si DNA-ul un ochi pe acolo, ca pute rau), a culminat cu o alegere total netransparenta a interpretei si cu un juriu care a votat pe NV. Sunt curios daca au voitat mai mult de 100 de oameni, ca nici nr de voturi de la televoting nu ne-au aratat... Posted Image Si, ca sa fie bomboana pe coliva, madmoazel Roxen nici macar n-a catadixit sa ne cante piesa castigatoare, doar a stat in tribuna si s-a privit Posted Image

Daca am trai intr-o tara normala, toata conducerea TVR plus Liana Stanciu si Dan Manoliu si-ar da demisia de onoare chiar aine. Dar cun suntem inca in Romanica. tare mi-e teama ca tot pe astia ii vom avea si la anul la butoane... Posted Image
Nu mai sunt supărat pe tine. Ai spus ce m-am gândit și eu. Posted Image

#67
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007

 pufonel, on 01 martie 2020 - 23:58, said:

Cea mai penibila selectie Eurovision de cand ma uit eu la asa ceva (si cred ca le-am bifat aproape pe toate).
Mai penibila ca in 2019 nu are cum sa fie.

#68
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Se mai intampla sa fim si de acord cateodata :D Oricum, sa stii ca eu nu m-am suparat pe tine, chiar daca am avut pareri divergente. Pana la urma fiecare poate sa-si spuna opinia, nu trebuie sa ne certam pentru atata lucru.

 dan1980_25, on 02 martie 2020 - 00:13, said:

Mai penibila ca in 2019 nu are cum sa fie.

A fost. Macar anul trecut ai avut de unde alege, chiar daca n-a iesit melodia pe care o dorea majoritatea. In schimb anul asta efectuv n-am avut ce alege, a fost o lalaiala sinistra de la un cap la altul.

#69
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,289
  • Înscris: 06.07.2007
Dar ne vom clasa mai bine. In primii 7. Mai vorbim...
Anul trecut am avut de unde alege dar au ales doi curisti pentru noi si a iesit o pulitura sinistra cu care ne-am facut de ras.

Edited by dan1980_25, 02 March 2020 - 00:40.


#70
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

 dan1980_25, on 02 martie 2020 - 00:34, said:

Dar ne vom clasa mai bine. In primii 7. Mai vorbim...
Anul trecut am avut de unde alege dar au ales doi curisti pentru noi si a iesit o pulitura sinistra cu care ne-am facut de ras.

Nu prindem finala

#71
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,417
  • Înscris: 04.08.2010
Eu zic să vedem ce vom face la Rotterdam. Dacă am prins locul 7 cu Yodelălăiala aia acum 3 ani, orice e posibil. Posted Image

Absolut groaznică organizarea TVR-ului... Cadre slabe, desfășurare slabă, imitarea penibilă a Conchitei și a Nettei de parcă ne aflam la Te cunosc de undeva, Conectoru' se potrivea ca nuca-n perete cu rolul pe care l-a avut și a stat non-stop cu ochii în prompter (dar aici nu e vina lui), la final parcă ambii prezentatori nu știau cum/ce să anunțe... Singurele lucruri bune pe care pot să le remarc ar fi publicul extraordinar din sală și recitalurile lui Loreen și al Elenei Gheorghe.

Pot să bag mâna-n foc că Roxen și-a dorit cu orice preț să meargă cu "Alcohol you" și a cerut să se "mânărească" rezultatele. Așa-zisele "punctaje" ale juriului au fost de fapt ale ei. Anul viitor poate se alege intern și piesa câștigătoare ca să nu mai pierdem timpul degeaba...

Edited by Cipry7, 02 March 2020 - 10:04.


#72
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Hai sa vorbim despre muzica. Se poate?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate