Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Eurovision 2021 -Olanda-. A câștigat Italia.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
346 replies to this topic

#73
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,367
  • Înscris: 11.08.2019
Îmi place melodia Islandei. :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VFZNvj-HfBU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#74
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,083
  • Înscris: 24.02.2011

View PostCABLE MAN, on 02 martie 2020 - 17:15, said:

Cenzura PSD-ista este in floare pe forumul acesta .Iar mi-au sters o postare in care solicitam darea afara a conducerii PSD -iste din TVR>
Și mie mi-au șters comentariul în care acuzam faptul că juriul și-a exprimat opțiunea înaintea televotului.

Ca să ne mai treacă supărarea am găsit recitalul Nataliei Barbu de la preselecția Moldovei. Merită ascultat!
Începe pe la 5:08.00 cu muzică ușoară, iar dacă nu vă impresionează genul muzical, atunci ultima piesă de rock simfonic (5:40:00) sigur o să vă lase cu gura căscată.Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gJve2368aR0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sandel1, 02 March 2020 - 21:54.


#75
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
V-am dat această sancțiune pentru faptul că ați discutat decizia unui moderator/S.M./Adm. (Nu am vrut să fac discriminare în acest sens). Era off-topic la greu, atacați P.S.D-ul fără să fim în Poiană, ziceam că suntem în Poiană. Aveți Poiana pentru a discuta politică. Vreau să aveam această secțiune fără politică. Nu fac politică pe acest forum și pe net.

#76
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Acum e radio voting  la EFM cu piesa Alcohol You. Parerile sunt destul de impartite, dar mai multi apreciaza melodia. A iesit 6-4 pentru DA...

LE: va fi si invtata la EFM de la ora 20, daca vreti s-o ascultati si sa-i puneti intrebari :D

#77
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu cunosc postul acela de radio.

#78
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View PostCipry7, on 02 martie 2020 - 09:56, said:


Pot să bag mâna-n foc că Roxen și-a dorit cu orice preț să meargă cu "Alcohol you" și a cerut să se "mânărească" rezultatele. Așa-zisele "punctaje" ale juriului au fost de fapt ale ei. Anul viitor poate se alege intern și piesa câștigătoare ca să nu mai pierdem timpul degeaba...
Nu stiu de ce s-au mai deranjat , privind retrospectiv e clar ca stiau cel putin de cateva zile piesa, daca nu de la inceputul mascaradei.  Poll-urile alea le-au facut sa stie ce melodie sa distruga cel mai tare in finala. Cherry Red , bine clasata in sondaje, a fost cea mai penibila prestatie, nici nu s-a miscat, a falsat de multe ori.
Juriul parca erau niste pisicute anemice. Ce i-ar fi facut anul trecut unui concurent care ar fi falsat. Altora pentru mai putin li s-a spus sa cante la balul bobocilor , ca ala le e nivelul. Acum, insa, miau, miau.
Tot nu m-am lamurit unde si cand a fost "camp-ul" din strainatate. De costuri nu mai spun, doar sunt bani publici, ce sens ar avea sa anunte pe ce i-au cheltuit.
"Camp-ul" de la noi a parut filmat cu mult timp inainte, saptamana aia a fost unica zapada din an, dar la ei era numai soare.
N-am nimic cu fata, dar nu a fost o selectie reala nici pentru voce. Cine erau cei 2 contracandidati? Baiatul am inteles ca era "street-singer" dupa cum ne-a declarat. Sunt atatia tineri talentati , nu era frumos sa fie anuntata o selectie mai ampla?

#79
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,420
  • Înscris: 04.08.2010
Cică "artileria grea" a fost păstrată pentru Rotterdam...

[ https://i.imgur.com/1yj7UND.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bonus: https://www.click.ro...sanse-piesa-e-o

#80
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006

View Postlost_in_a_dream, on 03 martie 2020 - 15:53, said:

Nu cunosc postul acela de radio.

Europa FM. Prescurtarea e de notorietate pe aria asta, am crezut ca toata lumea o stie.

#81
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Audiența Eurovision la TVR 1 e dezastruoasă. Posted Image

https://www.paginade...ania-2020-roxen

Lectură plăcută. Posted Image

#82
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,406
  • Înscris: 06.02.2008
Am ascultat piesa noastră. Un că***. Apoi piesele "adversarilor". Alte că******. Așa că avem o mică șansă să ieșim printre primele. Oricum, Eurovision e o umbră a ceea ce a fost odată. În afară de briz-brizuri vizuale și reclamă, nimic. De la Nocturne, din 95', a luat-o doar în jos.

Edited by caiuscorneliu, 04 March 2020 - 10:18.


#83
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Parerea mea e ca putem intra in primii zece.

#84
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005

View Postcaiuscorneliu, on 04 martie 2020 - 10:17, said:

Am ascultat piesa noastră. Un că***. Apoi piesele "adversarilor". Alte că******. Așa că avem o mică șansă să ieșim printre primele. Oricum, Eurovision e o umbră a ceea ce a fost odată. În afară de briz-brizuri vizuale și reclamă, nimic. De la Nocturne, din 95', a luat-o doar în jos.

Mie imi placea Moldova, mereu aveau curaj sa trimita piese iesite din tipare. Bunica bate toba e preferata mea. De cativa ani s-au prostit si ei, anul asta sa zica mersi daca intra in finala. N-am gasit si noi o persoana cu voce, Roxen asta falseaza.

#85
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
Un articol interesant:

https://adevarul.ro/...dc39/index.html

Aceeasi idee ca nu trebuia schimbat regulamentul de concurs si modul cum a fost schimbat am sustinut-o si eu.

#86
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Si ce treaba are epava aia cu muzica actuala?
Parerea mea este ca vom castiga Eurovisionul.

#87
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Câștiga? Bună glumă.

#88
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Este a doua favorita, la casele de pariuri. (dupa Lituania)

#89
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
Dupa ce am citit eu ,cotele la pariuri se mai schimba,acum este pe locul 7.
Lituania si ISLANDA sunt favorite pana in prezent..Nici o sansa sa castigam EUROVISIONUL.

Edited by CABLE MAN, 07 March 2020 - 09:45.


#90
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Melodia in sine nu e rea, dar nu e de castigat cu ea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate