Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...

Identificare/transfer Android<...
 Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!
 

Interfon inteligent cu aplicatie pe telefon

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 902
  • Înscris: 11.11.2003
Caut un interfon inteligent cu aplicatie pe telefon sa vad cine ma cauta cand nu sunt acasa sa pot vorbi cu persoana respectiva de pe telefon.
Am nevoie ca unitatea externa sa fie legata cu fir de unitatea interna iar cea interna sa fie legata prin wifi la router. Si sa aiba 2 display-uri la interior.
Va multumesc.

#2
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.874
  • Înscris: 30.08.2017
Uite un topic deschis puțin mai devreme, vezi dacă e ceea ce cauți:

https://forum.softpe...testare-pareri/

#3
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 902
  • Înscris: 11.11.2003
Multumesc. Nu e deloc ceea ce caut.

#4
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.673
  • Înscris: 12.06.2010
Vezi aici: https://www.wuuklabs.com/

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.806
  • Înscris: 04.01.2015
Adica ceva de genul asta?

LE: suportul PNI a facut un anunt pentru un produs similar cu ce ai nevoie.

#6
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.622
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Multumesc. Nu e deloc ceea ce caut.
pentru ca? de ce?!?
de obicei cand spui ca cauti presupune implicare din partea ta!!!
tu ai aruncar o duma si acum stai si astepti rezolvari miraculoase stramband si din nas!
ti-e lene... asta e!

Quote

LE: suportul PNI a facut un anunt pentru un produs similar cu ce ai nevoie.
n-auzi ca nu-i ceea ce cauta initiatorul?
vrea cu unitate interna + externa wired

Editat de apocalipsul, 27 ianuarie 2021 - 11:10.


#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.874
  • Înscris: 30.08.2017
Adevarul e ca si eu mi-am tras la mine cabluri pentru interfon wired, dar nu prea ii mai vad sensul..de fapt nici nu mi-am instalat pana acum interfon, pentru ca oricum nimeni nu l-ar folosi. Dar poate cazul initiatorului e diferit si chiar are nevoie de wired.

#8
valipopescu

valipopescu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 353
  • Înscris: 06.09.2014

 Notorious, on 27 ianuarie 2021 - 09:47, said:

Caut un interfon inteligent cu aplicatie pe telefon sa vad cine ma cauta cand nu sunt acasa sa pot vorbi cu persoana respectiva de pe telefon.
Am nevoie ca unitatea externa sa fie legata cu fir de unitatea interna iar cea interna sa fie legata prin wifi la router. Si sa aiba 2 display-uri la interior.
Va multumesc.
[
Acuma,intreb si eu de curiozitate,deoarece am comandat astazi ceva asemanator doar ca cel de la PNI, vrei unitatea externa conectata cu fir la una interna iar cea interna conectata whireless la router, asta face interfonul comandat astazi, doar ca se conecteaza direct la router, vrei doua monitoare in casa dar tu de fapt doresti sa vorbesti la telefon prin interfon cand esti plecat de acasa, asa ceva este posibil si cu ce am comandat eu, din cate am inteles. In zilele urmatoare, probabil poimaine voi primi videointerfonul,iar dupa instalare o sa scriu un review iar unul dupa doua saptamani de teste.
Bafta!

Editat de valipopescu, 27 ianuarie 2021 - 19:21.


#9
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.816
  • Înscris: 08.02.2007

 Notorious, on 27 ianuarie 2021 - 09:47, said:

Si sa aiba 2 display-uri la interior.

De unde ti-a iesit asta? Display-ul tau este telefonul / telefoanele care se vor conecta la acel device.
Tu nu vrei un interfon inteligent, ci o sonerie inteligenta.
Recomand ceea ce am instalat si eu... EKEN S1 Pro, totul ok

#10
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 902
  • Înscris: 11.11.2003
Deci pt ca vad ca se pare ca nu m-am exprimat destul de explicit si unii nu pricep ce vreau.
Deci e vorba de o casa cu curte si etaj.
Poarta de intrare in curte este inafara ariei de acoperire wifi.  1 ecran e necesar la parter, alt ecran la etaj.
Deci vizitatorul apasa pe buton afara care trebuie sa fie cu fir pana in casa la primul ecran care sa fie racordat la wireless-ul din casa si sa-mi transmita mie pe telefon daca nu sunt acasa.
Daca sunt acasa poate nu am telefonul dupa mine. Nu stau sa vad unde este ma duc la ecran si deschid sau vorbesc cu cine o fi.
Acum oare e destul de clar?

#11
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.816
  • Înscris: 08.02.2007

 Notorious, on 28 ianuarie 2021 - 12:01, said:

Poarta de intrare in curte este inafara ariei de acoperire wifi.  Poti recurge la un wifi extender sau mai multe... pierzi putin din viteza, dar la un astfel de gadget nu se va simti. 1 ecran e necesar la parter, alt ecran la etaj. Nu am vazut inca interfoane "cu doua monitoare", iar daca exista, cred ca trebuie facut credit.
Deci vizitatorul apasa pe buton afara care trebuie sa fie cu fir pana in casa la primul ecran care sa fie racordat la wireless-ul din casa si sa-mi transmita mie pe telefon daca nu sunt acasa. Aici mergi pe solutia indicata.
Daca sunt acasa poate nu am telefonul dupa mine. Nu stau sa vad unde este ma duc la ecran si deschid sau vorbesc cu cine o fi. SF.

Ca o solutie "de compromis"... exclude din optiuni cele "doua monitoare" si mergi pe mai multe... telefoane. Si poti sa mai adaugi la poarta o camera IP, sharuita catre toti membrii familiei...
Adica, soneria aia inteligenta, dotata cu camera bidirectionala ramane solutia cea mai buna... extinzi wifi-ul asa cum ti-am spus... si poti baga si camera acolo...

Sau... daca vrei neaparat "monitoare", te poti folosi de tablete mai ieftine, "plantate" prin casa si conectate prin wifi la acea sonerie...

Editat de bonygy, 28 ianuarie 2021 - 12:26.


#12
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.275
  • Înscris: 17.01.2012
mai bine îți iei o cameră de ext cu wi/fi și/sau cablu, pe care o instalezi la poartă!
când se mișcă musafirul, camera îți trimite înștiințare și tu-l saluți ... de la înâlțime!

#13
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 902
  • Înscris: 11.11.2003
Multumesc de raspunsuri. Am inteles : nu exista. Raman la cel clasic montat acum 10 ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate