Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 

Vodafone lanseaza noile abonamente nelimitate, digitale - Vodafone Flex

* * * * - 8 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1279 răspunsuri în acest subiect

#973
frana

frana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 223
  • Înscris: 13.04.2009

 MoshuXXL, on 01 septembrie 2022 - 19:04, said:

Nu sunt probleme cu reactivarea... pe cartelă.
Adică?? Ce cartela?

#974
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.755
  • Înscris: 05.11.2008
Mi s-a reactivat flex 7(scuze, ma gandeam la 5 euroPosted Image ) de doua ori pana acum fara probleme. Mi-au luat banii din cont et voila.

Editat de johnnickelby, 03 septembrie 2022 - 17:51.


#975
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.749
  • Înscris: 05.09.2005
Si mie mi s-a activat mereu Flex-ul fara probleme, din februarie pana acum. Luna asta liniste, nu s-a reinnoit, nu s-au retras bani, m-am trezit de dimineata fara net si fara posibilitatea de a initia apeluri.

Iar in MyVodafone nu imi mai apare Flex, pot doar activa extraoptiuni pentru cartela.

Editat de mynameismada, 06 septembrie 2022 - 09:01.


#976
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.342
  • Înscris: 15.07.2003
welcome to the club!
activeaza o optiune de cartela, foloseste-o 3 saptamani, fa cerere de portare si poate obtii o oferta mai buna (eu asa am facut, saptamana viitoare bag transfer in yoxo)
daca nu vor sa ia bani singuri de pe card in fiecare luna, macar sa platesc mai putin (la ei sau la altii)

#977
Olympea

Olympea

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 832
  • Înscris: 23.09.2021
Nu mai treci pe un abonament clasic? Oricum sunt mult mai bune ofertele. Intri pe platforma de postpaid și ai terminat cu problemele astea.

#978
superrazvan

superrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 319
  • Înscris: 21.06.2005

 Olympea, on 06 septembrie 2022 - 09:42, said:

Nu mai treci pe un abonament clasic? Oricum sunt mult mai bune ofertele. Intri pe platforma de postpaid și ai terminat cu problemele astea.
care-s alea mult mai bune

#979
laurlook

laurlook

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 18.10.2007
Buna ziua! Am si eu o intrebare, referitor la aceste abonamente, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi.
Am o alarma auto, care functioneaza cu net de pe sim dar nu stie decat 2G si 3G. Pana acum am avut o cartela Diva de la Digi, cu 2Euro timp de 3 luni, insa Digi nu mai ofera net decat 4 si5G iar alarma mea nu se mai cupleaza pe net. Consumul de net lunar ar fi in jur de 3-5GB, insa ma intereseaza apeluri si sms nelimitat, in retelele nationale. Ma uitam si la yoxo...
Ce abonament credeti ca s-ar potrivi cel mai bine  pentru aceasta alarma? Multumesc.

#980
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 517
  • Înscris: 13.08.2012

 laurlook, on 12 septembrie 2022 - 10:36, said:

Buna ziua! Am si eu o intrebare, referitor la aceste abonamente, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi.
Am o alarma auto, care functioneaza cu net de pe sim dar nu stie decat 2G si 3G. Pana acum am avut o cartela Diva de la Digi, cu 2Euro timp de 3 luni, insa Digi nu mai ofera net decat 4 si5G iar alarma mea nu se mai cupleaza pe net. Consumul de net lunar ar fi in jur de 3-5GB, insa ma intereseaza apeluri si sms nelimitat, in retelele nationale. Ma uitam si la yoxo...
Ce abonament credeti ca s-ar potrivi cel mai bine  pentru aceasta alarma? Multumesc.
yoxo functioneaza pe 2g si 3g dar in unele zone transferul de date e foarte mic. va trebui sa testezi.

#981
schwetz

schwetz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 275
  • Înscris: 21.04.2014

 carlo7, on 12 septembrie 2022 - 12:28, said:

yoxo functioneaza pe 2g si 3g dar in unele zone transferul de date e foarte mic. va trebui sa testezi.
ai prima luna gratis acolo, cauta coduri pe Facebook (pagina YOXO sau in app stores, in review-uri). eu nu am apucat sa testez Flex pentru ca nu am reusit sa portez numarul dupa mai multe incercari.

#982
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 11.05.2020
Cu Flex 7 la 4.99 euro ar fi foarte ok din punct de vedere al pretului, dar transferul de date pe 2G si 3G nu stiu daca mai exista in prea multe locuri la vodafone.
2G in general e tinut pentru acoperire de voce si 3G e inlocuit in mare masura cu 4G.

#983
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.744
  • Înscris: 06.07.2005
A mers flex brici de la inceput la mine, mai putin ultimele 2 luni cand nu s-a mai reactivat automat. La batranu' mereu facea fite, la mama a mers perfect intotdeauna reactivarea. M-am saturat.

#984
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 11.05.2020
Am urmarit luna asta sa vad daca se reactiveaza sau nu.
Trebuia sa se reactiveze in 1 octombrie. A mers chiar si in 2 octombrie fara reactivare (inca aparea optiunea activa in MyVodafone)

Acum am verificat iar in MyVodafone si imi zice ca nu am optiuni active.
Nici nu apar pentru activare optiuni din categoria flex.

Inca nu mi-a folosit creditul de pe cartela, dar dimineata s-ar putea sa am surprize neplacute.
Incep sa ma gandesc la o portare la Digi. Acolo nu e nevoie de artificii dinastea ca sa fie ieftin.

#985
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.181
  • Înscris: 05.04.2007
Exact aceeași situație și la mine.

#986
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 11.05.2020
Inca nu sunt optiunile de Flex disponibile in MyVodafone.
De data asta am pierdut doar cativa centi, fiindca am oprit datele si nu am mai sunat pe nimeni. (Acum o luna am pierdut tot creditul)
Am facut o sesizare. Sunt curios daca primesc vreun raspuns.

#987
vladut12am

vladut12am

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.273
  • Înscris: 29.12.2021

 d00ku, on 11 august 2022 - 16:47, said:

Eu am o altfel de problema cu Flex - nu il mai pot dezactiva. Butonul "Dezactivare" din aplicatie nu merge deloc.

Am discutat cu un operator VFRO la telefon si se pare ca Flex se poate anula "doar in ziua in care expira" si nu poate opri nimeni recurenta in afara de mine, din aplicatie (care nu merge).

Pe site-ul VFRO scrie clar ca se poate anula oricand - daca nu rezolv azi urmeaza o reclamatie la ANPC.

Per total mai mare deranjul cu acest Flex.
Pe ultimele versiuni de My Vodafone se pare că nu se mai poate dezactiva opțiunea Flex (am testat din curiozitate).
Însă, am găsit personal o soluție, cel puțin pe termen scurt, pentru a opri recurența opțiunii, fără a șterge cardul.
Am găsit un apk cu o versiune mai veche din 2021, 6.5.2, care încă merge foarte ok, și l-am testat să verific dacă pe acea versiune funcționează oprirea recurenței a abonamentului Flex. Spre surprinderea mea, operațiunea a reușit. După ce am apăsat butonul <<Dezactivare>>, mi-a apărut acel chenar în care trebuia să confirm faptul că doresc să nu se mai reactiveze opțiunea, iar după ce am selectat <<Da...>> mi-a apărut mesajul că dezactivarea a reușit și nu mi-a mai apărut apoi acel buton, ci mi se preciza că <<Reactivarea automată a fost dezactivată pentru această ofertă.>>
Înainte să instalați apk-ul, trebuie să dezinstalați aplicația, pentru că nu se va efectua instalarea lui.
Am făcut și un link de unde să-l luați: https://fastupload.i...RqQDK2YGGg/file

#988
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 11.05.2020
Ar fi bine sa faci si o sesizare ca sa se rezolve problema.

#989
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Merci @vladut12am, chiar vreau sa dezactivez un abonament.
Am facut sesizari pana m-am plictisit, dar nu intereseaza pe nimeni sa rezolve problemele. Ori nu sunt in stare.

#990
vladut12am

vladut12am

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.273
  • Înscris: 29.12.2021

 carlo7, on 03 octombrie 2022 - 15:40, said:

Merci @vladut12am, chiar vreau sa dezactivez un abonament.
Am facut sesizari pana m-am plictisit, dar nu intereseaza pe nimeni sa rezolve problemele. Ori nu sunt in stare.
Plăcerea a fost de partea mea Posted Image. De abia aștept să îmi spui dacă ai putut dezactiva abonamentul. Dacă la mine a mers așa, nu are cum să nu funcționeze și la ceilalți.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate